FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy zarówno bohatera z książek, jak i z filmów.


Wichura (ang. Stormfly) - imię smoczycy pojawiającej się zarówno w książkach, jak i filmach. W filmie należy do Astrid i jest z gatunku Śmiertnik Zębacz. W książce należy do Kamikazi i jest z gatunku Mood-Dragon.

W książkach

Wichura jest smoczycą Kamikazi z gatunku Mood-Dragon (brak polskiej nazwy). Pojawia się dopiero w dalszych częściach cykli, nieprzetłumaczonych na język polski.

W filmach

Wichura ma niebieskie łuski, jasny brzuch, żółte oczy oraz spody skrzydeł. Ogon jest żółto-niebieski. Jest szybka i lojalna wobec Astrid, choć łatwo ją przekupić co można zaobserwować w odcinku Słodka Heathera gdy ta przekupuje smoka kurczakiem.Gdy klepnie się ją pod koroną z kolców smok wystrzeli pojedyńczy kolec o czym dowiedział się Sączysmark .

Jak Wytresować Smoka

Była jednym ze smoków, na których rekruci ćwiczyli na smoczym szkoleniu m.in. atak, unik czy odnajdywanie martwej strefy smoka. 

Przed atakiem na Czerwoną Śmierć, Astrid oswoiła i dosiadła Zębacza. Po wspólnej przygodzie nazwała ją imieniem Wichura. 

Gift of the Night Fury

Smoczyca ucieka wraz z innymi smokami na wyspę, na której przechodzą okres godowy i składają jaja. Wkrótce wraca wraz z Czkawką i pozostałymi smokami na Berk. 

Jeźdźcy Smoków 

Wichura jest wciąż smokiem Astrid, jest najpiękniejszą smoczycą w Smoczej Akademii oraz pierwszą rzeczą, jaką Astrid widzi każdego ranka, gdy wstaje. Razem z przyjaciółmi i ich smokami odkrywają tajemnice innych smoków rozwiązują problemy mieszkańców Berk. Wichura jest bardzo mądra i szybko się zaprzyjaźnia, np. z Heatherą, ma też bardzo dobre stosunki z Szczerbatkiem.

Galeria

Przejdź do galerii

Podręcznik23
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.