FANDOM


m (poprawienie szyku w zdaniach)
Linia 33: Linia 33:
 
*'''Walka: '''pomimo wypadku i niezbyt dużej inteligencji, Wiadro bardzo dobrze radzi sobie w walce. Gdy nie ma pod ręką jakiejkolwiek broni, uderza swoim wiadrem.
 
*'''Walka: '''pomimo wypadku i niezbyt dużej inteligencji, Wiadro bardzo dobrze radzi sobie w walce. Gdy nie ma pod ręką jakiejkolwiek broni, uderza swoim wiadrem.
 
*'''Siła: '''Choć na takiego nie wygląda, Wiadro jest bardzo silny. Potrafi podnieść [[Berserkowie|Berserka]] i wyrzucić go z [[Statki|łodzi]].
 
*'''Siła: '''Choć na takiego nie wygląda, Wiadro jest bardzo silny. Potrafi podnieść [[Berserkowie|Berserka]] i wyrzucić go z [[Statki|łodzi]].
*'''Plemienny malarz: '''Wiadro po swoim wypadku odnalazł "duszę artysty", dzięki czemu został plemiennym malarzem. Maluje [[portret]]y, głównie rodzinne przedstawiające [[Wódz|wodzów]] plemienia Wandali wraz z ich synami.
+
*'''Plemienny malarz: '''Wiadro po swoim wypadku odnalazł "duszę artysty", dzięki czemu został plemiennym malarzem. Maluje [[portret]]y, głównie rodzinne przedstawiające [[Wódz|wodzów]] plemienia Wandali, wraz z ich synami.
 
*'''Przewidywanie burz: '''Wiadro na jego głowie zaczyna uciskać, gdy zbliża się burza, dzięki czemu wioska może się w porę przygotować na nadchodzący sztorm.
 
*'''Przewidywanie burz: '''Wiadro na jego głowie zaczyna uciskać, gdy zbliża się burza, dzięki czemu wioska może się w porę przygotować na nadchodzący sztorm.
 
==Historia==
 
==Historia==

Wersja z 10:12, wrz 19, 2015

Artykuł
Może i masz twarde wiadro, ale serce jak owieczka.

Gruby o Wiadrze, Albrecht i Łupieżcy

Wiadro (ang. Bucket) — wiking pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków. Jest rybakiem i najlepszym przyjacielem Grubego. To również jeden z wikingów odpowiadających za żywność w wiosce.

Wygląd

Wiadro jest wysokim wikingiem z długą, blond brodą. Nosi tunikę, od pasa w dół, wykonaną z łusek. Ma również małą, brązową kamizelkę, obejmującą ramiona. Nie posiada hełmu, zamiast niego nosi na głowie wiadro. Zamiast prawej ręki ma hak.

Charakter

Ze względu na swoje kalectwo, nie jest zbyt inteligentny i ogarnięty. Boi się sztormów i burz, ponieważ zawsze, kiedy się zbliżają, wiadro na jego głowie zaczyna go coraz bardziej uciskać. Dzięki temu jest również cennym informatorem Stoicka od spraw pogodowych.

Wiadro, oprócz rybołówstwa, odnalazł się również jako plemienny malarz. Według Stoicka, od czasu, kiedy przydarzył mu się wypadek, zrobił się z niego wielki artysta. Do jego najważniejszych dzieł zalicza się portret familijny Stoicka oraz jego syna Czkawki.

Jak powiedział jego najlepszy przyjaciel Gruby, "Wiadro ma twarde wiadro, lecz miękkie serce".

Zdolności

  • Łowienie: Wiadro jako jeden z nielicznych znanych wikingów (razem z Grubym) jest rybakiem.
  • Walka: pomimo wypadku i niezbyt dużej inteligencji, Wiadro bardzo dobrze radzi sobie w walce. Gdy nie ma pod ręką jakiejkolwiek broni, uderza swoim wiadrem.
  • Siła: Choć na takiego nie wygląda, Wiadro jest bardzo silny. Potrafi podnieść Berserka i wyrzucić go z łodzi.
  • Plemienny malarz: Wiadro po swoim wypadku odnalazł "duszę artysty", dzięki czemu został plemiennym malarzem. Maluje portrety, głównie rodzinne przedstawiające wodzów plemienia Wandali, wraz z ich synami.
  • Przewidywanie burz: Wiadro na jego głowie zaczyna uciskać, gdy zbliża się burza, dzięki czemu wioska może się w porę przygotować na nadchodzący sztorm.

Historia

Gruby i Wiadro

Gruby i Wiadro

Wiadro zadebiutował w odcinku Jak się zakłada Smoczą Akademię. Razem z Grubym skończył właśnie zbieranie ryb na zimę, ale smoki zjadły owe zapasy. Później Sączysmark i Hakokieł pomogli im złapać nowe pożywienie.

W odcinku Wiking do wynajęcia Gruby kupił od niego owce, ale nie zapłacił za nie. Pyskacz, wyręczając Stoicka z negocjacji między nimi, dał im broń, przez co mężczyźni zaczęli ze sobą walczyć.

W odcinku Folwark zwierzęcy razem z Grubym odkrywa, że zwierzęta hodowlane boją się smoków na tyle, że niczego nie produkują. Wiadra zaczyna również strasznie uciskać wiadro, co zwiastuje, że na Berk pojawi się wkrótce straszna burza śnieżna.

W odcinku Albrecht i Łupieżcy zostaje pojmany przez Łupieżców, razem z Grubym i innymi mieszkańcami Berk, kiedy wraca do wioski po pluszowego baranka dla małej dziewczynki. Ostatecznie zostają odbici, gdy Albrecht zostaje pokonany.

Wiadro Gruby na rybach

Wiadro i Gruby na rybach

Gruby i Wiadro pojawiają się ponownie w odcinku Jak sobie wybrać smoka. Łowią ryby na statku, gdy nagle atakuje ich Gromogrzmot (później wytresowany przez Stoicka). Jednak dzięki interwencji wodza, Czkawki i Szczerbatka nic im się nie staje, a smok zostaje schwytany.

W odcinku Krótka historia pewnego portretu tworzy portret Stoicka i Czkawki. Obraz początkowo przedstawiał nastolatka o lepiej zbudowanej posturze. Kiedy Czkawka udowodnił, że żeby być prawdziwym wikingiem, nie trzeba koniecznie być dobrze zbudowanym, a trzeba umieć zdrowo myśleć, Wiadro zmienił portret na bardziej przybliżony do rzeczywistego wyglądu bohatera.

W odcinku Festiwal Roztopów, Gruby jest komentatorem i spikerem tytułowego wydarzenia, podczas gdy Wiadro odpowiedzialny jest za przyznawanie punktów uczestnikom zawodów. Gruby używa również wiadra Wiadra by dawać sygnał do rozpoczęcia konkurencji.

W odcinku Kiedy uderza piorun, Stoick, Pyskacz, Gruby i Wiadro bronią zaciekle Szczerbatka przed zwolennikami Pleśniaka.

W odcinku Wandersmok (część 1) Czkawka, Astrid i Sączysmark poszukują Grubego i Wiadra, gdyż od dwóch dni nie wrócili na Berk. Znajdują ich zaatakowanych przez Berserków. Po ratowaniu mężczyzn, Gruby mówi nastolatkom, że przybyli oni po coś, co zostało uwięzione w lodzie.

W odcinku Kto mgłą wojuje..., Pyskacz informuje Stoicka, że Gruby i Wiadro toczą walkę na ryby. Wódz idzie zająć się walką przyjaciół.

Wiadro pojawia się także w wielu innych odcinkach, gdzie nie odgrywa znaczącej roli. Pojawia się zazwyczaj w tle, np. w odcinkach Co kryją smoki?, Dziwnobarwny klejnot czy Jesteśmy rodziną (część 1).

W odcinku Dragon Eye of the Beholder (część 1) Wiadro i Gruby stają się celem jednego z żartów bliźniaków.

W odcinku Have Dragon Will Travel (część 1) to Wiadro i Gruby w czasie połowu zauważają zamaskowanego smoczego jeźdźca atakującego statek. Potem Wiadro pomaga Śledzikowi sporządzić wizerunek smoka, na którym jeździec latał. Samo wspomnienie smoka wprawia Wiadro w przerażenie.

Ciekawostki

Plik:Wiadro-0.jpg
  • Jego imię, podobnie jak Grubego, wzięło się od cechy jego wyglądu - wiadra na głowie.
  • Nosi na głowie wiadro w wyniku wypadku, w którym jakiś smok roztrzaskał mu głowę i podobno stracił połowę mózgu.
  • Nie umie rozróżnić płci u jaka, w przeciwieństwie do swojego przyjaciela.
Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

 

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.