FANDOM


(Anulowanie wersji nr 23985 utworzonej przez Matrix9898 (dyskusja))
Linia 13: Linia 13:
 
|Zawartość4 = niebiesko-żółta}}
 
|Zawartość4 = niebiesko-żółta}}
   
'''Wichura''' (ang. ''Stormfly'') - imię smoczycy pojawiającej się zarówno w książkach, jak i filmach. W filmie należy do [[Astrid]] i jest z gatunku [[Śmiertnik Zębacz]]. W książce należy do [[Kamikazia|Kamikazi]] i jest z gatunku [[Mood-Dragon]].Osobowość: Ciekawy, lojalny i inteligentny.
+
'''Wichura''' (ang. ''Stormfly'') - imię smoczycy pojawiającej się zarówno w książkach, jak i filmach. W filmie należy do [[Astrid]] i jest z gatunku [[Śmiertnik Zębacz]]. W książce należy do [[Kamikazia|Kamikazi]] i jest z gatunku [[Mood-Dragon]].
 
==W [[Jak wytresować sobie smoka (cykl)|książkach]]==
 
==W [[Jak wytresować sobie smoka (cykl)|książkach]]==
 
Wichura jest smoczycą [[Kamikazia|Kamikazi]] z gatunku [[Mood-Dragon]] (brak polskiej nazwy). Pojawia się dopiero w dalszych częściach cykli, nieprzetłumaczonych na język polski.
 
Wichura jest smoczycą [[Kamikazia|Kamikazi]] z gatunku [[Mood-Dragon]] (brak polskiej nazwy). Pojawia się dopiero w dalszych częściach cykli, nieprzetłumaczonych na język polski.

Wersja z 13:31, lut 10, 2014

Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy zarówno bohatera z książek, jak i z filmów.


Wichura (ang. Stormfly) - imię smoczycy pojawiającej się zarówno w książkach, jak i filmach. W filmie należy do Astrid i jest z gatunku Śmiertnik Zębacz. W książce należy do Kamikazi i jest z gatunku Mood-Dragon.

W książkach

Wichura jest smoczycą Kamikazi z gatunku Mood-Dragon (brak polskiej nazwy). Pojawia się dopiero w dalszych częściach cykli, nieprzetłumaczonych na język polski.

W filmach

Wichura ma niebieskie łuski, jasny brzuch, żółte oczy oraz spody skrzydeł. Ogon jest żółto-niebieski. Jest szybka i lojalna wobec Astrid, choć łatwo ją przekupić co można zaobserwować w odcinku Słodka Heathera gdy ta przekupuje smoka kurczakiem.Gdy klepnie się ją pod koroną z kolców smok wystrzeli pojedyńczy kolec o czym dowiedział się sączysmark.

Jak Wytresować Smoka

Była jednym ze smoków, na których rekruci ćwiczyli na smoczym szkoleniu m.in. atak, unik czy odnajdywanie martwej strefy smoka. 

Przed atakiem na Czerwoną Śmierć, Astrid oswoiła i dosiadła Zębacza. Po wspólnej przygodzie nazwała ją imieniem Wichura. 

Gift of the Night Fury Smoczyca ucieka wraz z innymi smokami na wyspę, na której przechodzą okres godowy i składają jaja. Wkrótce wraca wraz z Czkawką i pozostałymi smokami na Berk. 

Jeźdźcy Smoków 

Wichura jest wciąż smokiem Astrid, jest najpiękniejszą smoczycą w Smoczej Akademii oraz pierwszą rzeczą, jaką Astrid widzi każdego ranka, gdy wstaje. Razem z przyjaciółmi i ich smokami odkrywają tajemnice innych smoków rozwiązują problemy mieszkańców Berk. Wichura jest bardzo mądra i szybko się zaprzyjaźnia, np. z Heatherą, ma też bardzo dobre stosunki z Szczerbatkiem.

Galeria

Przejdź do galerii

Podręcznik23
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.