FANDOM


(Anulowanie mojej edycji; powrót do stanu sprzed mojej edycji)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Czkawka_i_węgorz.png|thumb|250px|[[Czkawka]] zaatakowany przez węgorza]][[Plik:Dragons_and_eels.png|thumb|[[Czkawka]] straszy smoka węgorzem]]'''Węgorz '''(ang. ''Eel'') - gatunek [[ryby]] słodko- i słonowodnej, żyjącej w rzekach i stawach wyspy [[Berk]]. Smoki nie lubią i przeważnie boją się ich z niewiadomych przyczyn. Są jednak wyjątki, np. [[Tajfumerang]], który jest jedynym znanym smokiem lubiącym węgorze.  Ryby te są toksyczne dla innych smoków, ponieważ zjadając go, może zapaść na groźną chorobę. Dzięki [[Szczerbatek|Szczerbatkowi]], który pozwolił [[Czkawka|Czkawce]] dowiedzieć się, że smoki nie lubią węgorzy, chłopak poskromił [[Zębiróg Zamkogłowy|Zębiroga Zamkogłowego]], a dokładniej [[Jot i Wym|Jota i Wyma]].
+
'''Węgorz '''- gatunek [[ryby]] słodkowodnej, żyjącej w rzekach i stawach wyspy [[Berk]]. Smoki nie lubią i przeważnie boją się ich z niewiadomych przyczyn. Są jednak wyjątki np. [[Tajfumerang]], który jest jedynym znanym smokiem lubiącym węgorze. Możliwe, że ryby te są toksyczne dla innych smoków. Dzięki Szczerbatkowi, który pozwolił czkawce dowiedzieć się, że smoki nie lubią węgorzy poskromił [[Zębiróg Zamkogłowy|Zębiroga Zamkogłowego]], a dokładniej Jota i Wyma.
==Opis==
 
Węgorz jest rybą o wydłużonym ciele z małymi płetwami. W [[Archipelag Barbarzyński|Archipelagu Barbarzyńskim]] znaleźć można dwa rodzaje tych stworzeń - jeden w żółto-czarne paski, który żyje w wodzach wyspy [[Berk]], podczas gdy drugi - czerwony - zamieszkuje wody [[Wyspa Węgorzy|Wyspy Węgorzy]]. Czerwona odmiana węgorza jest bardzo agresywna i atakuje ludzi. W odcinku ''[[The Eel Effect]]'', węgorz ten próbuje utopić [[Czkawka|Czkawkę]].
 
   
==Działanie na smoki==
+
==<span style="font-size:20px;">Działanie na smoki</span>==
[[Plik:52f4a3265619b.png|thumb|Tak widzi [[Szczerbatek]] po zjedzeniu węgorza]]Gdy smok zje węgorza, łapie dziwną chorobę. Widzi zniekształcone obrazy z czerwoną obwódką. Zaczyna gwałtownie strzelać czerwonym ogniem o nieograniczonej liczbie splunięć i potężnej sile. Lekarstwem na chorobę jest mieszanka z różnych roślin. W odcinku ''[[The Eel Effect]]'', Szczerbatek łapie taką chorobę.
+
Gdy smok zje węgorza, łapie dziwną chorobę. Widzi zniekształcone obrazy, z czerwoną obwódką. Zaczyna gwałtownie strzelać czerwonym ogniem o nieograniczonej liczbie splunięć i potężnej sile. Lekarstwem na chorobę jest mieszanka z różnych roślin. W odcinku ''[[The Eel Effect]]'', Szczerbatek łapie taką chorobę.
==Historia==
+
==W grze ''[[School of Dragons]]''==
===''[[Jeźdźcy Smoków]] ''===
+
Węgorza można złowić również w grze [[School of Dragons]]. Smoki jednak nie lubią ich i po nakarmieniu smoka węgorzem, nieznacznie maleje mu poziom głodu, lecz wzrasta niezadowolenie. Można je również dać Johanowi Kupczemu aby wykonać misję.
W trzecim odcinku - ''[[Folwark zwierzęcy]] ''- Czkawka pokazuje smokom węgorza, żeby udowodnić zwierzętom hodowlanym, że również smoki boją się pewnych rzeczy. 
 
   
W czwartym odcinku - ''[[Okrutna parka]]'' - podczas opisywania nowego gatunku smoka, Tajfumeranga, Śledzik przeprowadza tzw. test węgorza, by sprawdzić, czy ten smok, jak wszystkie inne, boi się węgorzy. Okazuje się, że nie, a wręcz przeciwnie - młody [[Płomień]] pożera rybę
+
W grze jest także minigra ''[[Eel Roast]]'', która polega na zestrzeliwaniu węgorzy za pomocą swojego smoka. Smok stoi na kamiennej wysepce na rzece, a z wody wyskakują różnego koloru węgorze. Zadaniem jest klikanie myszką na węgorze we wskazanym w dole ekranu kolorze
===''[[Obrońcy Berk]]''===
 
W odcinku pod tytułem ''[[The Eel Effect]]'', Szczerbatek, ratując Czkawkę przed atakiem wściekłego stada węgorzy, połyka jednego z nich. Zapada na poważną chorobę, przez którą staje się agresywny i niebezpieczny. Ratuje go dopiero Śledzik z pomocą przygotowanego przez siebie antidotum. 
 
===Gra ''[[School of Dragons]]''===
 
[[Plik:Eel-roasting.jpg|thumb|W grze ''[[School of Dragons]]'']]
 
Węgorza można złowić również w grze ''[[School of Dragons]]''. Smoki jednak nie lubią ich i po nakarmieniu smoka węgorzem, nieznacznie maleje mu poziom głodu, lecz wzrasta niezadowolenie. Można je również dać [[Johann Kupczy|Johannowi Kupczemu]], aby wykonać misję.
 
   
W grze jest także mini-gra ''[[Eel Roast]]'', która polega na zestrzeliwaniu węgorzy za pomocą swojego smoka. Smok stoi na kamiennej wysepce na rzece, a z wody wyskakują różnego koloru węgorze. Zadaniem jest klikanie myszką na węgorze we wskazanym w dole ekranu kolorze. 
+
<gallery position="center" bordercolor="transparent">
==Ciekawostki==
+
Dragon_afraid_of_eel.jpg|Odcinek ''[[Folwark zwierzęcy]]''
*[[Plik:Eels.PNG|thumb|200px]]Gatunek czerwonego węgorza jest bardzo agresywny w porównaniu do innych i atakuje ludzi.
+
Eel-roasting.jpg|W grze ''[[School of Dragons]]''
*Ze względu na to, że Tajfumerangi żywią się węgorzami, nie cierpią na chorobę, którą doznają inne latające gady po zjedzeniu tej ryby.
+
Cover.jpg|W odcinku ''[[The Eel Effect]]''
*Nie wiadomo, czy istnieją inne rodzaje węgorzy.
+
</gallery>
  +
[[Kategoria:Zwierzęta]]
 
[[Kategoria:Ryby]]
 
[[Kategoria:Ryby]]
 
[[Kategoria:School of Dragons]]
 
[[Kategoria:School of Dragons]]

Wersja z 15:16, mar 18, 2014

Węgorz - gatunek ryby słodkowodnej, żyjącej w rzekach i stawach wyspy Berk. Smoki nie lubią i przeważnie boją się ich z niewiadomych przyczyn. Są jednak wyjątki np. Tajfumerang, który jest jedynym znanym smokiem lubiącym węgorze. Możliwe, że ryby te są toksyczne dla innych smoków. Dzięki Szczerbatkowi, który pozwolił czkawce dowiedzieć się, że smoki nie lubią węgorzy poskromił Zębiroga Zamkogłowego, a dokładniej Jota i Wyma.

Działanie na smoki

Gdy smok zje węgorza, łapie dziwną chorobę. Widzi zniekształcone obrazy, z czerwoną obwódką. Zaczyna gwałtownie strzelać czerwonym ogniem o nieograniczonej liczbie splunięć i potężnej sile. Lekarstwem na chorobę jest mieszanka z różnych roślin. W odcinku The Eel Effect, Szczerbatek łapie taką chorobę.

W grze School of Dragons

Węgorza można złowić również w grze School of Dragons. Smoki jednak nie lubią ich i po nakarmieniu smoka węgorzem, nieznacznie maleje mu poziom głodu, lecz wzrasta niezadowolenie. Można je również dać Johanowi Kupczemu aby wykonać misję.

W grze jest także minigra Eel Roast, która polega na zestrzeliwaniu węgorzy za pomocą swojego smoka. Smok stoi na kamiennej wysepce na rzece, a z wody wyskakują różnego koloru węgorze. Zadaniem jest klikanie myszką na węgorze we wskazanym w dole ekranu kolorze. 

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.