Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Potrójny cios
Wiercipieśń Następny odcinek
Między młotem a kowadłem
Artykuł

Wiercipieśń (ang. Tone Death) — dziewiąty odcinek trzeciej serii serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Jeźdźcy odbijają od Łowców jajo smoka. Na Końcu Świata okazuje się, że to jajo należy do jednego z najgroźniejszych smoków - Śmiercipieśnia.

Fabuła

Późną nocą jeźdźcy udają się na misję na wyspach, aby dowiedzieć się, kim jest tajemniczy Smoczy Łowca.

Astrid leci najwyżej i jako pierwsza znajduje Smoczych Łowców transportujących przechwycone smoki do ich statku. Dziewczyna chce zachować element zaskoczenia, jednak Szpadka i Mieczyk idą wprost przed siebie, znajdując jajo pewnego smoka. Krzyki bliźniaków alarmują Łowców o ich obecności.

Łowcy wzięli jajo na statek, lecz Jeźdźcy osaczają ich. Głowa Smoczych Łowców wydaje rozkaz, by załadować jajo na katapultę i strzelić. Na szczęście Czkawka łapie je i pozostawia na Końcu Świata.

Następnego dnia chłopak próbuje zidentyfikować gatunek, którego jajo posiada, lecz bez skutku. Haddock sugeruje, by poszukać informacji w Smoczym Oku. Wtedy jajo pęka, a jeźdźcom dane jest ujrzeć młodego smoka. Pisklak zaczyna hałasować i piszczeć, co trwa niemal przez cały dzień.

Kiedy wszyscy opuszczają pomieszczenie, kura Mieczyka podchodzi do małego smoka i śpiewa dla niego, uspokajając go na kilka chwil. Niestety, zwierzę jest głodne i strzela w ptasiego przyjaciela chłopaka bursztynem, próbując go zjeść. Bursztyn wzbudza u Jeźdźców wspomnienia i zdają sobie w tej chwili sprawę, że mają do czynienia z młodym Śmiercipieśniem.

Następnego ranka Czkawka przychodzi uwolnić kurczaka łatwopalnym żelem Koszmara Ponocnika, kiedy Heathera wchodzi do pokoju z pisklęciem w ramionach. Mieczyk chce się pozbyć smoka z wyspy, na co wszyscy się zgadzają. Jeźdźcy zmieniają zdanie dopiero, gdy Sączysmark oznajmia, że weźmie go na Wyspę Śmiercipieśnia. Powstrzymują go twierdząc, iż to zbyt niebezpieczne tam wracać. Kruczowłosa dziewczyna tłumaczy, że smokiem kierują jego instynkty i nie można go ot tak zostawić. Czkawka zgadza się z tym, przekonując wszystkich, że być może można wytresować Śmiercipieśnia.

Heathera zaczyna śpiewać swoją kołysankę, a pisklę wraz z bliźniakami zasypia. Haddock domyśla się, że ze Śmiercipieśniem komunikuje się za pomocą piosenek i że tak powinni go trenować i uspokajać.

Każdy śpiewa do młodego smoka, starając się go uczyć i szkolić, lecz nikt nie miał szczęścia. Wreszcie Astrid oznajmia, że to nie pomaga i powinni zaprzestać tresury młodego gada. Czkawka podziela to zdanie i postanawia zostawić smoka własnej naturze.

Następnego dnia wszyscy postanawiają udać się na Wyspę Śmiercipieśnia, ale ponieważ żaden z wierzchowców jeźdźców nie potrafi oprzeć się pieśni zwierzęcia z tego gatunku, Czkawka konstruuje specjalne zatyczki do uszu, dostosowane dla każdego gatunku smoka. Gdy lądują na wyspie okazuje się, że dorosły Śmiercipieśń wydostał się z jaskini, w której został uwięziony. Niestety, jak dotąd śpiące pisklę budzi się i zaczyna śpiewać, wpędzając Jeźdźców wprost w bursztynową pułapkę drapieżnika, który usłyszał śpiewanie.

Oba Śmiercipieśnie spotykają się, jednak problem jest jeden - młody smok śpiewa piosenki, których nauczył się od Jeźdźców, które z kolei nie podobają się dzikiemu smokowi.

Dorosły gad próbuje następnie zjeść Mieczyka, ale powstrzymuje się, kiedy chłopak zaczyna śpiewać. Jego wysiłki nie dają pożądanego efektu, a smok uspokaja się nieco kiedy Sączysmark również zaczyna. Reszta Jeźdźców bez zwlekania przyłącza się, a pisklę wraz z nimi. Prowadzi to do powstania więzi między dorosłym osobnikiem a dzieckiem, po czym razem pozostawiają Jeźdźców samym sobie.

Czkawce udaje się uwolnić siebie i resztę towarzyszy za pośrednictwem ognistego miecza, który dostaje miano Piekielnika. Mówi, że zaczyna prace nad nim i za chwilę wróci. Astrid wtedy oznajmia, że był to ostatni raz, kiedy ujrzą chłopaka w tym tygodniu.


Najważniejsze wydarzenia

  • Jeźdźcy poznają pisklę Śmiercipieśnia - Garffiljorga.
  • Przyjaciele orientują się, że Śmiercipieśnie używają śpiewu nie tylko do polowania, ale również do porozumiewania się między sobą.
  • Czkawka konstruuje prototyp Piekielnika.

Postacie

Ludzie

Smoki

Zobacz też