FANDOM


Węgorz - gatunek ryby słodkowodnej, żyjącej w rzekach i stawach wyspy Berk. Smoki nie lubią i przeważnie boją się ich z niewiadomych przyczyn. Są jednak wyjątki np. Tajfumerang, który jest jedynym znanym smokiem lubiącym węgorze. Możliwe, że ryby te są toksyczne dla innych smoków. Dzięki Szczerbatkowi, który pozwolił czkawce dowiedzieć się, że smoki nie lubią węgorzy poskromił Zębiroga Zamkogłowego, a dokładniej Jota i Wyma.

Działanie na smoki

Gdy smok zje węgorza, łapie dziwną chorobę. Widzi zniekształcone obrazy, z czerwoną obwódką. Zaczyna gwałtownie strzelać czerwonym ogniem o nieograniczonej liczbie splunięć i potężnej sile. Lekarstwem na chorobę jest mieszanka z różnych roślin. W odcinku The Eel Effect, Szczerbatek łapie taką chorobę.

W grze School of Dragons

Węgorza można złowić również w grze School of Dragons. Smoki jednak nie lubią ich i po nakarmieniu smoka węgorzem, nieznacznie maleje mu poziom głodu, lecz wzrasta niezadowolenie. Można je również dać Johanowi Kupczemu aby wykonać misję.

W grze jest także minigra Eel Roast, która polega na zestrzeliwaniu węgorzy za pomocą swojego smoka. Smok stoi na kamiennej wysepce na rzece, a z wody wyskakują różnego koloru węgorze. Zadaniem jest klikanie myszką na węgorze we wskazanym w dole ekranu kolorze. 

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.