FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy plemienia z książek. Jeśli szukasz plemienia z serialu, sprawdź Berserkowie.
Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Szaleńcy (ang. Berserk) — klan szalonych wojowników, odizolowany od reszty społeczeństwa wikingów. Na ich czele stoi nieznany z imienia wódz.

Opis

Są to ponurzy ludzie, z których większość nosi na swoich ciałach łańcuchy, którymi często są związani. Ich wodzem jest wódz nieznany z imienia. Klan poświęca ofiary swojej Bestii

Miejsce zamieszkania

Szaleńcy zamieszkują lesistą wyspę Berserk na terytoriach Oprychów. Ich budynki mieszkalne i więzienia wydrążone są wewnątrz drzew, a między nimi rozciągają się wiszące mosty.

Znani członkowie

Historia

How to Break a Dragon's Heart

W książce How to Break a Dragon's Heart Śledzik, doświadczywszy u siebie kilku napadów szału bojowego charakterystycznego dla Szaleńców, postanawia ruszyć w podróż w poszukiwaniu swoich korzeni. Gdy trafia na wyspę Berserk, próbuje przekonać miejscowych, że jest ich współplemieńcem, lecz ci wyśmiewają go, a potem więżą.

W tym również tomie do klanu Szaleńców trafia Czkawka, poszukujący przyjaciela. Zostaje przez nich porwany i uwięziony jako jeden z Zaręczonych, których poświęcić mają wielkiemu smokowi Furiatowi. Kiedy Czkawka w dobrej wierze uwalnia smoka, ten niespodziewanie zwraca się przeciwko ludziom, atakując klan Szaleńców i niszcząc ich wioskę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.