FANDOM

SmoczaPerła

 • Urodziny 19 luty
 • Jestem płci żeńskiej.
Użytkownik Fandomu
  Wczytuję edytor...
 • Hej, hej :) Patrzę na Twoje edycje i mam jedną prośbę: czas. Po pierwsze staraj się trzymać jednego, po drugie niech to będzie teraźniejszy, chyba że dotyczy czegoś, co nawet względem pierwszego filmu jest przeszłością i nie zostało pokazane na ekranie (albo kiedy jedynie przeszła forma czasownika stylistycznie pasuje w zdaniu; na pewno łapiesz o co mi chodzi). Wiem, że na wiki można spotkać mieszanki czasów bądź całe opisy w czasie przeszłym, ale to oznacza, że po prostu nikt ich jeszcze nie przeredagował. To tyle :)

    Wczytuję edytor...
  • Aha, jeszcze jedno: postaraj się pisać w miarę "obiektywnie", jak narrator trzecioosobowy. Czyli nie "zastajemy wyspę Berk taką a taką", tylko "wyspa Berk jest taka a taka". Nie wiem, czy zamierzasz się angażować w artykuły dotyczące gier, ale tam również preferujemy "gracz dostaje smoka" zamiast "dostajemy smoka". Ponownie - sporo opisów jeszcze jest nieprzeredagowanych, mało która wiki od korzeni stara się trzymać choć w ułamku "profesjonalny" styl i ta nie była wyjątkiem, a poprawki pożerają czas, którego nam wszystkim brakuje. Stąd różne rozbieżności i czasem myląco sformułowane teksty :)

     Wczytuję edytor...
  • Jasne, zabieg był po części celowy, bo pierwsza połowa artykułu wydawała się być napisana właśnie takim mieszanym stylem. Już więcej nie będę się tym sugerować. :> Zapytam od razu, bo i tak miałam to w planach, czy uważasz, że jest sens dodania do artykułu o Wikingach tekstu z ich zajęciami, które prowadzą na co dzień? Jak "dłubanie w drewnie, względnie wyszywanie", tworzenie broni, hodowla owiec itd., czy to może być już zbyt oczywiste, by dodawać o tym osobny fragment? 

   EDIT: I tej obiektywnej formy również będę się trzymać. :) Za gry raczej nie planuję się zabierać, bo po prostu żadnej z nich na tyle nie znam - w SoD-a nawet jeszcze nigdy nie grałam, dalej czeka na komputerze, aż założę konto... w artykułach z grami mogę co najwyżej, jak zwykle, eliminować tylko oczywiste błędy, jak powtórzenia, literówki itp.

     Wczytuję edytor...
  • Artykuł właśnie pod tym kątem (czasów) przeredagowuję i przy okazji wzbogacam o pominięte wątki z serialu, także z tym będzie zrobiony porządek, żeby już nikogo nie myliło ;)

   Z tymi zajęciami to do Wandali prędzej, ostatecznie trudno powiedzieć, czy Łupieżcy wyszywają, a Berserkowie dłubią w drewnie - z tak bliska poznaliśmy tylko Berkian. Wiesz o co mi chodzi - to jednak ogólny artykuł i osobiście wolę umieszczać tam treści na tyle bezpieczne, żeby pasowały do ogółu opisanych tam plemion. Natomiast do Wandali możesz coś takiego dorzucić, czemu nie. Sekcja o życiu codziennym nie jest specjalnie rozbudowana, a mnie się jej nie chce tykać ;) Tylko może jak już opublikuję aktualizację, żebyś pracowała na gotowym.

   (Edit: Spojrzałam sobie na rubrykę zwyczajów i zwątpiłam w swoje słowa XD W takim razie, jak chcesz. Jak ubierzesz to jakoś sensownie w słowa i masz tego wystarczająco, żeby starczyło na osobny punkt, to możesz im wcisnąć rubryczkę "życie codzienne", choćby i przed te zwyczaje.)

   W porządku. Nic na siłę, a uwagę zwróciłam na zapas, na wszelki wypadek, jakby coś kiedyś. Po będących tu przelotem mogę od czasu do czasu poprawiać, ale domyślam się, że Ty będziesz edytować więcej, więc lepiej od razu poprawnie :)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hej :D Tak sobie pomyślałam... Jakbyś chciała jakoś urozmaicić swój profil, miała pomysł, ale jeszcze nie do końca wiedziała, jak tu wszystko działa i jak zwizualizować swój zamysł, słuźę pomocą ^^

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (8 odpowiedzi)
  • Eriel, właśnie to miałam na myśli, tylko nie zdradzałam szczegółów XD

     Wczytuję edytor...
  • Domyślam się ;) Chodziło mi tylko o to, że gdyby Perła nie miała jeszcze obrazów i się dopiero rozglądała, może ich szukać dla ułatwienia na innych wiki.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Witamy na Jak Wytresować Smoka Wiki! Dziękujemy za dokonanie pierwszej edycji.

  Zanim zaczniesz działalność na Wiki zapoznaj się z regulaminem. To tylko kilka minut czytania, a oszczędzi nieprzyjemności i zbędnej pracy :)

  Nie krępuj się, zostaw wiadomość u któregoś z administratorów, gdyby potrzebna była Ci jakakolwiek pomoc. Zapraszamy na czat.

  Powodzenia! :)

    Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.