m (Wycofano edycje użytkownika Halszka454 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to Kowal987.)
(Edycja galerii)
Linia 204: Linia 204:
 
wichura01.png
 
wichura01.png
 
ghgj.png
 
ghgj.png
  +
hug2.png
10173625 10152320156695020 1332753247100579560 n.jpg
 
 
</gallery>
 
</gallery>
   

Wersja z 05:58, 28 maj 2014

Wichura (ang. Stormfly) - imię smoczycy pojawiającej się zarówno w książkach, jak i filmach. W filmie należy do Astrid i jest z gatunku Śmiertnik Zębacz. W książce należy do Kamikazi i należy do gatunku Mood-Dragon.

Wygląd

Wichura ma niebieskie łuski, jasny brzuch, żółte oczy oraz spody skrzydeł. Ogon jest żółto - niebieski. Część grzbietu ma brązową. Jest szybka i lojalna wobec Astrid, choć łatwo ją przekupić co można zaobserwować w odcinku Słodka Heathera, gdy tytułowa bohaterka przekupuje smoczycę kurczakiem. Gdy klepnie się ją pod koroną z kolców smok wystrzeli pojedynczy, celny kolec o czym dowiedział się Sączysmark.

Charakter

Smoczyca jest bardzo lojalna wobec swojej właścielki, obie doskonale się porozumiewają. Uwielbiają spędzać razem czas podczas wspólnych lotów, a we dwie stanowią jedną z najlepszych, zaraz po Czkawce i Szczerbatku, par lotników.

Zdolności

 • Inteligencja: Wichura jest bardzo inteligentna, rozumie komendy wydawane przez Astrid.
 • Komunikacja: Bez używania słów, Astrid jest w stanie przekazać Wichurze rónego typu komendy, które smoczyca rozumie i wypełnia.
 • Szybkość: W serialu pokazane zostało, że gdy Wichura zje kurczaka, dostaje przyspieszenia i w locie jest w stanie dorównać, a nawet prześcignąć Nocną Furię.
 • Lojalność: Przywiązana do swojej właścicielki, czuje wobec niej instynkt opiekuńczy, chociaż poddaje się również Heatherze, która chciała jej dosiąść.
 • Ogień: Prócz tradycyjnego zionięcia, Wichura potrafi przetrzymać płomień w pysku, by służył jako pochodnia w ciemnej jaskini.
 • Strzał kolcami: Tej umiejętności smoczyca używa nie tylko do walki, lecz również do współpracy z Astrid - gdy dziewczyna wspina się po skale, kolce Wichury służą jako szczeble. Gdy Wichura zostanie klepnięta w tył głowy, wystrzeliwuje tylko jednym kolcem.
 • Siła: Bez przejawów zmęczenia, Wichura może na swoim grzbiecie unieść nawet dwie osoby naraz, a w swoich łapach, podczas lotu, trzymać klatkę ze Speed Stingerem
 • Walka: Podczas walki z innym smokiem albo nieprzyjacielem, Wichura częściej używa zdolności strzału kolcami, niż ognia.

Historia

Jak Wytresować Smoka

Była jednym ze smoków, na których rekruci ćwiczyli na smoczym szkoleniu m.in. atak, unik czy odnajdywanie martwej strefy smoka. 

Przed atakiem na Czerwoną Śmierć, Astrid oswoiła i dosiadła Zębacza. Po wspólnej przygodzie nazwała ją imieniem Wichura. 

Gift of the Night Fury

Smoczyca ucieka wraz z innymi smokami na wyspę, na której przechodzą okres godowy i składają jaja. Wkrótce wraca wraz z Czkawką i pozostałymi smokami na Berk

Jeźdźcy Smoków 

Wichura jest wciąż smokiem Astrid, jest najpiękniejszą smoczycą w Smoczej Akademii oraz pierwszą rzeczą, jaką Astrid widzi każdego ranka, gdy wstaje. Razem z przyjaciółmi i ich smokami odkrywają tajemnice innych smoków rozwiązują problemy mieszkańców Berk. Wichura jest bardzo mądra i szybko się zaprzyjaźnia, np. z Heatherą. Ma też bardzo dobre stosunki z Szczerbatkiem.

W odcinku Folwark zwierzęcy razem z Szczerbatkiem ochroniła jeźdźców przed lawiną. Wtedy smoki udowodniły że mają coś w rodzaju instynktu rodzicielskiego. Wichura również wydaje się być troskliwa i opiekuńczą gdyż pod koniec odcinka okryła owce swoim skrzydłem.

Podczas testowania nowej diety (składającej się z kurczaków), Wichura zaczęła nabierać coraz więcej sił. Dzięki czemu mogła coraz szybciej latać i stała godnym konkurentem Szczerbatka.

Wichura bardzo łatwo się zaprzyjaźnia, w 10 odcinku Heathera dała jej kurczaka po czym smoczyca zaczęła ją bardzo lubić. Później dała się osiodłać Heather i poleciała z nią w kierunku Wyspy Łupieżców. Podczas zamiany w 15 odcinku, dosiadł ją Sączysmark, który na początku był sceptycznie nastawiony do zamiany. Jednak Wichura by udowodnić że jest lepsza od Koszmara Ponocnika pokazała swoje niezwykłe zdolności, które bardzo zaimponowały Jorgensonowi. Po całym dniu spędzonym z Sączymarkiem, Wichura ubolewała nad odejściem tymczasowego jeźdźca.

Więź smoczycy z Astrid jest bardzo mocna, gdyż podczas działania smoczego korzenia w 15 starała się nie wyrządzić krzywdy dziewczynie.

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Wichura (ang. Stormfly) to imię smoczycy należącej do Kamikazi, dziedziczki plemienia Włamywaczek. Należy do gatunku Nastrojosmok. Jest wyjątkowym smokiem, ponieważ umie mówić po smoczemu, ale także po Norwesku. Pojawiła się dopiero w książce A Hero's Guide to Deadly Dragons , nieprzetłumaczonej na język polski.

Wygląd

Wichura jest małym smokiem, wysokości Oseska, a długości prawdopodobnie dwóch. Jest ona bardzo piękną smoczycą, wygląda jak Chiński Smok ze skrzydłami. Jej ciało jest długie i kończy się małym kolcem na ogonie.

Wichura ma parę naprawdę dużych oczu z długimi rzęsami. Ma dwa ostro zakończone uszy i dwa wykręcone rogi. Jej zęby są długie, przez co nie może zamknąć do końca pyska. Niemal zawsze nosi wesoły uśmiech na twarzy.

Jak każdy Nastrojosmok, Wichura potrafi zmieniać kolor swojego ciała, zależnie od jej nastroju oraz emocji. Jej normalny kolor to żółty, gdy kłamie, jej ciało zmienia

570px-IMG 0001.jpg
kolor na różne odcienie fioletu, gdy jest nerwowa lub przestraszona, jej ciało staje się zielone, gdy jest nieprzytomna, jej ciało jest całkowicie białe, a gdy ktoś jej opowie komplement, staje się czerwona.

Charakter

Wichura bardzo lubi flirtować z różnymi smokami. Robi to z niemal każdym smokiem, jakiego spotka. Czasami, gdy flirtuje, jej ciało zmienia kolor na fioletowy (czyli, że kłamie). Tak właśnie się stało, gdy spotkała Oseska.

Wichura jest też bardzo ciekawska i przebiegła. Gdy jest czymś zaciekawiona, nie chce sama ryzykować, więc musi kogoś zmusić do zrobienia tego, czego ona nie chce, flirtując z nim (oraz głupotę jej ofiary, bo nie jest trudno zauważyć, kiedy ona kłamie). Na jej tanie sztuczki raz nabrał się Osesek, którego zmusiła do przyniesienia jej ciasteczek.

Jest to bardzo lojalna smoczyca, zwłaszcza wobec swojej właścicielki, Kamikazi. Zrobi dla niej niemal wszystko.

Wichura do czasu była również jedynym smokiem, który potrafi mówić po nordycku (czyli w języku Wikingów) i nie potrafi znieść faktu, że Kieł Wodena też to potrafi.

Ciekawostki

 • Wichura jest prawdopodobnie jedynym smokiem Kamikazi.
 • Jest ona podobna (względem charakteru) do wielu żeńskich postaci z innych opowiadań. Jest ona chytra, manipulacyjna, piękna, często flirtuje i kłamie (chociaż jedynym, kto zwykle daje się jej zmanipulować, jest Osesek).
 • W drugiej części filmu, Wichura ma jaśniejszą barwę i więcej kolorów na ciele.
 • Ryk, którym Astrid porozumiewa się z Wichurą, przypomina wycie wilka. 
 • Smoczyca potrafi spać na stojąco.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.