FANDOM


 • Witaj! Jestem Luqgreg i reprezentuję zespół Vanguard na FANDOMIE. Wysłałaś zgłoszenie o pomoc w migracji Waszych infoboksów na nowe znaczniki w wątku na mojej tablicy na Centrum Społeczności. W związku z tym, przygotowałem szkic Waszego najczęściej używanego infoboksu wraz z odpowiednim ostylowaniem. Powinien wyglądać i zachowywać się tak samo jak oryginał. Daj mi znać co o nim sądzisz i czy mam kontynuować pracę z pozostałymi infoboksami. W razie jakichkolwiek kłopotów lub wątpliwości, proszę śmiało pytać.
  Pozdrawiam!

    Wczytuję edytor...
  • Cześć! Świetnie, prześwietnie, bardzo się cieszę :D Zapoznałam się z sugestią. Odpowiadając na Twoje pytanie, mam kilka uwag czysto kosmetycznych: 

   1. Domyślny kolor pasków nagłówków sekcji - #800 (darkred), ewentualnie, choć niekoniecznie, z możliwością jej zmiany. Jeśli dobrze znam naszą Wiki, wszystkie infoboxy mają jednakową barwę.
   2. Wielkość czcionki wewnątrz Infoboxu (poza tytułem/nazwą i tytułami nagłówków sekcji) - font-size:85%.

   Chcę jednak zaznaczyć, że rzeczy, które wymieniłam, bez problemu jestem w stanie zmienić sama. Jeśli chodzi o ogólny wygląd i działanie infoboxu, mam tylko jedną uwagę, o której już wczoraj wspominałam - że różne infoboxy mają różne typy wprowadzania wartości "obraz" (tudzież "foto"). Proszę o wzięcie tego pod uwagę. 

   Jeszcze raz wielkie dzięki i poproszę o wiadomośc, gdy przenosiny dobiegną końca, cobym mogła ocenić efekt i sprawdzić, czy wszystko działa jak trzeba :)

   Pozdrawiam!

     Wczytuję edytor...
  • To jest cudotwórca, on zrobi wszystko, a nawet jeśli nie zrobi to znajdzie kogoś kto zrobi :P

     Wczytuję edytor...
  • Obydwa detale, które podałaś były już na miejscu, tylko w szkicu był widoczny test właściwości kolor, który zmieniał kolor tytułu i nagłówków. Jeśli chodzi o nazwę parametru dla obrazów to nie ma to większego znaczenia, gdyż do każdego infoboksu trzeba przygotować osobną "listę" parametrów. Jeżeli chcesz można to ustandaryzować, by w każdym infoboksie obraz był w tym samym parametrze. W tym celu bym potrzebował zgodę na oflagowanie mojego bota, jednak jest to krok całkowicie opcjonalny.

   Jak skończę przygotowywać pozostałe szkice odezwę się ponownie. W razie kolejnych uwag proszę śmiało pisać.
   Pozdrawiam!

     Wczytuję edytor...
  • Jeśli chodzi o bota, nasza Wiki ma już z tym wynalazkiem doświadczenie. Jak najbardziej wyrażam zgodę na jego użycie; jestem pewna, że ustandaryzowanie parametru znacznie ułatwi pracę z artykułami nam wszystkim. 

     Wczytuję edytor...
  • Zrobiłem szkice dla kolejnych infoboksów: Smok, Smok książka, Autor, Lokalizacja, Książka, Serial, Klan oraz Film. Daj mi znać co o nich sądzisz.

   Niektóre z szablonów zaznaczonych tutaj nie do końca są infoboksami (szablony zaczynające się na "RoB"), ale też mogę się nimi zająć, by wyglądały ładnie na urządzeniach mobilnych bez większych zmian dla Oasisa.

   Wracając do ustandaryzowania parametru dla obrazów: mój bot został już oflagowany i podmianą mogę się zająć po zatwierdzeniu wszystkich szkiców, ale jak ma się ten parametr nazywać?

     Wczytuję edytor...
  • Ale weź Lucek kod wrzuć do MediaWiki:Common.css, dajmy szansę temu biednemu MonoBookowi :v Podgląd

     Wczytuję edytor...
  • Yolo ideolo. Zatwierdzam. I jestem zachwycona tabberem w szablonie Lokalizacja, to Twoja robota?

   Jeśli chodzi o RoB i SoD, to zdaję się na Twoje własne uznanie. Zgadzając się oczywiście na wszelkie zmiany :)

   Odnośnie zaś parametru dla obrazów: chciałabym, by wartością wpisywaną była jedynie nazwa pliku, czyli: Wartość.png. Możliwość zmiany rozmiaru obrazu albo po postawieniu pionowej kreski, albo w ogóle w odrębnym parametrze. 

     Wczytuję edytor...
  • Skoro obecne infoboksy Ci się podobają, niedługo zatwierdzę obecne szkice i dokonam podmiany parametrów botem. Gdyby coś działało nie tak, proszę mi to jak najszybciej zgłosić. I tak, wygląd galerii obrazów w infoboksach zrobiłem ja.

     Wczytuję edytor...
  • Jak pisałem już na czacie zajmowałem się szkicem szablonu RoB Smok i skończyłem nad nim pracę. O ile różnice na Oasisie widać, to dodatkowo dołączam porównanie na mobilnej skórce. Daj mi znać co o tym sądzisz i zajmę się kolejnymi szablonami.

   Porównanie na Mercurym

   JSWWiki_RoBSmok.png

   Przed migracją
   Po migracji
     Wczytuję edytor...
  • A powiem moim dylatanckim okiem: jak dla mnie to mimo że różnice są, to tylko na lepsze :D Pasuje do stylu reszty przeniesionych infoboksów.

     Wczytuję edytor...
  • Jak najbardziej zatwierdzam :) 

     Wczytuję edytor...
  • Zgodnie z prośbami na czacie zmieniłem także szablony SoD Smok, Infobox2, Odcinek, RoB Miejsce i RoB Podróż. Wszystkie zostały zatwierdzone. Gdyby pojawiły się z nimi jakiekolwiek problemy, bądź będzie potrzeba przystosowania pod urządzenia mobilne kolejnych szablonów dajcie mi znać.
   Pozdrawiam!

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.