Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki

Whip & Lash (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel gatunku Zębiróg Zamkogłowy, należący do Wiadra i Grubego, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Drużyna Astrid, oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Smok ten rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jego skóra ma zielononiebieską barwę z ciemniejszymi elementami, którymi są m.in szpikulce na szyi, grzbiecie i ogonie oraz niewielkie plamki na całym ciele. Jaśniejsze są natomiast podbrzusze i spód pyska oraz szyi.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok pojawia się w odcinku Drużyna Astrid, kiedy to Gruby i Wiadro oraz kilka innych osób bierze udział w szkoleniu organizowanym w Smoczej Akademii przez Astrid. Smok wraz ze swymi właścicielami bierze udział w walce przeciw flocie Dagura, atakującej Koniec Świata. Astrid zezwala rekrutom na działanie w samodzielnej grupie - tym samym Gruby i Wiadro oraz ich smok trafiają do zapasowej drużyny jeźdźców.

W odcinku Powrót smoka Gruby i Wiadro oraz ich Zębiróg wraz z drużyną A usiłują przepędzić atakującego Berk Wandersmoka, jednak zadanie to okazuje się dla nich za trudne i zmuszeni są się wycofać.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier