Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Więzienie Łupieżców (ang. Outcast prison) — miejsce znajdujące się na Wyspie Łupieżców, służące do przetrzymywania schwytanych przez Łupieżców wrogów.

Wygląd

Więzienie Łupieżców, w przeciwieństwie do tego na Berk, znajduje się pod ziemią. W rzeczywistości jest to odpowiednio zagospodarnowana i zabezpieczona sieć korytarzy wykutych w skale, w której plemię przetrzymuje swoich wrogów. W korytarzach tych znajdują się puste i niezbyt komfortowe wnęki, służące za cele. Zamykane są one kratami zbudowanymi z metalowych prętów, pospawanych w nieregularny sposób.

Z zewnątrz więzienie zamykane jest ciężkimi, żelaznymi drzwiami z wbudowanym niewielkim zakratowanym oknem. Jest to prawdopodobnie jedyne wejście. To w połączeniu z położeniem i dużą ilością strażników sprawia, że więźniom trudno jest uciec.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków

W odcinku Jesteśmy rodziną (część 2) Czkawka zostaje złapany przez Albrechta i zabrany na Wyspę Łupieżców, a następnie zamknięty w jednej z celi więzienia. Przez następne kilka godzin chłopak szuka sposobu, by się wydostać – między innymi próbuje wykopać tunel. Jego starania kończą się niepowodzeniem – w końcu wnęki wykute są w skale.

Jakiś czas później naprzeciwko celi Czkawki, Albrecht wrzuca Pleśniaka. Mężczyzna rozmawia przez chwilę z Haddockiem, a następnie sugeruje chłopakowi plan ucieczki, który okazuje się skuteczny. Razem wymykają się z więzienia.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Miejsce ponownie zostaje pokazane w odcinku Smocze Oko pana tuczy (część 1). Okazuje się, że w jednej z cel znajduje się Dagur, który został pojmany przez Łupieżców trzy lata wcześniej. Podczas pory obiadu jeden ze strażników, który akurat roznosi posiłki, rzuca mu tajemnicze, czerwone zawiniątko. Jego współwięzień zaczyna narzekać, że Berserk jest lepiej traktowany, ten zaś rozpoczyna z nim agresywną rozmowę i ostatecznie go ogłusza. Następnie rozwija przesyłkę, wewnątrz której znajduje się klucz. Mężczyzna ucieka z więzienia, przy okazji nokautując kilku strażników.

Więzienie przez chwilę pojawia się również w odcinku Wiking, co wraca. Jarg i inni ludzie wynajęci przez Krogana zamykają tam Albrechta, by wymusić na Łupieżcach okup w postaci lodowego szczupaka. Plemię prosi o pomoc Jeźdźców, a konkretnie – Śledzika, znanego też jako Thor Łamikość. Czkawka jest przeciwny ponownemu hipnotyzowaniu kolegi, lecz ostatecznie robi to Jorgenson, który podczas sztuczki popełnia błąd. Skutkuje to zdradą Ingermana, który przystaje do bandytów i postanawia im przewodzić. Sączysmarka zaś zamyka w jednej z cel i próbuje wyciągnąć od niego informacje dotyczące następnego ruchu Jeźdźców. Następnie wyciąga go i wiąże, by mu towarzyszył podczas następnej transakcji z Czkawką i jego drużyną. Ostatecznie Jorgensona uwalnia Astrid.

Po udanej akcji już odhipnotyzowanego Śledzika, Jeźdźcy uwalniają Albrechta i łapią bandytów, których wódz Łupieżców zamyka w swoim więzieniu. Ingerman wspomina, że próbował się dowiedzieć dla kogo pracowali, lecz nie udało mu się. Albrecht zaś oznajmia, że zna kilka sztuczek dzięki którym zaczną mówić.

Galeria

Ciekawostki

  • W podobnym miejscu, lecz po drugiej stronie wyspy, Łupieżcy trzymają schwytane przez siebie smoki.

Zobacz też

Advertisement