FANDOM


Tytaniczny Zębiróg Zamkogłowy — smok, tytaniczny przedstawiciel gatunku Zębiróg Zamkogłowy, pojawiający się w odcinku Toporna próba.

Wygląd

Smok ten, zaliczając się do kategorii tytanów, jest nieco większy niż jego pobratymcy w dorosłym stadium. Gad prezentuje się głównie w ciemnozielonym kolorze, zaś plamki na jego ciele są w barwie granatowej, podobnie jak wypustki ciągnące się przez szyje, grzbiet i ogony. Podbrzusze oraz rogi nosowe, jak w przypadku większości innych smoków, mają kremowy odcień.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Tytan rezyduje w legowisku na nieznanej wyspie, razem z innymi Zębirogami. Jest on strażnikiem skarbu, choć nie wiadomo, czy jest to jego zadanie, czy też został nim przez przypadek.

W odcinku Toporna próba bliźniaki w swoje dziewiętnaste urodziny dokonują inwazji na leże tytana, będące trzecim wyzwaniem Szpadki i Mieczyka. Oboje używają skóry Zmiennoskrzydłego do kamuflażu, jednak ich kłótnie w związku z tym budzą Zębiroga. Chwyta on Mieczyka i przenosi do innych smoków w leżu. Na szczęście dzięki współpracy, bliźniakom udaje się uciec - razem ze skarbem, po który przyszli.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.