FANDOM


Siwobrody Upiór - prapradziadek Halibuta Straszliwego Czkawki Trzeciego, jeden z najpopularniejszych i największych Wikingów - bohaterów, dawny wódz Kudłatych Chuliganów. Mąż Chinhildy i praprzodek najpotężniejszego rodu Chuliganów. 

Historia

Wcześniejsz lata

Siwobrody Upiór miał trzech synów, z których jeden - Halibut Straszliwa Czkawka Drugi - nie był obiecującym Wikingiem i godnym następcą swojego ojca. Wódz postanowił, w tajemnicy przed swoją żoną Chinhildą (która bardzo kochała Czkawkę), pozbyć się potomka. Porwał go więc i porzucił w lesie. Gdy żona dowiedziała się o tym, rzuciła się na niego i zaczęli walczyć. Chinhilda opuściła dom i postanowiła odnaleźć swego syna.

Gdy kilkanaście lat później Czkawka dorósł i wrócił do ojca, jego inny Zbir nakłamał mu, że Czkawka przybył ze smoczą armią, by walczyć z ludźmi (tak naprawdę przybył, by zawrzeć pakt pokojowy między rasami). Siwobrody Upiór zaczął walczyć na miecze ze swoim synem i pokonał go. Umierając w ramionach ojca, Czkawka wyznał mu, że naprawdę nie kłamie i przyszedł w pokojowych celach. 

Wiadomo także, że Siwobrody Upiór był Władcą Zachodniej Dziczy.

Sam Siwobrody Upiór zmarł niedługo po rebelii, wszczętej przez smoki w ramach zemsty.

Jak zostać piratem

Swego czasu Upiór zostawił Kudłatym Chuliganom, a dokładnie swojemu Dziedzicowi, skarb do odnalezienia. Płynąc przez ocean, Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci odnajduje trumnę dawenego wodza, zaś wskazówki na niej napisane prowadzą go aż do jaskini ukrytej głęboko pod powierzchnią oceanu, w której ukryty był skarb pozostawiony przez Upira. 

How to Ride a Dragon's Storm

W siódmym tomie zostaje wspomniane, że Upiór zwyciężył Międzyplemienne Zawody Pływackie i w ramach nagrody zażądał, by Wspaniały Szaleniec (dawny wódz Morderczego Klanu) został złożony jako ofiarę Smokowi Niebnemu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.