FANDOM


Artykuł

Tytaniczny Dramillion — smok, tytaniczny przedstawiciel gatunku Dramillion, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, po raz pierwszy w odcinku Król smoków (część 1).

Wygląd

Tytaniczny Dramillion jest znacznie większy od innych przedstawicieli swojego gatunku. Jest koloru indygo, a na skrzydłach, ogonie oraz grzbiecie ma czerwone elementy.

Zdolności

Kamuflaż: Smok, ze względu na to, że jest tytanem, posiada umiejętność, pozwalającą się kamuflować, podobnie jak robią to Zmiennoskrzydłe, dzięki czemu potrafi stać się niewidzialny.

Ogień: Tytaniczny Dramillion potrafi nadal naśladować ogień innych smoków, lecz posiada również własny ogień, który jest unikalny ze względu na to, że zmienia barwę.

Odporność: Smok, prawdopodobnie ze względu na swoją wielkość, jest bardziej odporny na smoczy korzeń i może przyjąć na siebie wiele zasądzonych nim strzał, nie tracąc koordynacji i zmysłów.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok pierwszy raz pojawia się w odcinku Król smoków (część 1). Podczas ataku Łowców Smoków na Wyspę Dramillionów, Tytaniczny Dramillion wychodzi z ukrycia, w którym przebywał, po czym zaczyna atakować wrogów. Wielokrotnie trafiony strzałami zatrutymi smoczym korzeniem, Dramillion ląduje na czubku drzewa i strzela ogniem we wszystkich kierunkach. Następnie zostaje trafiony olbrzymim harpunem i spada z klifu. Smok wpada do wody, z której natychmiast wyciągają go Lotnicy, zanim zdąży zrobić to Czkawka.

Niedługo później jeźdźcy, podczas poszukiwań Krogana, znajdują smoka, dryfującego na powierzchni oceanu, po czym bezzwłocznie postanawiają go uratować oraz zabrać do Obrońców Skrzydła. Na miejscu, Mala opiekuje się rannym Dramillionem, podczas gdy Śledzik zauważa, że smok nie jest Królem Smoków, ponieważ nie posiada charakterystycznych cech opisanych przez Oswalda.

W odcinku Król smoków (część 2) Dramillion pojawia się na wezwanie Oszołomostracha i uwalnia ze statku Łowców Paszczogona Krogana, po czym razem z nim wznosi się wysoko i krzyżuje swój ogień z jego. Na ten sygnał wszystkie Paszczogony pozbywają się swoich jeźdźców i odlatują na wolność.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.