FANDOM


Artykuł

Tide Glider (brak polskiego tłumaczenia) - rzadki gatunek smoka, pojawiający się jedynie w grach DreamWorks Dragons: Rise of Berk i School of Dragons. Przedstawiciel wodnej klasy.

Wygląd

Tide Glider osiąga dosyć duże rozmiary. Swoim ogólnym wyglądem nieco przypomina Wrzeńca, jednak w przeciwieństwie do niego jest niewiarygodnie smukły - ma niemal wężowe ciało. Posiada dwie płetwy na wysokości klatki piersiowej, które pomagają mu sterować podczas pływania, oraz wyrastającą z grzbietu parę ogromnych skrzydeł, służących mu zarówno do lotu, jak i do przemierzania głębin. Kończący jego ciało wąski ogon ma bardzo charakterystyczne zwieńczenie - stanowi je duży, błoniasty wachlarz, służący jako napęd oraz ster podczas pływania w morzu.

Głowa Tide Glidera jest osadzona na długiej, smukłej szyi. Pysk jest wydłużony, delikatnie rozszerza się przy nozdrzach, zaś oczy znajdują się wysoko. Z tyłu głowę zdobią dwa rzędy podłużnych pręcików; takie same pręciki wieńczą również wachlarz ogonowy. Na szyi zwierzęcia znajduje się kilka grubych kolców, ale poza tym jego tułów jest pozbawiony wypustek.

Skóra smoka ma turkusowy kolor, z jaśniejszymi, falistymi pasami i plamkami zdobiącymi skrzydła, ale są też znane osobniki o innym ubarwieniu.

Siedlisko i dieta

Tide Glider zamieszkuje morza i oceany. Nie wiadomo, czy może swobodnie przebywać na lądzie. Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk osobniki tego można spotkać w Dark Deep.

Tide Glider, podobnie jak niemal wszystkie gatunki, jest mięsożerny i jako gatunek wodny żywi się głównie rybami.

Zachowanie i tresura

Tide Glidery są bardzo zwinnymi smokami, które większość czasu spędzają w wodzie - z reguły w morzach i oceanach, gdyż to gatunek słonowodny. Ich wdzięczne ruchy określane są przez obserwatorów jako taniec. Smoki te są bardzo płochliwe, niezwykle rzadko zdarzają się terytorialne osobniki.

Nieznana jest metoda tresury Tide Glidera. Z pewnością trzeba podejść do smoka ostrożnie, z dużą dozą cierpliwości i wyczucia, ze względu na jego płochliwość. Prawdopodobnie jak w przypadku innych gatunków należy przekonać go, że nie ma się złych intencji i zdobyć jego zaufanie poprzez zaoferowanie pożywienia lub pomoc.

Moce i umiejętności

Ogień

Według DreamWorks Dragons: Rise of Berk Tide Glider strzela kulami zielonkawego kwasu, którym eliminuje swoich wrogów. Natomiast w School of Dragons smok potrafi strzelać strumieniami wody pod dużym ciśnieniem, podobnymi do tych, których używa Wrzeniec.

Ślina

Ślina smoka posiada lecznicze właściwości i może wyleczyć większość przypadłości. Ze względu na płochliwość smoka jest bardzo trudna do zdobycia.

Zwinność

Dzięki swojej opływowej budowie, dużym skrzydłom i smukłemu ciału Tide Glider jest bardzo zwinny. Pod wodą porusza się tak wdzięcznie, że jego ruchy porównuje się do tańca.

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo Tide Glidera pojawia się w grach. Jest ono idealnie okrągłe i wyglądem przypomina dwie kule, z których jedna jest mniejsza i schowana wewnątrz drugiej, przezroczystej - ta prawdopodobnie jest czymś w rodzaju żelowej osłonki. Całość jest lekko przezroczysta i ma turkusową barwę, podobnie jak skóra smoka. Jajo nie ma żadnych zdobień, prócz jaśniejszych plam na zewnętrznej powierzchni.

Pisklę

Młody Tide Glider różni się od dorosłego osobnika pod kilkoma względami, z czego głównymi różnicami są rozmiar, brak skrzydeł, kryza z pręcików na głowie bardziej przypominająca światełka żabnicy oraz kształt ogona, który wyraźnie różni się od tego, jaki ma dorosły osobnik. Pisklę w przeciwieństwie do wyrośniętego smoka nie ma także źrenic.

Tytan

Tytaniczy Tide Glider zmienia barwę z turkusowej na na ciemnoniebieską, na skrzydłach zaś fantazyjne wzory zmieniają kolor na purpurowy. Ponadto wydłużają się pręciki smoka, a wzdłuż jego grzbietu wyrasta rząd trójkątnych, zagiętych do tyłu kolców.

Słabości

  • Brak łap utrudnia mu - a wręcz uniemożliwia - przemieszczanie się bezpośrednio po lądzie.

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

School of Dragons

Tide Glider pojawił się wraz z aktualizacją 16 stycznia 2015 roku. Jego jajo kosztuje 750 gemów i wykluwa się 12 godzin. Smok posiada animację Wrzeńca.

Błędy

  • Oryginalny model smoka z gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk posiada jedynie dwie płetwy na wysokości klatki piersiowej i smukłe, niemal wężowe ciało. W School of Dragons jednak, z powodu budowania modelu Tide Glidera na Wrzeńcu i wyposażeniu go w animację tegoż smoka, gad ma dodatkowo parę tylnych łap, by mógł w ogóle poruszać się po lądzie, oraz dużo większy brzuch.

Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały CieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomSkrzydłocieńStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtail
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightsNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperDeathly GaleslashGhastly ZapplejackHushbogleRidgesnipper
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.