Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Sword Stealer (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, pojawiający się jedynie w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Przedstawiciel tajemniczej klasy. Charakteryzuje go pancerz wykonany z metalu.

Wygląd

Sword Stealer swoim wyglądem nieco przypomina połączenie Koszmara Ponocnika ze Zbiczatrzasłem. Sama głowa przypomina głowę Ponocnika - jest wydłużona, z widocznym przodozgryzem, niezwykle małymi oczami oraz mało okazałym rogiem na nosie. Łeb osadzony jest na chudej, długiej szyi, po której ciągną się kolce.

Tułów smoka jest smukły, otoczony metalicznym pancerzem, między innymi na brzuchu. Gad posiada jedną parę kończyn, która służy mu do przemieszczania się po lądzie i w niektórych miejscach jest dosłownie przebita mieczami. Skrzydła zwierzęcia są dość proporcjonalne do ciała, na ich zgięciach znajdują się charakterystyczne pazury w kształcie grotu strzały. Ciało kończy smukły, długi ogon, na którego końcu znajduje się narośl, również w kształcie grotu.

Sword Stealer zazwyczaj występuje w szarym, metalicznym kolorze, choć znane są osobniki o innym ubarwieniu.

Siedlisko i dieta

Nieznane jest naturalne siedlisko Sword Stealerów. Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk osobniki tego gatunku zamieszkują Perilous Paradise.

Jak większość gatunków, Sword Stealer prawdopodobnie jest mięsożerny i żywi się rybami bądź innym mięsem zwierzęcym.

Zachowanie i tresura

Sword Stealer dużo czasu spędza na poszukiwaniu metalowych elementów na swój pancerz. W celu uzbierania wystarczającej liczby mieczy i zbroi zbliża się do siedzib wikingów, by dzięki swojemu magnetycznemu ciału przyciągnąć do siebie okoliczne uzbrojenie. Czasami okrada też wikingów przed samą walką. Niektóre osobniki potrafią wyczuwać złoża metali pod ziemią.

Nieznana jest metoda tresury Sword Stealera. Prawdopodobnie, jak w większości przypadków, należy zdobyć jego zaufanie, oferując mu pożywienie lub pomoc.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogniem Sword Stealera jest ciekła lawa. U różnych osobników może mieć ona rozmaite kolory - przykładowo, standardowy osobnik posiada lawę pomarańczową, tytaniczny - niebieską, bojowy - zieloną, z kolei egzotyczny - fioletową.

Magnetyzm

Smok posiada zdolność przyciągania do swojego ciała wszelkich metalowych przedmiotów potrzebnych zwierzęciu do stworzenia silnego, metalowego pancerza. Jeśli musi, może również ciskać tymi przedmiotami z dość dużą siłą.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo smoka pojawia się jedynie w grach. Ma ono okrągły, regularny kształt. Skorupa ma czarny kolor i składa się z kilku umieszczonych obok siebie, pokrytych wypukłościami płatów, między którymi w wolnej przestrzeni, przypominającej sześcioramienną gwiazdę, jarzy się pomarańczowe światło.

Pisklę

Młody Sword Stealer pod względem wyglądu znacząco różni się od dorosłego. Pisklę jest pozbawione jakiegokolwiek pancerza - jego skóra jest złota, wygląda jakby była stworzona z płynnej lawy. Ponadto młody ma bardzo duże oczy.

Tytan

Tytaniczny Sword Stealer różni się barwą. Jego pancerz z metalowego zmienia się na złoty. W kilku miejscach na ciele, między innymi na końcach skrzydeł, w charakterystycznym punkcie na piersi smoka oraz w paszczy jarzy się jaskrawy błękit. Kolce i pazury smoka stają się większe i ostrzejsze.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

  • Jego pancerz osłaniający ciało wykonany jest z metalu. Jest to jeden z dwóch gatunków, które stosują tego typu środek obrony - drugim jest Zbrojoskrzydły.
  • Jeśli przyjrzeć się dobrze scenie odblokowania Krzykozgona w DreamWorks Dragons: Rise of Berk, to przy początkowej scenie z owcą w lewym górnym rogu można dostrzec Sword Stealera.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement