Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy miejsca z filmu. Jeśli szukasz lokacji z gier, sprawdź Itchy Armpit.
Artykuł

Swędzipacha (ang. Itchy Armpit) — grupa wysp należących do Archipelagu, odkryta przez Czkawkę i Szczerbatka w filmie Jak wytresować smoka 2.

Wygląd

Swędzipacha położona jest w dalekiej odległości na południowy wschód od wyspy Berk. Dalej od niej znajduje się już tylko fort Ereta. Na obszarze Swędzipachy leży kilka mniejszych wysp. Charakterystyczny krajobraz stanowią brzozowe lasy, w chwili odkrycia lądu mające liście skąpane w pomarańczowym odcieniu. Jest tam sporo klifów i wzniesień, a wokół znajdują się kamienne kolumny wystające z wody. Na horyzoncie widać wysokie góry.

Na południowy wschód od Swędzipachy znajduje się zniszczony przez Oszołomostracha Valki fort Ereta i jego ludzi, cały skuty lodem. Można go dostrzec z klifu, na którym zatrzymał się Czkawka.

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2

Czkawka i Szczerbatek wymyślający nazwę do nowo odkrytego miejsca

Swędzipacha zostaje odkryta przez Czkawkę i Szczerbatka, gdy trafiają oni na nią po wypadku podczas wspólnego latania. Chłopak dodaje informacje o nowo odkrytej wyspie do swojej mapy. Później zastanawia się, jak nazwać oglądany przez siebie krajobraz, a kiedy w odpowiedzi Szczerbatek zaczyna lizać się pod przednią łapą, Czkawka postanawia nazwać miejsce Swędzipachą. Wkrótce dołącza do niego Astrid. Chłopak mówi jej, że Stoick chce mianować go nowym wodzem. Podczas ich rozmowy Czkawka zauważa dym nad odległymi górami. Para udaje się w tamtą stronę, odkrywając zniszczony fort.

Ciekawostki

Zobacz też

Advertisement