FANDOM


Artykuł
Snifflehunch (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka pojawiającego się w filmie Jak wytresować smoka 2 oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, w której została ujawniona jego nazwa. Według tej samej gry również członek klasy tropicieli.

Wygląd

Smok ten ma podobną budowę ciała co Ostrykła czy Thunderclawa. Jego pysk jest dość charakterystyczny, bo posiada dwa okazałe, kostne wypustki zarówno na nosie, jak i brodzie. Szyja gada jest średnio masywna, to samo też można powiedzieć o jej długości.

Po głowie, szyi oraz całym garbatym grzbiecie Snifflehuncha ciągną się nieostro zakończone wypustki o kolistym kształcie. Tułów ma atletyczną budowę, smok posiada również dwie pary kończyn - wszystkie zakończone dość długimi szponami - z czego tylna jest tylko nieco większa od przednich łap. Gad ma parę silnych i proporcjonalnych skrzydeł, dzięki którym potrafi latać. Ciało wieńczy się masywnym ogonem zakończowym malutką kulą.

Zachowanie

Smoki te są niezwykle ciekawskie i nie widzą najmniejszego problemu w naruszaniu cudzej przestrzeni osobistej. Zawsze starają się podejść jak najbliżej obserwowanego przez siebie człowieka, smoka, czy też innego zwierzęcia, tak aby móc stwierdzić czy stanowi, czy też nie on dla nich zagrożenia.

Moce i umiejętności

Węch

Jak każdy gatunek należący do klasy tropicieli, również i Snifflehunche mają doskonały węch, kilkakrotnie przewyższający smoki z innych klas a także dziesięciokrotnie lepszy od węchu człowieka. Możliwe jednak że, podobnie jak Gruchotnik, smok nie potrafi wyczuć zapachu smoczej jagody.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo smoka zostało ukazane jedynie w grze Rise of Berk. Jest kształt jest zbliżony do innych smoczych jaj, aczkolwiek posiada bardziej kolistą i płaską formę. Charakterystyczną jego cechą są nieostre wypustki biegnące na górze skorupy, podobne do tych, jakie posiada dorosły smok.

Pisklę

Młody Snifflehunch jest niebywale podobny do dorosłego osobnika. Różni go jednak rozmiar sam w sobie, jak i niektórych elementów ciała. Pisklę bowiem jest nieco mniej masywnie zbudowane, jego wypustki na grzbiecie nie są jeszcze w pełni rozwinięte, brak też charakterystycznego garba. Również i skrzydła są mniej proporcjonalne do ciała, bo o wiele większe.

Tytan

Snifflehunch w formie tytana posiada inną gamę barw oraz nieco inną anatomię. Jego grzbiet zamiast wypustków, zostaje przyodziany w ostre i masywne kolce, podobna rzecz dzieje się z rogiem między nozdrzami, który wyraźnie ostrzeje. Kula na ogonie staje się też nieco większa. Tytan posiada mieszankę granatowo-fioletowych, błękitnych oraz białych barw.


Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2 (film)

Smok pojawia się kilkukrotnie w filmie, miedzy innymi w Smoczym Sanktuarium, podczas wspólnego lotu Valki i jej syna oraz po wyzwoleniu wyspy. Jedynym poznanym przedstawicielem tegoż gatunku stanowi tu Pestbud.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Smok został dodany razem z Zbiczatrzasłem 20 października 2015 roku.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.