Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Powrót smoka
Szpony i topory (część 1) Następny odcinek
Szpony i topory (część 2)
Artykuł

Szpony i topory (część 1) (ang. Maces and Talons, Part 1) — dwunasty odcinek drugiej serii sezonu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 27 września 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Jeźdźcy smoków, z pomocą Heathery, poznają przywódcę łowców, Viggo. Okazuje się on przeciwnikiem, o jakim nawet im się nie śniło.

Fabuła

Jeźdźcy atakują statki Łowców Smoków. Czkawka po kolei uwalnia smoki z klatek, unikając strzał. Rozwścieczony Ryker podejrzewa, że ktoś jest szpiegiem i zdradza im każdy następny ruch. Heathera zrzuca Sączysmarka, który spada na grzbiet Wyma, oraz Szpadkę, przypadkowo trafiającą na Hakokła. Bliźniaczka Mieczyka, wraz z Koszmarem Ponocnikiem, zostaje zestrzelona przez Łowców. Ratuje ją brat i Jorgenson. Walkę kończy Astrid, wbijając jeden z kolców Wichury w Szpicrutę. Po odlocie jeźdźców Ryker zaczyna z nią kłótnię, do której wtrąca się Dagur. Przerywa ją jeden z łowców, mówiąc, że wracają na wyspę na rozkaz Viggo. Dowódca odchodzi, a Dagur opowiada siostrze o ich przywódcy.

Tymczasem na Końcu Świata Mieczyk i Sączysmark zacieśniają przyjacielskie więzi. Astrid i Czkawka rozmawiają na temat Viggo i Heathery. Przerywają im Jorgenson i Thorston, ogłaszający się oficjalnie najlepszymi przyjaciółmi. Astrid, zirytowana ich zachowaniem, wygania chłopców.

Mieczyk proponuje koledze poszukiwania miejsca, w którym mogą robić co chcą. W końcu znajdują pustą grotę, w której zamierzają urządzić swój ,,Najlepszy Klub Wikingów na północnym wschodzie".

Ryker, Dagur i Heathera przypływają na wyspę na spotkanie z Viggo. Kiedy wchodzą do jego namiotu, Czarciousty wita ich opowieścią o swojej ulubionej grze - ,,Szponach i toporach". Podczas ich rozmowy do szałasu wchodzi dwóch Łowców. Okazuje się, że jeden z nich zabrał smoki, żeby zakupić jedzenie, ale ich nie oddał. Viggo, ku zdumieniu przybyłych, daruje zdrajcy życie. Dowódca proponuje bratu i Dagurowi odpoczynek, zapewniając, że jutro omówią dalsze plany. Zatrzymuje jednak Heatherę, zapraszając ją na przechadzkę.

Viggo rozmawia z Heatherą. Mówi jej, jak ważne jest zaufanie i jaką karę muszą ponieść zdrajcy. Stawia ją na skraju urwiska i nieomal ją strąca. Następnie prosi ją o pomoc w znalezieniu zdrajcy. Pierwsze podejrzenia spadają na Rykera i Dagura. Viggo wtajemnicza ją również w poszukiwania Marazmora.

Tymczasem w Klubie Mieczyka i Sączysmarka dwaj przyjaciele wyraźnie się nudzą. Znużenie przerywa Szpadka, przychodząc do chłopców ze Smoczym Okiem. W końcu Mieczyk proponuje zabawę w smocze cienie. Kiedy brat pyta ją, skąd to wzięła, ona bez zawahania okłamuje ich, mówiąc, że Czkawka jej pożyczył. Koledzy jednak od razu wyczuwają jej kłamstwo. W tym czasie chłopaków i Szpadkę znajduje Śledzik. Wpada w oburzenie, gdy widzi przedmiot w ich rękach. Ostatecznie jednak przyłącza się do pozostałych, stwierdzając, że musi czuwać nad tak cennym przedmiotem.

Astrid i Czkawka oczekują przybycia Heathery. Dziewczyna tłumaczy im zamiary, podejrzenia i plany Viggo. Wspólnie planują zasadzkę na przywódcę Łowców. Zanim dziewczyna odlatuje, daje jeźdźcom mapę z szlakiem, którym podąża Marazmor.

Czkawka, Astrid, Sączysmark, Śledzik i bliźniaki lecą na wyspę Marazmora. W locie dyskutują, co może być powodem planu złapania tajemniczego smoka. Kiedy docierają na wyspę, odszukują Marazmora i świecące algi. Bliźniaki otrzymują zadanie wywabienia w bezpieczne miejsce smoka, celu Viggo. Chwilę później okazuje się, że zamiast jednego, niewielkiego statku, z Viggo i Heatherą na pokładzie, przybywa ich o wiele wiecej.

Jeźdźcy wpadają w pułapkę. Heathera uświadamia sobie, że Czarciousty wiedział o jej tajnej misji szpiega i rozpoczyna walkę z nim i jego łowcami. Tymczasem Mieczyk i Szpadka zbierają glony. Zostają oni ochlapani świecącą wodą, przez co Marazmor zaczyna ich gonić. Pozostali z jeźdźców są intensywnie atakowani przez łuczników. Jedzący algi smok nadal goni bliźniaki na Wymie i Jocie, wydzielając ciągle paraliżującą mgłę. Siostra Dagura nadal zacięcie walczy z Łowcami i uwalnia swoją smoczycę. Czkawka wpada na pomysł, by napuścić Marazmora na armię Viggo. W tym celu rozrzuca świecące algi na statkach. Smok paraliżuje większość Łowców, ale sam ostatecznie zostaje złapany. Heathera ucieka z rąk łowców, ale rusza na statek na ratunek Marazmorowi, lecz sama zostaje złapana w sieć. Astrid i pozostali jeźdźcy chcą odbić Heatherę, ale niestety nie są w stanie. Czkawka leci na spotkanie z Czarcioustym. Na statku nie zastaje nikogo. Przylatuje do niego Astrid przepraszając, że nie zdołali uwolnić dziewczyny.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Błędy

Zobacz też

Advertisement