FANDOM


Artykuł
Może i masz twarde wiadro, ale serce jak owieczka.

Gruby o Wiadrze, Albrecht i Łupieżcy

Wiadro (ang. Bucket) — wiking pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków. Jest rybakiem i najlepszym przyjacielem Grubego. To również jeden z wikingów odpowiadających za żywność w wiosce.

Wygląd

Wiadro jest wysokim wikingiem z długą, blond brodą. Nosi tunikę, od pasa w dół wykonaną z łusek. Ma również małą, brązową kamizelkę, obejmującą ramiona. Nie posiada hełmu, zamiast niego nosi na głowie wiadro, a zamiast prawej ręki ma hak.

Charakter

Ze względu na swoje kalectwo, nie jest zbyt inteligentny i ogarnięty. Boi się sztormów i burz, ponieważ zawsze, kiedy się zbliżają, wiadro na jego głowie zaczyna go coraz bardziej uciskać. Dzięki temu jest również cennym informatorem Stoicka od spraw pogodowych.

Wiadro, oprócz rybołówstwa, odnalazł się również jako plemienny malarz. Według Stoicka, od czasu, kiedy przydarzył mu się wypadek, zrobił się z niego wielki artysta. Do jego najważniejszych dzieł zalicza się portret familijny Stoicka oraz jego syna Czkawki.

Jak powiedział jego najlepszy przyjaciel Gruby, "Wiadro ma twarde wiadro, lecz miękkie serce".

Zdolności

  • Łowienie: Wiadro jako jeden z nielicznych znanych wikingów (razem z Grubym) jest rybakiem.
  • Walka: Pomimo wypadku i niezbyt dużej inteligencji, Wiadro bardzo dobrze radzi sobie w walce. Gdy nie ma pod ręką jakiejkolwiek broni, uderza swoim wiadrem.
  • Siła: Choć na takiego nie wygląda, Wiadro jest bardzo silny. Potrafi podnieść Berserka i wyrzucić go z łodzi.
  • Plemienny malarz: Wiadro po swoim wypadku odnalazł "duszę artysty", dzięki czemu został plemiennym malarzem. Maluje portrety, głównie rodzinne przedstawiające wodzów plemienia Wandali, wraz z ich synami.
  • Przewidywanie burz: Wiadro na jego głowie zaczyna uciskać, gdy zbliża się burza, dzięki czemu wioska może się w porę przygotować na nadchodzący sztorm.

Historia

Gruby i Wiadro

Gruby i Wiadro

Jeźdźcy smoków

Wiadro debiutuje w odcinku Jak się zakłada Smoczą Akademię. Razem z Grubym kończy właśnie zbieranie ryb na zimę, jednak smoki zjadają owe zapasy. Później Sączysmark i Hakokieł pomagają im łowić ryby.

W odcinku Wiking do wynajęcia Gruby kupuje od niego owce, ale nie płaci za nie. Pyskacz, wyręczając Stoicka z negocjacji między nimi, daje im broń, przez co mężczyźni zaczynają ze sobą walczyć.

W odcinku Folwark zwierzęcy razem z Grubym odkrywa, że zwierzęta hodowlane boją się smoków na tyle, że niczego nie produkują. Wiadra zaczyna również strasznie uciskać wiadro, co zwiastuje, że na Berk pojawi się wkrótce straszna burza śnieżna.

W odcinku Albrecht i Łupieżcy zostaje pojmany przez Łupieżców, razem z Grubym i innymi mieszkańcami Berk, kiedy wraca do wioski po pluszowego baranka dla małej dziewczynki. Ostatecznie zostają odbici, gdy Albrecht zostaje pokonany.

Wiadro Gruby na rybach

Wiadro i Gruby na rybach

Gruby i Wiadro pojawiają się ponownie w odcinku Jak sobie wybrać smoka. Łowią ryby na statku, gdy nagle atakuje ich Gromogrzmot (później wytresowany przez Stoicka). Jednak dzięki interwencji wodza, Czkawki i Szczerbatka nic im się nie staje, a smok zostaje schwytany.

W odcinku Krótka historia pewnego portretu tworzy portret Stoicka i Czkawki. Obraz początkowo przedstawiał nastolatka o lepiej zbudowanej posturze. Kiedy Czkawka udowodnił, że żeby być prawdziwym wikingiem, nie trzeba koniecznie być dobrze zbudowanym, a trzeba umieć zdrowo myśleć, Wiadro zmienił portret na bardziej przybliżony do rzeczywistego wyglądu bohatera.

W odcinku Festiwal Roztopów, Gruby jest komentatorem i spikerem tytułowego wydarzenia, podczas gdy Wiadro odpowiedzialny jest za przyznawanie punktów uczestnikom zawodów. Gruby używa również wiadra Wiadra by dawać sygnał do rozpoczęcia konkurencji.

W odcinku Kiedy uderza piorun, Stoick, Pyskacz, Gruby i Wiadro bronią zaciekle Szczerbatka przed zwolennikami Pleśniaka.

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

W odcinku Wandersmok (część 1) Czkawka, Astrid i Sączysmark poszukują Grubego i Wiadra, gdyż od dwóch dni nie wrócili na Berk. Znajdują ich zaatakowanych przez Berserków. Po ratowaniu mężczyzn, Gruby mówi nastolatkom, że przybyli oni po coś, co zostało uwięzione w lodzie.

W odcinku Kto mgłą wojuje..., Pyskacz informuje Stoicka, że Gruby i Wiadro toczą walkę na ryby. Wódz idzie zająć się walką przyjaciół.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

W odcinku Smocze Oko pana tuczy (część 1) Wiadro i Gruby stają się celem jednego z żartów bliźniaków.

W odcinku Kto pod kim dołki kopie (część 1) to Wiadro i Gruby w czasie połowu zauważają zamaskowanego smoczego jeźdźca atakującego statek. Potem Wiadro pomaga Śledzikowi sporządzić wizerunek smoka, na którym jeździec latał. Samo wspomnienie smoka wprawia Wiadro w przerażenie.

W odcinku Drużyna Astrid Wiadro wraz z Grubym tresują Zębiroga o imieniu Whip & Lash.

Podręcznik23
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!

W grach

School of Dragons

Wiadro pojawia się również w grze School of Dragons. Można go znaleźć w Lookout na Nowym Berk, gdzie rozdaje misje.

Cytaty

A czemu niebo jest niebieskie? Czemu mam na głowie wiadro? Nigdy się nie dowiemy.

—do Czkawki, Krótka historia pewnego portretu

Dziś dobry dzień na dźwiganie owiec.

—do Grubego, komentując Festiwal Roztopów, Festiwal Roztopów

Ciekawostki

  • Jego imię, podobnie jak Grubego, wzięło się od cechy jego wyglądu – wiadra na głowie.
  • Nosi na głowie wiadro w wyniku wypadku, w którym jakiś smok roztrzaskał mu głowę i podobno stracił połowę mózgu.
  • Czasem podczas ładowania gry School of Dragons może pojawić się napis "Answering Bucket questions" czyli "Odpowiadanie na pytania Wiadra".
Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.