FANDOM


Artykuł
To jeszcze dzieci, one nikogo nie słuchają!

Czkawka, Jak Wytresować Smoka 2

Szponiak (ang. Scuttleclaw) — gatunek smoka, który pojawia się w filmie Jak Wytresować Smoka 2. Należy on do ostrej klasy.

Opis

Szponiak wygląda jak mieszanka Zębiroga Zamkogłowego (szpikulce ciągnące się wzdłuż grzbietu) i Śmiertnika Zębacza (ogólna sylwetka). Jest średniej wielkości, co widać w filmie Jak Wytresować Smoka 2, gdy Czkawka i inni smoczy treserzy je ujeżdżają. Nie wiadomo, jak wyglądają dorosłe osobniki tego smoka, bowiem poznane zostały jedynie pisklęta. Ich skóra może mieć przeróżne odmiany kolorystyczne.

Zachowanie

Jako pisklęta, smoczki są energiczne i ufne wobec ludzi. Lubią zakłócać spokój innym, głównie dorosłym przedstawicielom smoczej rasy, jednak uciekają przed niektórymi, jak np. Oszołomostrachem czy Chmuroskokiem. Żaden smok nie jest jednak w stanie nad nimi całkowicie zapanować. Szponiaki jako jedyne są w stanie oprzeć się podburzającym krzykom Oszołomostracha Drago.

Ciekawostki

  • Ze względu na swoje spore rozmiary jako pisklęcia, smok ten prawdopodobnie osiąga wielkie rozmiary jako dorosły osobnik.
  • Ich zacisk szczęk jest bardzo słaby, bowiem Szczerbatek, którego ogon złapał zębami jeden ze Szponiaków, nawet nie poczuł ugryzienia.
  • Już jako pisklęta, Szponiaki są dość zwinnymi i szybkimi lotnikami. Prawdopodobnie jako dorosłe osobniki są doskonałymi władcami przestworzy.

Pojawienie się

Zobacz też

Szablon:Gatunki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.