FANDOM


Artykuł

Wandersmok Viggo (ang. Viggo's Skrill) - bezimienny smok, przedstawiciel gatunku Wandersmok, pojawiający się po raz pierwszy i jedyny w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Zdrada.

Wygląd

Wandersmok Viggo ma typową dla swojego gatunku ciemnoszarą z elementami fioletu barwę ciała, podobnie jak Wandersmok Dagura.

Charakter

W przeciwieństwie od innych przedstawicieli swojego gatunku, Wandersmok ten nie był tak agresywny i szybko stworzył więź ze swoim treserem - Viggo, Czkawką, jak i Szczerbatkiem. Był lojalny wobec Viggo i nie opuścił go, gdy mężczyzna kazał mu odejść, mimo śmiertelnego zagrożenia.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Viggo oswaja smoka

Viggo oswaja Wandersmoka

W odcinku Zdrada Viggo łączy siły z Czkawką i Szczerbatkiem, chcąc się zemścić na Kroganie i Johannie za nieudany zamach na jego życie. Prowadzi Czkawkę na wysoką wyspę, na której szczycie szaleje burza. Tam spotykają Wandersmoka, którego Czkawka i Szczerbatek chcą w samoobronie zaatakować, jednak między nimi a dzikim smokiem staje Viggo i uspokaja zwierzę delikatnymi ruchami swojego sztyletu, a potem oswaja, kładąc dłoń na jego nosie.

Czarciousty i jego towarzysze lecą na wyspę, na której stacjonują Lotnicy i Łowcy Smoków. Viggo rzuconym sztyletem kieruje atak towarzyszącego im smoka na Łowców, podczas gdy sam z Czkawką i Szczerbatkiem ukradkiem dostaje się do ich siedziby. Szalejącego na zewnątrz Wandersmoka nie są w stanie pokonać Paszczogony, których ten jest naturalnym wrogiem, ale gada zestrzeliwuje Johann i nakazuje go uwięzić.

Później, podczas ucieczki z jaskini Viggo odnajduje swojego smoka i uwalnia go.

Wandersmok obwąchuje Szczerbatka

Wandersmok wącha Szczerbatka

Wandersmok towarzyszy swojemu treserowi walce, w której mężczyzna zostaje ciężko ranny. Kiedy spotykają Czkawkę i Szczerbatka, smok jest obecny podczas rozmowy, a nawet wącha Nocną Furię. Potem, gdy Czarciousty każe uciekać towarzyszom, smok wiernie pozostaje przy swoim treserze. Wywołuje potężną eksplozję, który wypełnia całą jaskinię, i uśmierca Viggo oraz przebywających w niej Łowców. Nie wiadomo, czy smok przeżył wybuch.

Relacje

Viggo Czarciousty

Wandersmok bardzo szybko nawiązał więź z Viggo. Po uwolnieniu smok pozostał przy boku mężczyzny podczas walki mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa oraz wyraźnego polecenia tresera, by uciekał.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.