Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Thunderpede (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, pojawiający się jedynie w grach DreamWorks Dragons: Rise of Berk oraz School of Dragons. Przedstawiciel klasy kamiennej.

Wygląd

Thunderpede posiada masywne ciało kształtem przypominające nieco budowę centaura - klatka piersiowa i ramiona wznoszą się ponad resztę poziomego tułowia. Smok wyposażony jest w cztery pary łap - trzy z nich są dosyć małe, znajdują się przy tułowiu i służą mu do poruszania się po lądzie. Ostatnia, imitująca ramiona, jest ogromna, a kształtem przypomina nieco łapy kreta. Gad posiada również parę niewielkich skrzydeł, przypominających te u Gronkla i tak samo jak on, aby unieść się w powietrze, musi wprawić je w bardzo szybki ruch. Jego ciało kończy krótki, masywny ogon, niewyodrębniony z reszty tułowia żadnym wcięciem.

Smok ma dość dużą, krótką głowę, posiadającą duży róg nosowy oraz drugi róg na brodzie. Duże oczy znajdują się blisko nozdrzy. Smok wydaje się mieć niekompletne uzębienie - z paszczy wystają jedynie dwa dolne kły. Cały łeb osadzony jest raczej na niedługiej, lecz masywnej szyi.

Siedlisko i dieta

Thunderpede zamieszkuje głównie jaskinie. Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk osobniki tego gatunku można spotkać na The Little Isles.

Jak większość gatunków, Thunderpede jest prawdopodobnie mięsożerny i żywi się rybami lub innym mięsem zwierzęcym. Ze względu na przynależność do klasy kamiennej być może spożywa również skały lub minerały.

Zachowanie i tresura

Thunderpede jest smokiem stadnym - osobniki tego gatunku żyją w jaskiniach, w grupach prowadzonych przez alfę. Komunikują się między sobą poprzez tupanie tylnymi kończynami bądź gestykulowanie przednimi. Ich codzienną czynnością jest pielęgnacja ich delikatnych brzuchów, których właściwości utrzymują, sypiając na substancji przypominającej pianę [1]. Nieopancerzone podbrzusze stanowi ich słaby punkt, jednak mimo to Thunderpede'y w boju są wyjątkowo niebezpieczne - ich potężne przednie łapy z łatwością rozgniatają nawet głazy w drobny mak. Nadejście smoków zwiastuje głośny tupot.

Nieznana jest metoda tresury Thunderpede'a. Prawdopodobnie, jak w przypadku innych gatunków, należy zdobyć jego zaufanie poprzez zaoferowanie pożywienia bądź pomoc.

Moce i umiejętności

Ogień

Smok ten strzela, niewielkimi kulami półpłynnej lawy, która, po zderzeniu z celem - w szczególności z drewnianymi konstrukcjami - sieje niezwykle duże zniszczenie.

Siła

Thunderpede dzięki swoim masywnym przednim łapom potrafi bez trudu zgnieść skałę lub człowieka.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo Thunderpede'a ma okrągły kształt. Faktura skorupy jest chropowata, a sama skorupa swoją strukturą i brązowawym kolorem przypomina kamień. Na dole jaja znajdują się pęknięcia z prześwitującą przez nie lawą.

Pisklę

Mały Thunderpede zasadniczo nie różni się dużo od dorosłego smoka. Jest jedynie mniejszy i mniej masywny, co z kolei przekłada się na zmniejszoną wielkość zwykle dużych przednich łap. Także pary tylnych łap pisklęcia są nieco nieproporcjonalne do ciała smoka.

Tytan

Tytaniczny Thunderpede zmienia przede wszystkim barwę. Zamiast czerwono-białej jest ona pomarańczowa z ciemniejszymi miejscami w postaci pręgów na grzbiecie. Smokowi przybywa rogów na głowie oraz kolców na ogonie, dochodzą także swoiste płytki na piersi. Zęby gada stają się niezwykle długie.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

School of Dragons

Thunderpede pojawił się wraz z aktualizacją 23 października 2015 roku. Jego jajo kosztuje 250 gemów i wykluwa się 12 godzin. Smok posiada własną animację.

Przypisy

  1. DreamWorks Dragons: Rise of Berk - jedna z podróży Śledzika

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement