FANDOM


Węgorz (ang. Eel) - gatunek ryby słodkowodnej, żyjącej w rzekach i stawach wyspy Berk. Smoki nie lubią i przeważnie boją się ich z niewiadomych przyczyn. Są jednak wyjątki np. Tajfumerang, który jest jedynym znanym smokiem lubiącym węgorze. Te ryby są toksyczne dla innych smoków i powodują chorobę zwaną Węgorza Grypa. Dzięki Szczerbatkowi, który pozwolił Czkawce dowiedzieć się, że smoki nie lubią węgorzy poskromił Zębiroga Zamkogłowego, a dokładniej Jota i Wyma.

Działanie na smoki

Gdy smok zje węgorza, łapie dziwną chorobę. Widzi zniekształcone obrazy, z czerwoną obwódką. Zaczyna gwałtownie strzelać czerwonym ogniem o nieograniczonej liczbie splunięć i potężnej sile. Lekarstwem na chorobę jest mieszanka z różnych roślin. W odcinku [[]], Szczerbatek łapie taką chorobę. Natomiast gdy węgorza zje Tajfumerang, smok  zyskuje dodatkową moc ognia

Pojawienie się

Jeźdźcy Smoków

W trzecim odcinku, Folwark zwierzęcy, Czkawka pokazuje smokom węgorza, żeby udowodnić zwierzętom hodowlanym, że również smoki boją się pewnych rzeczy. 

W czwartym odcinku, Okrutna parka, podczas opisywania nowego gatunku smoka, Tajfumeranga, Śledzik przeprowadza tzw. test reakcji na węgorza, by sprawdzić, czy ten smok, jak wszystkie inne, boi się węgorzy. Okazuje się, że nie, a wręcz przeciwnie - młody Płomień pożera rybę. 

Obrońcy Berk

W odcinku pod tytułem Efekt Węgorza, Szczerbatek, ratując Czkawkę przed atakiem wściekłego stada węgorzy, połyka jednego z nich. Zapada na poważną chorobę zwaną Węgorza Grypa, przez którą staje się agresywny i niebezpieczny. Ratuje go dopiero Śledzik z pomocą przygotowanego przez siebie antidotum. 

W grze School of Dragons

Węgorza można złowić również w grze School of Dragons. Smoki jednak nie lubią ich i po nakarmieniu smoka węgorzem, nieznacznie maleje mu poziom głodu, lecz wzrasta niezadowolenie. Można je również dać Johanowi Kupczemu aby wykonać misję.

W grze jest także minigra Eel Roast, która polega na zestrzeliwaniu węgorzy za pomocą swojego smoka. Smok stoi na kamiennej wysepce na rzece, a z wody wyskakują różnego koloru węgorze. Zadaniem jest klikanie myszką na węgorze we wskazanym w dole ekranu kolorze. 

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.