FANDOM


 • Cześć :) Bardzo mnie cieszy fakt, że przybyłaś na Jak Wytresować Smoka Wiki i aktywnie się udzielasz. Mam tylko jedną, małą uwagę – proszę, przestań odpowiadać na komentarze sprzed 5 czy 6 lat, bo niepotrzebnie otwiera to już dawno zamknięte przez upływ czasu dyskusje pod artykułami.

  Wiem, na chwilę obecną Twoje działania nie wyrządzają żadnej szkody, ale podchodzę do sprawy prewencyjnie. Mieliśmy już niedawno taką użytkowniczkę, nie pierwszą zresztą, która pod wieloma artykułami odpisywała na niemal każdy komentarz, który był sprzeczny z jej przekonaniami o bohaterach uniwersum. Chcę Cię przestrzec przed takim działaniem, bo nie jest ono mile widziane.

  Poza tym osoby, które napisały – nieraz herezje – w komentarzach 5 lub 6 lat temu, już raczej tu nie zaglądają, albo robią to w znaczącej mniejszości, więc istnieją nikłe szanse, że Twoje sprostowanie do nich trafi. A jeśli chodzi o dobro nowych użytkowników, to przecież prawidłowe informacje znajdą w treści artykułu – nie muszą scrollować do komentarzy.

  Chcę Cię jeszcze uświadomić, że wiele starych komentarzy powstało, kiedy dostęp do pewnych – z naszej perspektywy oczywistych – faktów i informacji był ograniczony lub one jeszcze w ogóle nie istniały. Także miej to na uwadze :)

  Nie bierz tej wiadomości za reprymendę, ale przestrogę :) W razie wszelkich pytań, wątpliwości – jestem do Twojej dyspozycji :D

    Wczytuję edytor...
  • Oczywiście. Nie będę odpisywać na stare komentarze, i... przepraszam za kłopot. Co prawda nie odpowiadałam na takie, co są sprzeczne z moimi przekonaniami, ale rozumiem. Po prostu... No, nie wiedziałam, tak? Nie jestem tu zbyt długo i jeszcze nie do końca wiem, jak funkcjonuje Wiki. Chyba byłam za bardzo... no ten... aktywna... Już nie będę sprawiać kłopotów (w sensie odpisywać na stare komentarze) i dziękuję za wyjaśnienie.

   Pozdrawiam.

     Wczytuję edytor...
  • Jasne, nikt nie ma do Ciebie pretensji. Jedną sprawą jest świadome wznawianie starych dyskusji, a zupełnie inną zwykła chęć naprostowania informacji. My też rozumiemy Twoje pobudki, po prostu takie działanie, jak już Othiel wspomniała, na dłuższą metę nie przynosi żadnego większego rezultatu (a w przypadku informacji o odmianie wyrazu "Gronkiel" dodatkowo podpada pod dodawanie w komentarzach powtarzających się treści, którego nasz regulamin zabrania). I oczywiście miałaś prawo tego nie wiedzieć. Właśnie z tego powodu informujemy - żeby nam się wszystkim lepiej współtworzyło wiki :)

   Odnośnie aktywności, bardzo zachęcamy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po przeczytaniu komentarzy zostawić u góry swoją zbiorczą opinię czy uwagi. Jest dużo większa szansa, że ktoś to przeczyta, niż że będzie scrollował komentarze i znajdzie Twoje sprostowania.

     Wczytuję edytor...
  • Wiem, dziękuję. Oczywiście już nie będę wznawiała starych dyskusji :)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.