FANDOM


Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Wściekła Góra (ang. Angry Mountain) — góra znajdująca się na stałym Kontynencie położonym na wschód od Archipelagu Barbarzyńskiego. Miejsce to pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Opis

Góra ta ma bardzo strome zbocza, w niektórych miejscach pionowe i bardzo trudne do przebycia. W wielu miejscach znajdują się występy skalne, utrudniające wspinaczkę. Wnioskując po mapach, góra ta jest najwyższa w swoim paśmie górskim. Na szczycie tej góry znajduje się szkoła walki na miecze, założona i prowadzona przez Bystrzaka.

Pojawienie się

W książce How to Steal a Dragon's Sword grupa wikingów z wielu klanów wspina się na szczyt góry, pokonując urwiska, by dostać się do szkoły i doskonalić walkę mieczem. Podczas jednego z postojów niektórzy wikingowie użyli płacht materiału jako hamaków, które zwiesili z występu skalnego. Ich wyprawę zakończył atak stada smoków służących Furiatowi i ogarniętych Czerwoną Furią.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu

​​

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.