Czkawka zaatakowany przez węgorza

Czkawka orientuje się że smoki nie lubią Węgorzy

Węgorz (ang. Eel) — gatunek ryby słodko i słonowodnej, żyjącej w rzekach i stawach wyspy Berk.

Smoki nie lubią i przeważnie boją się ich ze względu na to, że po zjedzeniu ich zapadają na groźną chorobę, Węgorzą grypę. Są jednak wyjątki, np. Tajfumerang, który jest jedynym znanym smokiem lubiącym węgorze. 

Opis

Węgorz jest rybą o wydłużonym wyglądzie z małymi płetwami. W Archipelagu znaleźć można dwa rodzaje tych stworzeń - jeden w żółto-czarne paski, który żyje w wodach wyspy Berk, podczas gdy drugi - zmorokrwisty - zamieszkuje wody Wyspy Węgorzy.

Działanie na smoki

Tak widzi Szczerbatek po zjedzeniu węgorza

Gdy smok zje węgorza, łapie dziwną chorobę - węgorzą grypę. Widzi zniekształcone obrazy z czerwoną obwódką. Ich słuch i węch jest tak wyostrzony, że same się go boją. Zaczyna gwałtownie strzelać czerwonym ogniem o nieograniczonej liczbie splunięć i potężnej sile. Lekarstwem na chorobę jest mieszanka z różnych roślin. W odcinku Efekt węgorza, Szczerbatek łapie taką chorobę.

Historia

Jak wytresować smoka

Węgorz pojawia się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka. Dzięki Szczerbatkowi, który pozwolił Czkawce dowiedzieć się, że smoki nie lubią węgorzy, chłopak poskromił Zębiroga Zamkogłowego na smoczym szkoleniu.

Jeźdźcy smoków

W serialu Jeźdźcy smoków, węgorze pojawiają się dosyć rzadko, gdzie nie odgrywają znaczącej roli. W odcinku Folwark zwierzęcy, Czkawka pokazuje smokom węgorza, żeby udowodnić zwierzętom hodowlanym, że również smoki boją się pewnych rzeczy. 

W odcinku Okrutna parka, podczas opisywania nowego gatunku smoka, Tajfumeranga, Śledzik przeprowadza tzw. test reakcji na węgorza, by sprawdzić, czy ten smok, jak wszystkie inne, boi się węgorzy. Okazuje się, że nie, a wręcz przeciwnie - młody Płomień pożera rybę. 

Obrońcy Berk

W odcinku pod tytułem Efekt węgorza Szczerbatek, ratując Czkawkę przed atakiem wściekłego stada węgorzy, połyka jednego z nich. Zapada na poważną chorobę zwaną węgorzą grypą, przez którą staje się agresywny i niebezpieczny. Ratuje go dopiero Śledzik z pomocą przygotowanego przez siebie antidotum. 

W grze School of Dragons

Węgorza można złowić również w grze School of Dragons. Smoki jednak nie lubią ich i po nakarmieniu smoka węgorzem, nieznacznie maleje mu poziom głodu, lecz wzrasta niezadowolenie. Można je również dać Johannowi Kupczemu, aby wykonać misję.

W grze School of Dragons

W grze jest także mini - gra Eel Roast, która polega na zestrzeliwaniu węgorzy za pomocą swojego smoka. Smok stoi na kamiennej wysepce na rzece, a z wody wyskakują różnego koloru węgorze. Zadaniem jest klikanie myszką na węgorze we wskazanym w dole ekranu kolorze. 

Ciekawostki

  • Gatunek czerwonego węgorza jest bardzo agresywny i atakuje ludzi.
  • Ze względu na to, że Tajfumerangi żywią się węgorzami, nie cierpią na chorobę, którą doznają inne latające gady po zjedzeniu tej ryby.
  • Istnieje Wyspa Węgorzy, którą zamieszkują głównie Tajfumerangi, ze względu na obfitość pożywienia.
  • Po zjedzeniu tej ryby Tajfumerang nabiera sił i odnawia się mu limit splunięć.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.