FANDOM


Czkawka i węgorz

Czkawka zaatakowany przez węgorza

Dragons and eels

Czkawka straszy smoka węgorzem

Węgorz (ang. Eel) - gatunek ryby słodko- i słonowodnej, żyjącej w rzekach i stawach wyspy Berk. Smoki nie lubią i przeważnie boją się ich z niewiadomych przyczyn. Są jednak wyjątki, np. Tajfumerang, który jest jedynym znanym smokiem lubiącym węgorze.  Ryby te są toksyczne dla innych smoków, ponieważ zjadając go, może zapaść na groźną chorobę. Dzięki Szczerbatkowi, który pozwolił Czkawce dowiedzieć się, że smoki nie lubią węgorzy, chłopak poskromił Zębiroga Zamkogłowego, a dokładniej Jota i Wyma.

Opis

Węgorz jest rybą o wydłużonym ciele z małymi płetwami. W Archipelagu Barbarzyńskim znaleźć można dwa rodzaje tych stworzeń - jeden w żółto-czarne paski, który żyje w wodzach wyspy Berk, podczas gdy drugi - czerwony - zamieszkuje wody Wyspy Węgorzy. Czerwona odmiana węgorza jest bardzo agresywna i atakuje ludzi. W odcinku The Eel Effect, węgorz ten próbuje utopić Czkawkę.

Działanie na smoki

52f4a3265619b

Tak widzi Szczerbatek po zjedzeniu węgorza

Gdy smok zje węgorza, łapie dziwną chorobę. Widzi zniekształcone obrazy z czerwoną obwódką. Zaczyna gwałtownie strzelać czerwonym ogniem o nieograniczonej liczbie splunięć i potężnej sile. Lekarstwem na chorobę jest mieszanka z różnych roślin. W odcinku The Eel Effect, Szczerbatek łapie taką chorobę.

Historia

Jeźdźcy Smoków

W trzecim odcinku - Folwark zwierzęcy - Czkawka pokazuje smokom węgorza, żeby udowodnić zwierzętom hodowlanym, że również smoki boją się pewnych rzeczy. 

W czwartym odcinku - Okrutna parka - podczas opisywania nowego gatunku smoka, Tajfumeranga, Śledzik przeprowadza tzw. test węgorza, by sprawdzić, czy ten smok, jak wszystkie inne, boi się węgorzy. Okazuje się, że nie, a wręcz przeciwnie - młody Płomień pożera rybę. 

Obrońcy Berk

W odcinku pod tytułem The Eel Effect, Szczerbatek, ratując Czkawkę przed atakiem wściekłego stada węgorzy, połyka jednego z nich. Zapada na poważną chorobę, przez którą staje się agresywny i niebezpieczny. Ratuje go dopiero Śledzik z pomocą przygotowanego przez siebie antidotum. 

Gra School of Dragons

Eel-roasting

W grze School of Dragons

Węgorza można złowić również w grze School of Dragons. Smoki jednak nie lubią ich i po nakarmieniu smoka węgorzem, nieznacznie maleje mu poziom głodu, lecz wzrasta niezadowolenie. Można je również dać Johannowi Kupczemu, aby wykonać misję.

W grze jest także mini-gra Eel Roast, która polega na zestrzeliwaniu węgorzy za pomocą swojego smoka. Smok stoi na kamiennej wysepce na rzece, a z wody wyskakują różnego koloru węgorze. Zadaniem jest klikanie myszką na węgorze we wskazanym w dole ekranu kolorze. 

Ciekawostki

  • Eels
    Gatunek czerwonego węgorza jest bardzo agresywny w porównaniu do innych i atakuje ludzi.
  • Ze względu na to, że Tajfumerangi żywią się węgorzami, nie cierpią na chorobę, którą doznają inne latające gady po zjedzeniu tej ryby.
  • Nie wiadomo, czy istnieją inne rodzaje węgorzy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.