Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy odcinka serialu. Jeśli szukasz gatunku smoka, zobacz Wandersmok.


Poprzedni odcinek
Wandersmok (część 1)
Wandersmok (część 2) Następny odcinek
Pięć drogowskazów
Artykuł

Wandersmok (część 2) (ang. A View to a Skrill, Part 2) — jedenasty odcinek sezonu Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk. Jego premiera odbyła się 5 grudnia 2013 roku w USA i 25 maja 2014 roku w Polsce na kanale Polsat.Opis

Wandersmok nadal jest na wolności i czai się pośród burzowych chmur. Czkawka podczas ratowania przyjaciół musi wymyślić coś, aby nieobliczalny wódz Berkserków nie zniszczył Berk i nie zdobył potwora miotającego piorunami. Okazuje się, że niecny plan Dagura można obrócić przeciw niemu...

Fabuła

Czkawka szuka bliźniaków

Czkawka i Szczerbatek poszukują Mieczyka i Szpadki. Śledzik postanawia mu pomóc, jednak nie pozwala na to zmęczona Sztukamięs.

W chmurach panuje burza i Szczerbatek boi się o swój ogon. Lecą przez chwilę nad chmurami i docierają na wyspę Łupieżców, gdzie ukryli się Mieczyk i Szpadka. Czkawka dociera w okolice areny Łupieżców i widzi uwięzionego Wandersmoka, którego próbuje wytresować Albrecht. Po chwili dostrzega także Dagura, który, jak się okazuje, zawarł pakt z Łupieżcami. Wie, że potrafią oni tresować smoki, Dagur zaś chce mieć Wandersmoka na swoją własność. 

Czkawka prosi Mieczyka, żeby sprawdził sytuację i dowiedział się, czego chce Dagur. Mieczyk niestety potyka się i wpada prosto pod nogi jednego z Łupieżców. Podaje się za jednego z nich i mówi, że został zaproszony na spotkanie w sprawie smoka. 

Na owym spotkaniu Dagur i Łupieżcy usiłują się dogadać. Albrecht chce pomocy Berserków w walce z Wandalami, Dagur zaś chce Wandersmoka na swoją własność. Poza tym, nie chce tresować smoka przed atakiem na Wandali. Po chwili słyszy odgłosy jedzenia i widzi Mieczyka, częstującego się na bankiecie. Dagur atakuje go i pyta, kim jest. Mieczyk nie zdradza prawdy. Kiedy Dagur odchodzi, podchodzi z kolei Pleśniak i rozpoznaje chłopaka. Ponieważ jednak został wcześniej zaatakowany przez Wandersmoka na arenie, nie jest w stanie się wysłowić, a Mieczyk go rozbraja, aby prawda się nie wydała. Niestety, przykuwa tym uwagę Łupieżców. Zaczyna śpiewać i opowiadać dowcipy, rozśmieszając wszystkich obecnych Łupieżców.

Dagur ukazuje Wandersmoka

Powraca do Czkawki i zdaje relację. Czkawka jest ucieszony słysząc, że atakowi Berserków nie będzie towarzyszył Wandersmok. Kiedy Mieczyk odwraca uwagę Łupieżców, Czkawka wdziera się na arenę i przerażony odkrywa, że smok uciekł. Leci na poszukiwania. Tymczasem klany Berserków i Łupieżców podejmują atak, który jednak przeradza się w walkę przeciwko sobie. Albrecht jest wściekły, że nie będzie miał żadnych korzyści z wytresowania Wandersmoka. Dagur i Albrecht mierzą się w pojedynku. Po chwili Albrecht wpada do morza i w tym momencie pojawia się Wandersmok, kierowany przez Dagura. Smok zionie ogniem prosto w ocean, w miejsce, gdzie wpadł Albrecht. 

Bitwa z Dagurem i Wandersmokiem

Dagur postanawia przypuścić atak na Wandali. Do akcji wkracza Czkawka, który znów walczy z Wandersmokiem. Dagur z pomocą lin przyczepił się do smoka i podjął pogoń za chłopakiem i Szczerbatkiem. Dagur jest w stanie kontrolować smoka. Czkawka widzi, że Dagur wkracza w kałużę z wodą i kiedy Wandersmok ponownie zionie błyskawicą, pozbawia przytomności Dagura. Wandersmok zostaje uwolniony. Czkawka i Szczerbatek zwabiają go w stronę góry lodowej i ponownie zatapiają go w lodzie z pomocą Mieczyka i Szpadki.

Kiedy jeźdźcy wracają do domu, Dagur poprzysięga schwycić i zabić Nocną Furię.  

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • Jest to pierwszy dwuczęściowy odcinek, który nie ma narracji z poprzedniego odcinka.
  • Mieczyk w szeregach Berserków przyjął imię "Kmiecik".
  • Okazuje się, że Dagur nienawidzi mlaskania.
  • Okazuje się, że Mieczyk mlaszcze przy jedzeniu.
  • Okazuje się, że ojciec Dagura także mlaskał.
  • Jest to trzeci dwuczęściowy odcinek, zaraz po Słodka Heathera (część 1) i (część 2) oraz Jesteśmy rodziną (część 1) i (część 2).
  • W odcinku nie występują Astrid, Sączysmark ani ich smoki.
  • Tytuł odcinka po angielsku (ang. A View to a Skrill) jest aluzją do tytułu jednego z filmów o Jamesie Bondzie, pod tytułem "Zabójczy widok" (ang. A view to a kill).

Zobacz też

Advertisement