Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki
(tworzy się)
Linia 1: Linia 1:
{{Stub}}
+
{{Smok
  +
|obraz = Fierce Thunderbottom.png
  +
|ogień = lawa
  +
|tresura = tak
  +
|cechy = spłaszczony tułów<br>kuliste wypustki na ciele<br>maczuga na ogonie
  +
}}
  +
'''Thunderbottom''' (''brak polskiego tłumaczenia'') — hybryda będąca krzyżówką [[Gronkiel|Gronkla]] i [[Gromogrzmot]]a, po raz pierwszy i jedyny pojawiająca się w grze ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''.
  +
  +
==Wygląd==
  +
Smok ten, jako hybryda dwóch gatunków o różnej anatomii, posiada cechy właściwe dla każdego z nich. Wyróżniają się one w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia.
  +
  +
Budowa ciała Thunderbottoma łączy w sobie szeroką paszczę [[Gromogrzmot]]a, wyposażoną w cienkie zęby, jego długi ogon oraz spłaszczone ciało z ogólną masywnością i nieznacznie zaznaczoną segmentacją tułowia charakterystyczną dla [[Gronkiel|Gronkla]]. Cechami odziedziczonymi po tym gatunku są też cztery krzepkie łapy, liczne kuliste wypustki na ciele oraz maczuga na końcu ogona, a także odznaczające się uszy w kształcie niewielkich wachlarzy. Z kolei skrzydła i lotki u nasady ogona smoka są bardzo podobne do tych, które posiada Gromogrzmot. Po morskim rodzicu Thunderbottom ma również podłużne wypustki wyrastające po bokach pyska oraz kolce ciągnące się przez środek jego grzbietu aż po maczugę ogonową.
  +
  +
==Siedlisko i dieta==
  +
Według gry ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]'' Thunderbottom zamieszkuje głównie lasy [[Berk Village|wyspy Berk]].
  +
  +
Thunderbottom żywi się kamieniami, tak jak jego głazożerny przodek, dzięki czemu potrafi tak jak on wytwarzać [[gronklowe żelazo]].
  +
  +
==Zachowanie i tresura==
  +
Postawa Thunderbottomów łączy w sobie zarówno cechy spokojnego i wytrwałego [[Gronkiel|Gronkla]], jak i dzikiego, walecznego [[Gromogrzmot]]a. Przedstawiciele tej hybrydy w obliczu zagrożenia są dobrymi wojownikami, odważnymi i skutecznymi. Niektóre osobniki początkowo mogą wydawać się niechętne nowym znajomościom, ale poznane bliżej stają się znacznie łagodniejsze. Jeśli nie walczą przeciwko realnemu wrogowi, lubią czasem wyładować nagromadzoną energię, bawiąc się w lesie i przewracając przy okazji drzewa, bo są dosyć nieuważne. Gdy jednak przebywają w bezpiecznym miejscu wraz ze swoimi bliskimi, stają się czułymi i opiekuńczymi towarzyszami. Lubią drapanie po brzuchu, jednak z pieszczotami należy uważać – niektóre osobniki mają tendencję do radosnego machania ogonem, na którego końcu znajduje się niebezpieczna maczuga.
  +
  +
==Moce i umiejętności==
  +
===[[Różnorodność smoczego ognia|Ogień]]===
  +
Thunderbottom pluje lawą, przetopioną ze zjedzonych wcześniej kamieni. Dzięki tej umiejętności po zjedzeniu odpowiedniej kombinacji składników jest w stanie wytworzyć [[gronklowe żelazo]].
  +
  +
===Ogon===
  +
Długi, zakończony niszczycielską maczugą ogon Thunderbottoma jest wyjątkowo skuteczną bronią. Niestety nieważne smoki często zapominają o tym, jak niebezpiecznym potencjałem dysponują, przez co po ich zabawach w lesie można znaleźć mnóstwo połamanych drzew. Czasem też zaczynają machać ogonem z radości i zadowolenia, gdy ktoś podrapie je po brzuchu, co może skutkować przypadkowymi zniszczeniami.
  +
  +
===Wytrzymałość===
  +
Gruba skóra smoków, odziedziczona po głazożernych przodkach, dobrze chroni je przed obrażeniami.
  +
  +
==Słabości==
  +
{{Main|Słabości smoków}}
  +
  +
==Znani przedstawiciele==
  +
===Z gier===
  +
====''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''====
  +
*[[Thicket Thunderbottom]]
  +
*[[Fierce Thunderbottom]]
  +
*[[Berubble]]
  +
*[[Spardian]]
  +
*[[Crimson Keeper]]
  +
  +
==W grach==
  +
===''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''===
  +
Thunderbottom został wprowadzony w grze ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]'' razem z innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą [[Gronkiel|Gronkla]] i [[Gromogrzmot]]a.
  +
  +
==Galeria==
  +
<gallery position="center" spacing="small">
  +
Fierce Thunderbottom.png|[[Fierce Thunderbottom]]
  +
</gallery>
  +
  +
==Zobacz też==
  +
{{Gatunki z filmów}}[[en:Thunderbottom]]
  +
[[Kategoria:Gatunki z gier]]
  +
[[Kategoria:Hybrydy]]
  +
[[Kategoria:Gatunki smoków]]
  +
[[Kategoria:DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]
  +
[[Kategoria:Thunderbottomy]]

Wersja z 17:23, 23 maj 2020

Thunderbottom (brak polskiego tłumaczenia) — hybryda będąca krzyżówką Gronkla i Gromogrzmota, po raz pierwszy i jedyny pojawiająca się w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising.

Wygląd

Smok ten, jako hybryda dwóch gatunków o różnej anatomii, posiada cechy właściwe dla każdego z nich. Wyróżniają się one w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia.

Budowa ciała Thunderbottoma łączy w sobie szeroką paszczę Gromogrzmota, wyposażoną w cienkie zęby, jego długi ogon oraz spłaszczone ciało z ogólną masywnością i nieznacznie zaznaczoną segmentacją tułowia charakterystyczną dla Gronkla. Cechami odziedziczonymi po tym gatunku są też cztery krzepkie łapy, liczne kuliste wypustki na ciele oraz maczuga na końcu ogona, a także odznaczające się uszy w kształcie niewielkich wachlarzy. Z kolei skrzydła i lotki u nasady ogona smoka są bardzo podobne do tych, które posiada Gromogrzmot. Po morskim rodzicu Thunderbottom ma również podłużne wypustki wyrastające po bokach pyska oraz kolce ciągnące się przez środek jego grzbietu aż po maczugę ogonową.

Siedlisko i dieta

Według gry DreamWorks Dragons: Titan Uprising Thunderbottom zamieszkuje głównie lasy wyspy Berk.

Thunderbottom żywi się kamieniami, tak jak jego głazożerny przodek, dzięki czemu potrafi tak jak on wytwarzać gronklowe żelazo.

Zachowanie i tresura

Postawa Thunderbottomów łączy w sobie zarówno cechy spokojnego i wytrwałego Gronkla, jak i dzikiego, walecznego Gromogrzmota. Przedstawiciele tej hybrydy w obliczu zagrożenia są dobrymi wojownikami, odważnymi i skutecznymi. Niektóre osobniki początkowo mogą wydawać się niechętne nowym znajomościom, ale poznane bliżej stają się znacznie łagodniejsze. Jeśli nie walczą przeciwko realnemu wrogowi, lubią czasem wyładować nagromadzoną energię, bawiąc się w lesie i przewracając przy okazji drzewa, bo są dosyć nieuważne. Gdy jednak przebywają w bezpiecznym miejscu wraz ze swoimi bliskimi, stają się czułymi i opiekuńczymi towarzyszami. Lubią drapanie po brzuchu, jednak z pieszczotami należy uważać – niektóre osobniki mają tendencję do radosnego machania ogonem, na którego końcu znajduje się niebezpieczna maczuga.

Moce i umiejętności

Ogień

Thunderbottom pluje lawą, przetopioną ze zjedzonych wcześniej kamieni. Dzięki tej umiejętności po zjedzeniu odpowiedniej kombinacji składników jest w stanie wytworzyć gronklowe żelazo.

Ogon

Długi, zakończony niszczycielską maczugą ogon Thunderbottoma jest wyjątkowo skuteczną bronią. Niestety nieważne smoki często zapominają o tym, jak niebezpiecznym potencjałem dysponują, przez co po ich zabawach w lesie można znaleźć mnóstwo połamanych drzew. Czasem też zaczynają machać ogonem z radości i zadowolenia, gdy ktoś podrapie je po brzuchu, co może skutkować przypadkowymi zniszczeniami.

Wytrzymałość

Gruba skóra smoków, odziedziczona po głazożernych przodkach, dobrze chroni je przed obrażeniami.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

  • Thicket Thunderbottom
  • Fierce Thunderbottom
  • Berubble
  • Spardian
  • Crimson Keeper

W grach

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

Thunderbottom został wprowadzony w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising razem z innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą Gronkla i Gromogrzmota.

Galeria

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki