FANDOM

Czarciousta

alias Czarcizgon

  • Mieszkam w mrocznej kryjówce...
  • Moje zajęcie zatruwanie życia porządnym ludziom, głównie przy pomocy złośliwych komentarzy i tworu zwanego moim opowiadaniem
  • Jestem podłą istotą, ukrytą w ciele niewinnej kobiety


Użytkownik Czarciousta
Podstawowe informacje

Czarciousta, pseudonim "Czarcizgon". Prawdopodobnie płci żeńskiej, przedstawia się jako człowiek. Lubi podawać się za pisarkę, a czasem nawet za krytyka literackiego, choć nie wiadomo do którego z nich jej dalej. Uważa się za osobę o wysokim dystansie do samej siebie i wyśmienitym poczuciu humoru. W rzeczywistości przeświadczenie o tych nieistniejących cechach bywa nie tylko drażniące, ale także niebezpieczne dla najbliższego otoczenia Czarcizgona.

Opinie na temat tego stworzenia są podzielone, część zarzuca mu wyzucie z naturalnych uczuć i całkowity brak umiejętności miękkich, część nazywa Czarcioustą geniuszem, a nawet swoim mentorem (aczkolwiek podejrzewa się iż jest to wynik chorobliwego lęku przed znalezieniem się pod obstrzałem jej zjadliwej krytyki). W przypływie podłego nastroju (a więc przez większość życia) Czarcizgon gotów jest pluć jadem. Nikt nie wie w jaki sposób udało mu się utrzymać przy sobie tę garstkę znajomych, jakich ma, ale rozwiązywanie tej sprawy jest w toku.

Na temat Czarcioustej szerzą się rozmaite teorie spiskowe. Według jednej z nich, ma ona umieszczać poszczególne elementy swej rozdwojonej zwielokrotnionej jaźni w bohaterach pisanego przez siebie opowiadania. Teoria ta nie zyskała potwierdzenia jej samej, ale nie została też jednoznacznie odrzucona. Czarcizgona charakteryzuje samokrytycyzm, a także wysokie wymagania w stosunku do innych. Na ogół nie zdarza jej się wybaczać, przepraszać, ani chwalić bez wytknięcia przy tym jakiejś wady. Jednak kiedy już to robi, można być pewnym szczerości jej działania.

Niechętnie przyznaje się do słabości, ale po licznych obserwacjach można wywnioskować, że są nimi brak panowania nad sobą, skłonność do agresji, nieumiejętność stosowania zasad interpunkcyjnych i czekolada popularnej firmy reklamującej się fioletową krową (cóż za niedorzeczny pomysł!), od której jest uzależniona. Treść nawiasu w powyższym zdaniu, to przykład typowego komentowania rzeczywistości przez Czarcizgona.


Twórczość


25 lipca 2017 roku w głowie Czarcizgona zaczęły powstawać pierwsze szkice tworu znanego dziś pod nazwą "Droga do Valhalli". Potem było już tylko gorzej, 10 sierpnia postanowił on podzielić się tym, co naprodukował, ze środowiskiem wiki. Zachęcony kilkoma pozytywnymi komentarzami tworzy do dziś. Z czasem Czarciousta obnażyła przed światem odrażający zakątek swego umysłu zwany Chatą Pleśniaka. To właśnie lektura tegoż dzieła daje najpełniejszy obraz osoby Czarcioustej.

Ku zaniepokojeniu opinii publicznej, w jej głowie kiełkują kolejne pomysły. Na szczęście z powodu krępujących ją samokrytycyzmu i braku czasu, prawdopodobnie nie ujrzą one światła dziennego.


Czarcizgon lubuje się w pożeraniu książek i wygrzebywaniu co ciekawszych cytatów. Niektóre z nich znajduje w internecie, codziennych rozmowach, filmach. Poniżej przykład kilku lubianych przez Czarcizgona cytatów, oczywiście część poświadczająca jego samouwielbienie.

Ej ty powinnaś ustawić sobie motto

Czarciousta bawi i uczy ^^

—Koniu 202


Przecinki to dzieło Szatana.

—Tomasz Węcki

(...) za dużo czasu spędzam we własnej głowie.

—Paula Hawkins

Czarcizgon jest po prostu spostrzegawczy i dość mocno genialny.

—ErielVanya

@Czarciousta - przecież ja jestem sensem Twojej egzystencji XDDD

—Eriel Vanya
(po fałszywym stwierdzeniu Czarcioustej, że poprawianie innych jest sensem jej egzystencji)

To było wredne. Przyznaję, że genialne, ale wredne.

—I2love2hiccstrid
(do Czarcizgona, po jego paskudnym wrobieniu kilku czytelników)

Pisarz to człowiek, który nauczył swój umysł nieposłuszeństwa.

—Stephen King

Pisarz nigdy nie jest osobą godną zaufania

— Carlos Ruiz Zafón

Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to już musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków.

—Jonathan Carroll

Artysta pisze z niezdolności do normalnego życia.

—Doris Lessing

Przekartkowałem kilka rozdziałów. Wszędzie to samo - rozpaczliwa walka autora i tłumacza o to, kto bardziej spartaczy.

—Tomasz Węcki

Jednak był powieściopisarzem... a powieściopisarz to, zwyczajnie mówiąc, facet, któremu buli się za opowiadanie łgarstw. Im większe łgarstwo, tym okrąglejsza sumka.

—Stephen King

Po to, by być pisarzem, trzeba jednego: być człowiekiem.

—Nigel Watts
(Nieee!!! Wiedziałam, że nie mam szans...)

Love is weakness

—Evil Queen (Once Upon A Time)

All magic comes with a price.

—Rumplestilskin (Once Upon A Time)

- I need a child, Gold. And I need your help

- Well, I'm flattered but uninterested.
- Not like that!

—Regina, Mr Gold (Once Upon A Time)

- Kiedy pozna się kogoś naprawdę, nie można go nienawidzić.

—Orson Scott Card (Mówca Umarłych)

- A co powiesz o kimś, kto nie potrafi zabić, nie potrafi umrzeć i nie potrafi żyć?
- Nie oszukuj się. Pewnego dnia dokonasz tych trzech rzeczy.

—Orson Scott Card (Mówca Umarłych)

Baby w kupie zawsze są głupie

—Mój tata

[Czarciousta] nie ma gustu, ani biustu

—Kochane rodzeństwo (oczywiście to pomówienie...)

Bycie Polakiem to stan umysłu...

—Król Jerzy (Dywizjon 303. Historia prawdziwa)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.