FANDOM

Janinka11

alias Yanka

Biurokrata Założyciel
 • Mieszkam w fantastycznej krainie pełnej smoków i tajemnic
 • Jestem jeźdźcem smoków
Witaj na mojej tablicy!

Toothlessrenderhttyd3
Jeśli chcesz zostawić mi wiadomość, weź pod uwagę kilka próśb:

 • Przejrzyj pozostałe wątki na mojej tablicy, aby sprawdzić, czy temat, o który chcesz zapytać, nie został już poruszony.
 • Opisz w wiadomości swoje pytanie bądź problem, zamiast po prostu informować o fakcie, że masz pytanie. Nie odpowiadam na tego typu wiadomości.
 • Pamiętaj, że łapanie się na czacie jest loterią, a ja nigdy nie gwarantuję swojej obecności na Wiki. O rozmowę na czacie proś tylko wtedy, gdy nie chcesz pisać o czymś publicznie lub gdy Twoja sprawa stanowi temat do dłuższej dyskusji. Nie proś o spotkanie na czacie by omówić kwestię, którą równie dobrze możesz opisać w wiadomości na tablicy.
Użytkownik Fandomu
  Wczytuję edytor...
 • Hej hej. Mam wywód dotyczący Skrzydłocieni i związaną z nim propozycję :)

  Najpierw fakty:

  Serial podaje nazwę "Skrzydłocienie" jako ogólną nazwę gatunków w symbiozie, coś jak grzyb i glon = porost. Jeśli się jednak uczepić, to podaje ją wyraźnie w liczbie mnogiej, poza tym jako nawiązanie do tego, co robi grupa małych smoków ("chodzą za tobą jak cień"/"they follow, they shadow").

  Hamilton sam się trochę zapętla w swoich wypowiedziach, ale generalnie wynika z nich, że tak, to są dwa różne gatunki, żyjące w symbiozie właśnie (zapętlanie polega na nazywaniu ich "binary breed", czyli niby czymś w rodzaju "gatunku dychotomicznego" (nic takiego nie istnieje ofc), tyle że definiując to pojęcie, podaje definicję pojęcia "symbioza", więc w tym momencie "binary breed" = "symbioza").

  W RoB również są to różne gatunki, nazywane Alpha Shadow i Small Shadow, Hamilton natomiast, rozróżniając konkretne gatunki, nazywa je Large Shadow i Small Shadow. Sam fakt, że nie mają dalej słowa "Wing", ma wynikać ponoć z jakichś problemów licencyjnych, które nazwa "Shadow Wing" stwarzała.

  I teraz zagwozdka:

  Nazwa "Skrzydłocienie" (Shadow Wing) jest oficjalnym tłumaczeniem należącym się każdemu z tych dwóch gatunków w równym stopniu, choć jeśli brać pod uwagę wrażenia widzów po obejrzeniu serialu, to nawet bardziej Małym Cieniom. Słowa "Small" i "Large/Alpha" nie są już oficjalnie przetłumaczone, ale według gier tak samo każdemu z tych gatunków się należą. Według wersji twórcy też. Żeby je jednak dokleić do części przetłumaczonej na polski, też trzeba je przetłumaczyć, tyle że nieoficjalnie.

  Co powiesz więc na to:

  Duży Skrzydłocień

  {{Nieoficjalne tłumaczenie}}
  Duży Skrzydłocień (ang. Large Shadow Wing) lub Duży Cień (ang. Large Shadow) — gatunek smoka, przedstawiciel ognistej klasy, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Żyje w ścisłej symbiozie z Małym Cieniem.

  Mały Skrzydłocień

  {{Nieoficjalne tłumaczenie}}
  Mały Skrzydłocień (ang. Small Shadow Wing) lub Mały Cień (ang. Small Shadow) — gatunek smoka, przedstawiciel ognistej klasy, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Żyje w ścisłej symbiozie z Dużym Cieniem.

  Plusy zrobienia stron w ten sposób:

  • jesteśmy rzetelni
   • używamy przetłumaczonej oficjalnie części nazwy, czyli bierzemy pod uwagę serial
   • używamy nazw, jakimi operują gry i twórca (i jakie ogólnie padają częściej – są używane w rozmowach dotyczących Skrzydłocieni, w RoBie, przez Hamiltona, podczas gdy w serialu to był jeden odcinek i nazwa nadana przez Czkawkę, który akurat tam miał problemy z trzeźwością umysłu ;P)
   • zaznaczamy, że część tłumaczenia jest nieoficjalna
  • czytelnicy dalej mają "Skrzydłocień" w nazwie strony, więc nawet nie siedząc w tym zamieszaniu nazwowym zorientują się łatwo, czego ona dotyczy
  • całość jest bardziej przejrzysta i nie konfundujemy czytelników – obejdzie się bez komentarzy typu "ale on powiedział "SkrzydłocieNIE", czyli nazwał tak te małe, a nie tego dużego!"
  • pozostawiamy wariant nazwy "Mały Cień", który już się przyjął, funkcjonuje oraz IMO wraz z Dużym Cieniem pozwala bardziej rozgraniczyć gatunki (plus jest dosłownie tłumaczeniem nazwy z gry, więc nikt go nie wziął z kosmosu)

  Oczywiście podobne nazwy nie oznaczają tego samego gatunku – vide Biała Furia i Nocna Furia. Jeśli dobrniesz do końca, możesz powiedzieć, jak Ci to leży. Starałam się z tego bajzlu wykrzesać tyle sensu, ile się dało.

    Wczytuję edytor...
  • Jeśli można się wtrącić, mnie to się nawet podoba 😁 Zostawi się przekierowania i będzie git 👏

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Skąd wzięłaś tę panią Larsen/Larson? Bo to już jej czwarte wcielenie, ale jedyne, którego źródła nie umiem znaleźć :/

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (6 odpowiedzi)
  • Haha, faktycznie :D nawet nie zauważyłam tej odznaki

   Widzę, że już chyba usunęłaś plik, ale z tą kobitką, weź sprawdż "Dziwnobarwny klejnot". No chyba, że już Ci się nie chce ;) tak mi się tylko obrazek skojarzył, poranny przebłysk geniuszu.

   "Poranny".

     Wczytuję edytor...
  • Nie, w dziwnobarwnym ma warkocze ;)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Janka, ale dlaczego tak? 🤔 Przez usunięcie galerii obrazy nie mają jednakowego kadrowania, przez co sekcja krótkometrażówek wygląda teraz bardzo nieestetycznie.

  Edit: Nie chcę Ci wchodzić w paradę, ale nie mogłam patrzeć na tę różnicę w wymiarach i anulowałam edycję 🙂

    Wczytuję edytor...
  • Wiem. Mnie jednak o wiele bardziej drażniło, gdy plakaty były przycięte. Dzięki za interwencję, mnie również te krótkometrażówki zmartwiły, ale jak widać da się zrobić, by była owca syta i wilk cały :D

     Wczytuję edytor...
  • Dobra, kompletnie nie rozumiem, o co Ci chodzi 😆 To przycięcie najbardziej mogłoby przeszkadzać na plakatach filmowych, to ewentualnie można zrobić tak, że przy filmach zastosuje się Twoją metodę, a krótkometrażówki zostają tak, jak są... No chyba, żeby tak skombinować plakat do ŚJS w odpowiednich proporcjach 😉

     Wczytuję edytor...
  • No mi o filmy chodziło, że plakaty filmów są ucięte. Krótkometrażówki jak dla mnie mogą być i przycięte. Nie mam do nich wielkiego sentymentu :P możesz zrobisz tak jak zaproponowałaś

     Wczytuję edytor...
  • Kurczę... Teraz się przyjrzałam i te filmowe też są rozjechane, choć dużo mniej :/ Najwyżej przytnę grafiki o te milimetry 😆

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Zawsze mówili mi w szkole, żeby nie zaczynać zdania od "a więc" - a więc.

  Przeleciałam się po tych wikiach. Według mnie, gdybyśmy polecali, to sprawa wygląda następująco:

  • SoD i RoB — raczej nie, bo są niestety nieaktualne, zdechłe, a do tego technicznie artykuły pozostawiają wiele do życzenia (wyglądają trochę jak śmietnik :/)
  • PNP — tu... mam problem? W sensie, ani tematyka, ani grafika w serialu, ani wiki pod względem estetycznym mi się nie podoba, ale nie można powiedzieć, żeby mieli tam pusto. Choć wydaje mi się, że dużo mogliby zmienić na lepsze, bo czytam tę wiki, czytam, i dalej nie wiem o czym właściwie PNP jest. (A tak poza tym nie widzę żadnych punktów wspólnych z nami.)
  • Dziedzictwo — zachowałabym chętnie zważywszy na tematykę oraz na fakt, że artykuły o Eragonie i Saphirze są okej, ale z pozostałych wieje pustką - nie to, że są jakoś źle napisane, po prostu jest tam kilka-kilkanaście linijek tekstu i tyle; bardzo skrótowo i trudno nazwać to encyklopedią, bo czasem niewiele da się z tych artykułów dowiedzieć, jeśli się wcześniej w tym nie siedziało. Często nawet bez nagłówków, bez dbałości o formatowanie jakieś... Może nie da się o niektórych rzeczach czy osobach nic więcej napisać, ale trochę wątpię. A już na pewno ciut aranżacji wizualnej i artykuły prezentowałyby się znacznie lepiej. Gdyby ktoś ją kiedyś poniańczył, coś by z niej na pewno było. Niestety jest lekko zdechła XD A administrująca ją osoba (ekhe, Eragon) nie wykazuje chęci do nawet tak głupiego ułatwienia jak wyznaczenie zasady, kto ma mieć jaki kolor infoboksu.
  • Fineasz i Ferb — to jest IMO porządny kawałek wiki, jak tak pobiegałam po stronach. Plus wiki żyje. Jedyne ewentualne "przeciw" to niezbyt wybitna strona główna (choć może to tylko moja opinia) i, no, tematyka, bo nie ma z nami w sumie nic wspólnego, ale gdyby nie to, to nie miałabym żadnych wątpliwości odnośnie polecenia.
  • Generator Rex — nie ma z nami kompletnie nic wspólnego i to jest jej jedyny minus. Serio, artykuły są okej, nie ma błędów językowych, wiki żyje, a poza tym wygląda bardzo schludnie, nawet jeśli osobiście nie lubię czarnych teł. [EDIT: czytając to jeszcze raz widzę, że mało entuzjastycznie się wyraziłam. To jest naprawdę dobra wiki. Dziesięć minut w artykułach i już ogarnęłam, o czym to jest. Wszystko pisane klarownie. Serducho dla nich <3]
  • Riordanopedia — artykuły w porządku, strona główna dobra, a za łącznik mogą nam na luzie służyć wikingowie i nordyckie bóstwa, co najmniej jedna seria jest tam na tym oparta. Więc zdecydowanie tak.
  • Slugterra — jest okej, polotu nie ma, zdarzają się błędy w artykułach, ale w miarę to wygląda. Tylko tematyka podziemnego świata i żyjących tam pseudopokemonów jest raczej mało smocza ;P
  • Cartoon Network — ponownie, jest okej. A CN to polskie premiery Jeźdźców, więc jakby co łącznik jest.
  • Skylanders — i'm not sure. Trafiłam na artykuły z błędami, trafiłam też na ładne, tak fifty-fifty. Ogólnie nad estetyką (np. infoboxów) można by popracować. No i kolejne pseudopokemony...
  • Angry Birds — ...widziałam ładniej zorganizowane wikie o grach. I ładniejsze w ogóle (aargh, ten oczowabny czerwony wszędzie!). Więc może niekoniecznie. Zresztą tematyka raczej też nie pasi. (Ale uśmiałam się, jak przeczytałam na stronie głównej "Jeśli jednak zrobisz coś źle, to pod warunkiem, że to naprawisz, nie zablokujemy cię" 😁)
  • Kraina Lodu — chciałabym, pewnie. Noale. Nie jest to jakaś wybitna wiki. Znaczy mają ładne tło i nagłówki na stronie głównej, i całkiem długie artykuły o głównych bohaterach. Niestety ostatnio się lekko opuścili i nowe artykuły czy też segmenty dotyczące Frozen II są trochę mało rozwinięte. Z drugiej strony może za dużo bym od nich chciała. Tematyką nie wiem jak byśmy się mieli łączyć, niby oni w tych filmach mieszkają na Północy, ale w żadnych Thorów ani Odynów nie wierzą... No chyba że po prostu Skandynawia.
  • TMNT — porządna wiki z całkiem porządnym kontentem. Bez szału, ale porządna. Tylko temat mało smoczy.
  • Zwiadowcy — ta wiki cierpi na podobną przypadłość, co Dziedzictwo - strony o głównych bohaterach rozbudowane, ale niestety od wielu pomniejszych wieje pustką. Ponownie, może nie da się tam nic więcej napisać, a książki to nie filmy i czasem masz na temat jakiejś rzeki, zamku czy karczmarza jedno zdanie, nic więcej. Czytać nie czytam za dużo, bo już sobie przypadkiem zrobiłam spoiler (XD przez łzy), ale z tego, co widziałam, teksty wyglądają z grubsza poprawnie. Co do tematyki... To niemagiczne fantasy? Albo wiem, Skandianie! To ichniejsi wikingowie są, ze dwa tomy byli głównymi bohaterami co najmniej 😁
  • StarWars Rebels — jest okej. Tylko tematyka trochę odstaje od nas, bo to sci-fi.
  • DreamWorks — bez szału, ale całkiem okej. I tematyka pasuje.
  • Wiedźmin — tak, po prostu tak.
  • Miraculum — przyznaję, nie chciało mi się tu kopać, rzygam tym serialem :P Wiki wygląda spoko, nie wiem jak z tekstami, poczytałam tylko kilka i zakładam, że reszta będzie co najmniej w 80% poprawna (jeśli nie liczyć upartej skłonności tamtejszych edytorów do pisania "superbohater" z dywizem w środku)

  Uff, sporo tego kopania. To teraz skrótowo mój osobisty ranking:

  Emoticon_heart.png , czyli moi absolutni faworyci, którym nie mam chyba nic do zarzucenia:

  • Wiedźmin
  • Generator Rex

  Emoticon_yes.pngEmoticon_yes.pngEmoticon_yes.png , czyli według mnie porządne wikie:

  • Riordanopedia
  • Fineasz i Ferb
  • TMNT

  Emoticon_yes.pngEmoticon_yes.png , czyli wikie okej albo z potencjałem na bycie okej przy niewielkiej dozie pracy nad mniejszymi stronami:

  • Cartoon Network
  • DreamWorks
  • Zwiadowcy
  • Miraculum
  • StarWars Rebels
  • Slugterra

  Emoticon_yes.png , czyli wikie, które mogłyby być lepsze, ale może dałabym im szansę (bardziej za tematykę niż samą wiki). A może nie:

  • Dziedzictwo
  • Kraina Lodu

  Emoticon_confused.png , czyli coś czego z takich albo innych przyczyn bym nie poleciła:

  • SoD
  • RoB
  • PNP
  • Skylanders
  • Angry Birds

  Oczywiście z zastrzeżeniem, że składałam ten ranking jeden dzień, po stosunkowo krótkim riserczu i ciut w oparciu o osobiste preferencje, więc może gdzieś coś lekko naciągnęłam, bo mają smoki, kucyponki albo śliczne headery, a coś nieco spadło, bo ma dziwaczną kreskę, błędy językowe albo okropne kolory.

  Jest też inna sprawa - ja tu wypisałam wszystko niezależnie od tego, jak bardzo się łączy ze smokami/wikingami/Skandynawią (choć im wyższa pozycja w danym segmencie, tym według mnie się bardziej łączy). Pytanie brzmi, czy będziemy "polecać" rzeczy po prostu dobre, czy raczej w podobnej tematyce. A może trochę z tego i trochę z tego, jak to zrobił Wiedźmin (i moim zdaniem dobrze to wychodzi).

  I wiem, że długie, a Tobie się od takich mózg gotuje. Wybacz. Nie umiałam się streścić ;)

  PS. Wiem, że rozstaliśmy się z Mitologią (i patrząc po ich artykułach, niespecjalnie mi żal), ale co ze Środziemiem? Z tego, co pamiętam, kiedyś tu było i na kilku innych wiki wciąż jest. A u nas w jakimś momencie zniknęło. Po prostu nie chcieli tu być czy to jakieś personalne spięcia?

  EDIT: Okej, patrząc po logach, jakie mają, chyba po prostu rezygnowali z nie-fantasy.

    Wczytuję edytor...
  • O rany, Eriel... ja nie czytam tekstów mających powyżej 2 linijek.

   Tylko parę książek miesięcznie, ze 3 w samym marcu...

   ErielVanya napisał(-a): Zawsze mówili mi w szkole, żeby nie zaczynać zdania od "a więc" - a więc.

   No technicznie rzecz biorąc, nie zaczęłaś zdania od "A więc", a więc jest w porządku :)

   Dobra, przechodząc do sedna. Podziwiam odwagę w tak szczerej ocenie bardzo wielu różnych Wikii w publicznym wątku, gdzie część naszych użytkowników na pewno na nich działa i pewnie nawet jest ze swoich Wikii dumna. Na przyszłość może jednak lepiej omawiać takie rzeczy na czacie, i to po jednej Wikii, żeby nie zasypywać mnie potem tak długimi wątkami xD

   Napiszę tylko o niektórych, o tych, o których rzeczywiście mam cokolwiek do powiedzenia, bo nie mam nawet teraz czasu na więcej.

   Jeśli chodzi o SoD i RoB, to poniekąd nasze "wikie-córki". Widocznie użytkownicy, którzy zechcieli przenieść tematyki tych gier na osobne Wikie (co było niezłym pomysłem, wziąwszy pod uwagę choćby angielską RoB Wiki), po jakimś czasie zniechęcili się do jej prowadzenia. Nie wygląda to, jakby ktoś chciał do nich wrócić, a jeśli tak się zdarzy, promocję można odnowić. Musiałabym natomiast zerknąć na każdą z tych Wikii i przeanalizować aktywność z ostatniego czasu, żeby ocenić dynamikę funkcjonowania (dotyczy to nie tylko wspomnianych, ale też następnych Wikii, o których będę się wypowiadać).

   Przy okazji, patrząc na poziom innych Wikii, warto też spróbować obiektywnie spojrzeć na naszą. Ciągle na szczęście edytuje tu ktoś, kto pozwala tej Wiki utrzymywać poziom i artykuły w miarę up-to-date, ale nie ma co skreślać niektórych stron, bo może wcale nie są wiele gorsze, czy w ogóle gorsze, od naszej. Jak również, należy się zastanowić, co my możemy zaoferować komuś, a kto nam - z dwóch wiki w większości sytuacji zawsze jedna będzie "bardziej", a druga trochę "mniej", więc siłą rzeczy jedna raczej będzie służyć za reklamę drugiej.

   Jeśli chodzi o PnP Wiki - absolutnie rozkazuję zostawić i będę jej bronić zębami, pazura...paznokciami, ogniem, piorunami, i wszystkim czym jeszcze dysponuję. To chyba jedyna Wiki, z którą kiedykolwiek rzeczywiście na serio współpracowaliśmy. Ich ekipa się pewnie już rozeszła (musiałabym też dobrze sprawdzić aktywność), tak jak u nas, znaki czasu, ale wiele im zawdzięczam - nie tylko pod względem technicznym.

   Riordanopedia - dobra Wikia, poza tym wielu naszych użytkowników tam działa/działało i nawet administrowali/administrują. Współpraca rzeczywiście była realna, pomoc techniczna, graficzna itp.

   Dziedzictwo - mam z nią związek sentymentalny, to była bodajże pierwsza albo druga Wiki, na której dorobiłam się administratora. Moje główne "dziecko" przed JWS. Wiem, może wybitnego contentu za sobą nie pozostawiłam, ale od bardzo długiego czasu chodzi mi po głowie powrót tam i uporządkowanie tego i owego, bo to jest Wiki z ogromnym potencjałem. A nie robię tego chyba tylko z powodu braku czasu. Reasumując, chociaż to słaby i subiektywny argument, to ze względów osobistych jestem za pozostawieniem tej Wiki - a bardziej obiektywny, tematyka też smocza.

   DW, CN z oczywistych powodów bym zostawiła - bezpośredni związek z naszym uniwersum.

   O pozostałych na razie nie mam zdania, zapomniałam, co tam z nimi robiliśmy (mam prawo, okej? 8 lat adminowania to dużo), będę musiała tam zajrzeć i się zastanowić. Łapmy się w tej sprawie na czacie i pomyślimy co i jak.

   Tak czy owak dzięki, jak również dziękuję Othiel (na pewno tu zajrzy, nie ma bata), że poruszyłyście temat "współpracujących Wiki", bo rzeczywiście ten temat wymaga uporządkowania i aktualizacji.

   Owszem, od długich mi się mózg gotuje, ale sama nie jestem lepsza, bo piszę dużo. Pisać dużo lubię i mogę. Gorzej potem z czytaniem tego :V

   Na razie!

     Wczytuję edytor...
  • Spoko, nie twierdzę że moja opinia o tych wiki jest jedyną słuszną, zostawiaj sobie które chcesz, jeśli Ci na nich zależy ;)

   Jeśli ktoś poczuje się urażony, to gwoli ścisłości dodam, że my też nie jesteśmy jacyś super i jest tu jeszcze sporo roboty. To nie znaczy, że nie doceniam włożonej pracy, u nas czy gdziekolwiek, po prostu Wiedźmak i inne tego sortu wikie wieszają wysoko poprzeczkę, jak się je porównuje.

   Myślałam o czacie, ale dla mojego tableta i nieposłusznej klawiatury to by było jak plac zabaw do wtrętów własnych. Najwyżej usuniesz wątek.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hej Janka! Ostatnio zainstalowałem sobie w przeglądarce dodatek Dark Reader i wchodząc na JWS Wiki przeżyłem drobny szok.

  Okazuje się że w automatycznie wygenerowanych ciemnych kolorach wygląda ona znacznie, znacznie lepiej niż w domyślnych xD Myślę, że warto by było kiedyś rozważyć taką metamorfozę :P

  Łap kilka screenów bo to prawdziwe złoto godne uwagi.

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (19 odpowiedzi)
  • Przepraszam, ale właśnie przeczytałam to jeszcze raz.

   "To generalnie trochę jakby powiedzieć "po co komu czytać książki jak mamy ważniejsze problemy, chociażby z ubóstwem"."

   Masz rację. Ale weź to odwróć. Skoro podejście "zajmowanie się treścią bez zajmowania się wyglądem" jest właśnie tym cytowanym fragmentem, to jak będzie brzmiało podejście "zajmowanie się wyglądem bez przejmowania się treścią"? To generalnie jakby powiedzieć "zignorujmy biedę na świecie, bo jest jej dużo i niewygodnie z nią walczyć. Lepiej czytajmy książki!"

   Z tych dwóch to nadal drugie brzmi bardziej wygodnicko, nawet jeżeli jest bardziej możliwe (bo też dużo przyjemniejsze) do zrealizowania. Just sayin'.

   EDIT: PS. "Argument "ale po co ruszać wygląd jak są ważniejsze rzeczy w artykułach do zrobienia" uważam za absolutnie nietrafiony."

   Po co ruszać sprawdzony wygląd. Dobry i sprawdzony. To pominąłeś (i machnąłeś ładny elaboracik, szkoda że właśnie nie na temat), a napisałam. Nie twierdzę, że nie należy użyć "plastra", kiedy ktoś się utnie w palec, tzn. zmieniać interfejsu, jeśli wiki źle wygląda. Twierdzę, że jeśli palec jest cały i zdrowy, to nie ma co się bawić w przyklejanie plasterków i ozdabianie go nimi tylko dlatego, że są ładne, bo to jest właśnie to - zabawa. A nie leczenie.

     Wczytuję edytor...
  • Janinka11 grabs popcorn

   Ależ potężna dyskusja z tego wyrosła. Fajnie się to czyta.

   Ad 1. EDIT EDIT2 offtop PS: PSS: str. 39 1.a. ppkt. 5

   xD

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hej :) Co powiesz na to, żeby zerwane przekierowania sprzątnął bot Raila? Bo tego jest trochę za dużo, żebym to ręcznie ogarniała. Zresztą jak za dużo usuwam z raportów, to się najnowsza aktywność na wiki wysypuje.

  Pytałam już Raila, patrzaj :D

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (28 odpowiedzi)
  • ERROR: dziękuję.py not found! Misspelling?
   Traceback (most recent call last):
    File "/home/rail/pwb/pwb.py", line 325, in <module>
     if not main():
    File "/home/rail/pwb/pwb.py", line 291, in main
     filename = find_filename(filename)
    File "/home/rail/pwb/pwb.py", line 269, in find_filename
     filename = find_alternates(filename, path_list)
    File "/home/rail/pwb/pwb.py", line 206, in find_alternates
     for script_name in os.listdir(os.path.join(*path)):
   FileNotFoundError: [Errno 2] No such file or directory: 'scripts'
   CRITICAL: Exiting due to uncaught exception <class 'FileNotFoundError'>
   
     Wczytuję edytor...
  • Odpuszczę sobie analizę tego XD

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Well, RoB znów namieszał, sama zobacz :) Zastanawiam się, co z tym fantem zrobić. Znaczy wiesz, zero pośpiechu. Eriel chyba ma jeszcze RoB, więc czekam na cynk od niej, czy to na pewno prawda. Ale na angielskiej też już się nad tym zastanawiają :D

  Taaak, wiem, trochę enigmatycznie brzmi tam wiadomość, ale tak mnie natchnęło xD

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (12 odpowiedzi)
  • "Kolędowe"* chyba, a nie "kolendowe", taki drobiazg :)

   Nie, myślę, że ten cały Log nie nadaje się do wspomnienia w biografiach ani historiach. Choćby dlatego, że fabularnie nie ma sensu (surprise!), poza Zephyr i Szczerbatkiem żaden człowiek się nie spotkał z żadnym smokiem podczas Snoggletoga. To taki trochę plakat, materiał promocyjny w formie wideo, nijak niezobowiązujący.

   A jak go określić, właśnie nie wiem, oglądająjąc to wczoraj nad tym samym się zastanawiałam. U anglojęzycznych jest na to specjalne określenie, "Yule Log" właśnie takiego "streamingu" z kominkiem (notabene, w Polsce też da się gdzieniegdzie kupić DVD z nagraniem płonącego kominka, albo akwarium xD), nie znalazłam jednak Polskiego tłumaczenia. Proponuję "świąteczny materiał filmowy", można wspomnieć, że "typu Yule Log". A jeśli chodzi o kategorię, to myślę, że "filmy" i "krótkometrażówki". Na angielskiej Wiki mają to wrzucone do "Short films", i wprawdzie u nich to pojęcie chyba jest szersze niż nasze "krótkometrażówki", ale my też do tej kategorii wrzucamy rzeczy niebędące stricte krótkometrażówkami.

     Wczytuję edytor...
  • Iks de :D Racja, ogonek naprawiony. Czułam, że coś mi w tym słowie nie pasuje, ale nie mogłam zrozumieć, co :P

   Spoko, podoba mi się to określenie. I koncept kategoryzacji też sensowny.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Jak dobrze Ci idzie hiszpański? :D

  https://m.youtube.com/watch?v=ysXBJAdLZIU

  Ja czuję się lekko rozczarowana, chociaż mogło być gorzej :P Pisać fabułę, czy jeszcze nie?

    Wczytuję edytor...
  • Akurat to oglądam, znalazłam na necie zanim jeszcze przeczytałam Twoją wiadomość :P Teraz żałuję że nie znam hiszpańskiego, ale ile bym się musiała uczyć żeby zrozumieć film... Na razie jeszcze nie pisz. Możesz sobie gdzieś w notatniku napisać ale z Wikią jeszcze zaczekaj ;)

     Wczytuję edytor...
  • No, obejrzałam do końca... Niezłe, ale nie powinni w ogóle tego łączyć chronologicznie z JWS3, bo teraz tzw. continuity nie ma żadnego sensu... eh... To dużo posuło :<

     Wczytuję edytor...
  • Nom, bardzo. I z jednej strony mam sens stwierdzenie, że akcja rozgrywa się przed podróżą do HW, ale z drugiej zachowanie Szczerba na końcu JWS3 kompletnie nie ma sensu :/

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • No hej. Mam małą sprawę, dotyczącą, jak w tytule, brakujących smoków z RoB.

  Chodzi mi konkretnie o smoki z legendarnych kolekcji, a jeszcze konkretniej - o stado brutalne, ziemne, pierwotne i wygnane, bo wszystkie późniejsze składają się już ze smoków nazwanych, ergo te mamy. W tych czterech stadach jest sporo smoków, którym nie robiono stron, powód prosty - nie miały imienia. Nazywały się "przymiotnik-nazwa gatunku".

  Zakładam, że taka decyzja wynikała z podobnego traktowania wcześniej smoków bojowych i egzotycznych. W ich przypadku jest to zrozumiałe - abstrahując od cen, smoki bojowe nie różnią się niczym od zwykłych przedstawicieli gatunków poza zbroją, a egzotyczne niby mają unikalny wygląd, ale jednak to po prostu grupa smoków w fajniejszych kolorkach, której opisy wyglądają "kopiuj-wklej" (poza tymi, które mają imiona, ale te mamy). No i jest też duża.

  Stada legendarne jednak są mniejsze, konkretniej określone, każdy smok oprócz unikalnego ubarwienia ma także własny opis, dzięki któremu można zarówno dowiedzieć się, jak twórcy definiują tego smoka, jak i znaleźć cechy charakteryzujące dane stado. Innymi słowy - jedyne, czym te osobniki różnią się od tych, o których robimy strony, to brak faktycznego imienia. Teraz jednak, w erze TU, gdzie większość smoków nazywa się "przymiotnik-nazwa gatunku", nie wydaje mi się to problemem. Ba, nawet w samym RoBie mamy takie strony jak "Masked Sweet Death" czy "Retired Windstriker", nie widzę więc problemu, by strona nazywała się przykładowo "Seedling Prickleboggle" czy "Exiled Monstrous Nightmare". Mamy też do nich jaja, tyle że z braku stron rozrzucone po galeriach.

  Rozważałam zrobienie im normalnych stron już dawno temu, jeszcze w grudniu rozmawiałam o tym ze Smile, która ówczesnie również zajmowała się tu RoBem, i była jak najbardziej za, ale dopiero teraz doszłam do momentu, kiedy wszystkie galerie RoBa i smoki na wiki są już poprawione według jednego wzoru i zaktualizowane, a innych póki co nie ma (są jeszcze te z obecnej aktualizacji, ale wszystkie mam spisane i zajmę się nimi jak dostaną ceny). Chciałam się więc zająć tymi ze stad legendarnych, żeby już cały RoB był uporządkowany, ale jako że mimo wszystko byłaby to jednak pewna zmiana w stosowanej dotąd formule, to przychodzę z tą informacją jeszcze przed robotą. Jeśli masz jakieś uwagi, obiekcje, to chętnie przeczytam, choć myślę, że ten pomysł jest z logicznego punktu widzenia całkiem uzasadniony ;)

  Pozdrówka i z góry dzięki za czas poświęcony na czytanie, wiem że długie to wysmarowałam :)

    Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Zabrałam się ostatnio za czyszczenie raportów. Udało mi się już uporać z plikami bez licencji, więc z zapałem rzuciłam się na potrzebne pliki (a w sumie kasowanie redlinków :P), których wcale nie ma tak dużo. I tu trafiła mi się nie lada zagwostka, której jakoś nie mogę rozgryźć... W teorii usunięty plik Syberii i Kirito.png znajduje się w pewnym wątku. Problem stanowi fakt, że wiadomość została usunięta i nie ma do niej dostępu. Co prawda dogrzebałam się do treści wiadomości we wkładzie użytkownika XxKiritoXxKazutoXx, ale i tak nie mogę nic z nią zrobić. No i tu nasuwa się pytanie: skoro treść teoretycznie nie jest dostępna (trzeba iść na około, żeby się do niej dobrać), to dlaczego plik wyświetla się w potrzebnych plikach? Przecież tego nie ma jak stamtąd usunąć...

  Możesz jakoś mi to rozjaśnić? Z góry dzięki ^^

    Wczytuję edytor...
  • Spać nie możesz :V

   Zrobiłam to brzydką, ale chyba jedyną skuteczną metodą "na siłę". Chyba zrobiłam. Jak się raporty odświeżą to prawdę powiedzą, ale na moje oko powinno być OK. Sprawdź jeszcze, proszę, czy ten wątek na pewno jest skasowany, bo mogłam go niechcący przywrócić.

   Dzięki za czujność :) I idź odespać

     Wczytuję edytor...
  • O, nie spodziewałam się, że tak szybko odpiszesz :P

   Hmmm, "brzydka metoda" brzmi bardzo interesująco XD Według linkujących niby nigdzie tego obrazu nie ma :D

   Hem, skoro jesteś taka dobra w te klocki, to może masz pomysł, jak poradzić sobie z usuniętymi plikami z komentarzy w dyskusjach, które też zostały usunięte. Bo ja mam związane ręce. Wszystkie grafiki, które zostały w potrzebnych plikach to albo obrazy na blogach (których nie mogę edytować), albo właśnie pliki w postach lub komentarzach dyskusji (głównie konkurs na Fan Art). Mimo, że komentarze postów teoretycznie figurują jako usunięte (a przynajmniej pojawia mi się funkcja "przywróć" xP), to nadal linkują do nieistniejących już plików. Możliwe to w ogóle jest? XD A niestety o ile dobrze się orientuję, po tak długim czasie nie można edytować komentarzy w dyskusjach (przynajmniej mnie się ta opcja nie wyświetla :P)

   Masz pomysł, jak to obejść? :)

   I sorry, że Ci tak głowę zawracam. Po prostu mam ogromną ochotę zrobić z tym wszystkim porządek :P

   Btw, co tam u Ciebie? ^^

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Zobacz zarchiwizowaną stronę dyskusji
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.