Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Krzyż Berk.png
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Wampirzy Szpieg (ang. Vampire Spydragon) — jeden z mniejszych gatunków smoków pojawiających się w powieściach Cressidy Cowell.

Wygląd

Jest to średniego rozmiaru smok o krótkiej szyi, długim ogonie oraz krępych łapach. Ich ciało przypomina ciało małpy, zaś głowa - głowę nietoperza. Charakterystyczna jest para dużych, trójkątnych uszu wyrastających na czubku głowy. Krótki pysk wyposażony jest w ostre zęby, w szczególności parę długich, jadowitych kłów. Przerażające oczy mają czerwoną barwę. Prócz tego, smok posiada stosunkowo wielkie skrzydła, dzięki którym szybko porusza się w powietrzu. Barwa skóry jest ciemna lub czarna, mogąca się zmieniać.

Zdolności

Najniebezpieczniejszą bronią smoka jest jad, który jednak nie zawsze jest śmiertelnie trujący. Po ugryzieniu swojej ofiary smok musi zawsze ją pożreć do końca, nigdy nie zostawia raz ukąszonego mięsa (jak zostało powiedziane w książce How to Betray a Dragon's Hero).

Smoki te poruszają się i polują stadnie, głównie w ciemnych lasach, po zmroku. Otaczają swoją ofiarę, a widocznymi czynią ich jedynie czerwone oczy. 

Skóra smoka może zmieniać barwę w zależności od otoczenia, dlatego gatunek ten zalicza się do grupy kameleonów.

Historia

W powieści How to Betray a Dragon's Hero stado Wampirzych Szpiegów zostało wysłane przez czarownicę Ekscelinę, by odnaleźć i zabić Czkawkę. Jeden z nich ukąsił chłopca w rękę, zostawiając w niej ułamany ząb. Chociaż ofiara uciekła, smok poprzysiągł dopaść ją i dokończyć swój posiłek, lecz przy drugim spotkaniu traci również drugi ząb, nie zabijając Czkawki. 

Zobacz też