Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Szkaradny Bibliotekarz (ang. Hairy Scary Librarian) — wiking należący do klanu Zakutych Pał, prowadzący Bibliotekę Publiczną Zakutych Pał.

Wygląd

Jest starym mężczyzną z brodą tak długą, że może się o nią potykać i dlatego zawsze nosi ją zatkniętą za pasek. Dysponuje niewielką kolekcją broni, zawierającą między innymi miecze oraz topory. Jego główną bronią są miecze o imieniu Przecinacze Serc

Charakter

Jest to bardzo surowy i niesympatyczny człowiek. Żyje samotnie, zamknięty w swojej Bibliotece, do której nie wpuszcza absolutnie nikogo. W obronie swojej kolekcji książek jest skłonny zabić intruzów.

Podczas Smoczej Rebelii, współpracuje z wrogiem smoków, Alvinem Przecherą.

Umiejętności

Mężczyzna jest wprawiony w walce mieczem, a także uzdolniony matematycznie.

Historia

Drapieżne smoki dla początkujących

Szkaradny Bibliotekarz przyłapał Czkawkę, Oseska, Kamikazię, Wichurę i Śledzika w Bibliotece Zakutych Pał i podjął z nimi walkę na miecze. Najdłużej walczył z Kamikazią, która okazała się godnym niego przeciwnikiem. W pewnym momencie Śledzik wziął dużą księgę i uderzył nią w głowę bibliotekarza. Mężczyzna upadł na podłogę pokrytą tysiącami smoków z gatunku Czerwony Piekący Swędzoczerw, które zaczęły łaskotać bibliotekarza. To pozwoliło młodzieży zabrać potrzebną książkę i uciec.

Pod koniec opowieści bibliotekarz osobiście przybył na Głuplandię, by dorwać Czkawkę, jednak przyjaciele lądują na nim Niewidzialnym Smokiem i oskarżają go o kradzież zwierzęcia Bebechowi Morderczemu.

How to Seize a Dragon's Jewel

W dziesiątym tomie bibliotekarz jest niewolnikiem. Płynie łódką po Cmentarzysku Smoków, gdzie znajduje hełm Czkawki. Natychmiast donosi na chłopaka Alvinowi Przecherze.

Ciekawostki

  • Ma problemy z poprawnym mówieniem, a najbardziej z gramatyką.

Zobacz też