Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy miejsca z serialu. Jeśli szukasz lokacji z gry, sprawdź Whispering Death's Cave.
Artykuł

Łupieżcy oglądają tunele

Tunele Szeptozgonów — system podziemnych korytarzy zlokalizowanych pod wioską Berk, wydrążonych przez Szeptozgony i Krzykozgona. Stanowiły one tajną broń Łupieżców przeciwko Wandalom. Tunele pojawiają się w serialu, a później także w grze School of Dragons.

Wygląd

Jak wskazuje nazwa, jest to złożony system podziemnych jaskiń i tuneli wydrążonych przez smoki z gatunku Szeptozgon oraz jednego Krzykozgona. Prócz samych, okrągłych w przekroju tuneli w podziemiach znaleźć też można dość duże groty, z których w jednej wykluły się młode smoki, zaś pozostałe zostały stworzone najprawdopodobniej przez dorosłe osobniki.

Korytarze wiją się w różnych kierunkach i tylko niektóre prowadzą nad powierzchnię ziemi. Jeden z wylotów znajduje się w studni, która, jak sądzono, pewnego dnia wyschła (tak naprawdę wpadła do tuneli), inny nieopodal wejścia do Twierdzy. Według bliźniaków, część tuneli prowadzi do 6 jaczych farm, paru zagród dla owiec, pola kapusty Pleśniaka, wychodka Pyskacza i na plażę, która znajduje się na drugim końcu wyspy.

Według gry School of Dragons, w podziemiach znajdują się także niewielkie stawy.

Położenie

Korytarze wydrążone są w podziemiach centralnej części wioski Berk. Nie są one jednak na tyle rozwinięte, by mogły spowodować zawalenie się ziemi i zabudowań.

Mieszkańcy

Oczywiście, podziemia są zamieszkiwane głównie przez Szeptozgony oraz jednego Krzykozgona (ich zmutowanej odmiany). Jak dowiadujemy się w grze School of Dragons, w tunelach tych znajdują się stawy, a w nich pływające ryby.

Znaczenie

Łupieżcy umieścili w podziemiach jaja posłusznych im Szeptozgonów, by wykluły się, urosły i pewnego dnia zaatakowały spod ziemi niczego nie spodziewających się Wandali. Główną funkcją tuneli jest więc atak na wrogów Łupieżców, lecz przy okazji ich powstania zniknęła woda ze studni, pozbawiając mieszkańców niezbędnego do życia napoju.

Historia

Obrońcy Berk

Szeptozgony wykluwają się z jaj podłożonych przez Łupieżców. To właśnie tam Krzykozgon dorasta wraz ze swoimi pobratymcami, a mniejsze smoki, budując tunele, powodują, iż w wiosce braknie pitnej wody. Czkawka postanawia sprawdzić, co spowodowało zniknięcie wody. Wchodzi do podziemi poprzez wyschniętą studnię, lecz w pewnym momencie lina urywa się i chłopak spada do groty. W ślad za nim wlatuje Szczerbatek. Przyjaciele odkrywają tajemnicze tunele, a niedługo później zostają zaatakowani przez Szeptozgony.

Zobacz też

Advertisement