FANDOM


Artykuł
  Tide Glider - nowy, rzadki gatunek smoka pojawiający się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk i w School of Dragons. Należy do wodnej klasy. Jego głównym siedliskiem jest Mroczna Głębia.

Wygląd

Tide Glider prawdopodobnie osiąga średnie rozmiary. Swoim wyglądem przypomina Wrzeńca. Jego skóra ma jasno turkusowy kolor, z jaśniejszymi paskami zdobiącymi skrzydła. Wytresowany do tytanicznych rozmiarów smok jest nieco ciemniejszy, zaś skrzydła przybierają purpurowej barwy. Ciało jest stosunkowo wąskie i wydłużone, zaś wyrastająca z grzbietu jedna para skrzydeł w stosunku do tułowia jest dość duża.

Głowa smoka kształtem przypomina nieco głowę Koszmara Ponocnika. Ma trójkątny, wąski kształt. Z tyłu głowy wyrastają liczne, długie "wąsy", układające się w dwa rzędy. Na szyi zwierzęcia znajduje się kilka grubych kolców. 

Smok posiada tylko jedną parę nóg, co prawdopodobnie oznacza, iż rzadko opuszcza środowisko wodne. 

Wąski ogon ma bardzo charakterystyczne zakończenie - stanowi je duży, błoniasty wachlarz, służący jako napęd oraz ster podczas pływania w morzu.

Siedlisko i dieta

Tide Glider zamieszkuje morza i oceany. Nie wiadomo, czy może swobodnie przebywać na lądzie, czy raczej mu to szkodzi, bowiem nawet wytresowany w grze Rise of Berk smok posiada własny "basen". Według gry, głównym i jak na razie jedynym siedliskiem tego gatunku jest Mroczna Głębia.

Smok, podobnie jak niemal wszystkie gatunki, zwłaszcza wodne, żywi się rybami. Nie wiadomo, czy posiada także inne przysmaki.

Moce i umiejętności

Charakterystyczną umiejętnością Tide Glider, opisaną w grze, jest "tańczenie" pod wodą. Smok ten, zamiast normalnie pływać, wykonuje skomplikowane, taneczne ruchy, nie wiadomo jednak, na czym dokładnie polegają.

Prócz tego, ślina smoka posiada właściwości lecznicze, co znów upodabnia go do Wrzeńca i jego leczniczego jadu. Jest ona jednak bardzo trudna do zdobycia.

Tide Glider potrafi strzelać strumieniami wody pod dużym ciśnieniem (taki ogień został pokazany w grze School of Dragons).

Słabości

Prawdopodobnie słabościami tego gatunku, podobnie jak w przypadku większości gatunków, są:

Jaja

RoB-jajo-tideglider

jajo smoka

Jajo Tide Glider,a zostało pokazane w grze Rise of Berk. Jest ono idealnie okrągłe i wyglądem przypomina dwie kule, z których jedna jest mniejsza i schowana wewnątrz drugiej, przezroczystej. Całość jest lekko przezroczysta i ma jasno turkusową barwę, podobnie jak skóra smoka. Jajo nie ma żadnych zdobień, prócz jaśniejszych plam na zewnętrznej skorupce. Konsystencja zewnętrznej powłoki pozostaje nieznana. W grze School of Dragons jajo niewiele różni się od tego w Rise of Berk, jedyną różnicą jest kształt zewnętrznej powłoki, posiada ona bowiem owalny kształt, a nie okrągły.

Rise of Berk

School of Dragons

Smok został dodany do gry 16 stycznia 2015 roku co dowodzi że smoki z Rise of Berk mogą pojawiać się w School of Dragons. Jego jajo kosztuje 750 gemsów. Smok posiada animacje Wrzeńca.

Ciekawostki

  • Swoim wyglądem oraz umiejętnością wytwarzania leczniczej śliny jest bardzo podobny do Wrzeńca - może on być blisko spokrewniony z tym gatunkiem.
  • Być może, ze względu na swoje podobieństwo do Wrzeńca, Tide Glider jest odporny na szkodliwe działanie niebieskiego oleandru.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.