FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy zarówno bohatera z książek, jak i z filmów.


Wichura (ang. Stormfly) - imię smoczycy pojawiającej się zarówno w książkach, jak i filmach. W filmie należy do Astrid i jest z gatunku Śmiertnik Zębacz. W książce należy do Kamikazi i jest z gatunku Mood-Dragon.

W książkach

Wichura jest smoczycą Kamikazi z gatunku Mood-Dragon (brak polskiej nazwy). Pojawia się dopiero w dalszych częściach cykli, nieprzetłumaczonych na język polski.

W filmach

Wichura ma niebieskie łuski, jasny brzuch, żółte oczy oraz spody skrzydeł. Ogon żółto-niebieski. 

Jak Wytresować Smoka

Była jednym ze smoków, na których rekruci ćwiczyli na smoczym szkoleniu m.in. atak, unik czy odnajdywanie martwej strefy smoka. 

Przed atakiem na Czerwoną Śmierć Astrid dosiadła Zębacza. Po wspólnej przygodzie oswoiła smoczycę i ochrzciła ją imieniem Wichura. 

Gift of the Night Fury Smoczyca ucieka wraz z innymi smokami na wyspę na której przechodzą okres godowy i składają jaja. Wkrótce wraca wraz z Czkawką i pozostałymi smokami na Berk. 

Jeźdźcy Smoków 

Wichura jest wciąż smokiem Astrid , jest najpiękniejszą smoczycą w Smoczej Akademii oraz pierwszą rzeczą, jaką Astrid widzi każdego ranka, gdy wstaje. Razem z przyjaciółmi i ich smokami odkrywają tajemnice innych smoków rozwiązują problemy mieszkańców Berk.

Galeria

Podręcznik23
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.