Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Topór Heathery.png

Topór Heathery (ang. Heather's Axe) — unikalna broń wykonana i używana przez Heatherę. Pojawia się po raz pierwszy w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Kto pod kim dołki kopie (część 1).

Wygląd

W odróżnieniu od innych toporów jest to broń o dwóch ostrzach umiejscowionych po dwóch stronach drzewca. Dodatkowo drzewce jest wyposażone w zawias pośrodku, dzięki czemu broń można składać i rozkładać, czyniąc ją w zależności od potrzeb krótką jednoostrzową bronią lub długą dwuostrzową.

Drzewce broni jest wzmocnione stalą - właściwie tylko niewielki odcinek, przeznaczony na uchwyty, ma widoczną część drewnianą, owiniętą rzemieniami. Pozostałe części są okute.

Złożony topór

Ostrza broni nie są jednolite - każde składa się z trzech fragmentów różnej wielkości, przynitowanych do stalowej płyty. Możliwe, że ich płaszczyzny nie są prostopadłe, lecz lekko nachylone do siebie - tak, że złożony topór ma tylko jedną krawędź ostrza.

Po złożeniu ma wygląd pojedynczej części broni.

Zastosowanie

Heathera skonstruowała tę broń i używa jej do walki. Walczy tym toporem zarówno wręcz, jak i rzuca nim z wielką precyzją. Dzięki swojej konstrukcji - różnicy między poziomami płaszczyzn obu ostrzy i ich nachyleniu - tor lotu rzuconego topora nie jest prosty, lecz leci on po łuku, czasem nawet o znacznym odchyleniu - co upodabnia tę broń do bumerangu. Przy odpowiedniej rotacji topór może mieć nawet tor lotu zbliżony do litery S.

Teoretycznie broń ta może mieć kilka wad, m.in. większy ciężar, ograniczenie części uderzeń, a z powodu przerw w ostrzach w skrajnym przypadku broń po silnym ciosie wymierzonym w te punkty mogłaby ulec zniszczeniu. Jednak Heathera ze swoim toporem wydaje się wyjątkowo niebezpiecznym i trudnym do pokonania przeciwnikiem, a żadna z wymienionych wad nie wpływa na jej skuteczność.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Począwszy od odcinka Kto pod kim dołki kopie (część 1) wielokrotnie używa swojego topora. Zazwyczaj wykorzystuje go do walki, jednak sporadycznie posługuje się nim także w celach rozrywkowych, na przykład rzucając nim do celu razem z Astrid.

Galeria

Advertisement