FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy organizacji. Jeśli szukasz artykułu o odcinku serialu, sprawdź Wierni słudzy Ingermana.

Wierni Słudzy Ingermana (ang. Loyal Order of Ingerman) - odłam Łowców Smoków, wierny kultowi Ingara Ingermana. Pojawia się w odcinku o tym samym tytule.

Opis

Ugrupowanie to wyspecjalizowało się w polowaniu na Dramilliony, dlatego też swoją siedzibę założyli na ich Wyspie. Głównym obszarem działalności tej grupy Łowców jest szkolenie rekrutów w zakresie walk ze smokami - Dramilliony stanowią doskonały i uniwersalny obiekt treningowy, ponieważ są w stanie imitować sposoby ataku, a przede wszystkim rodzaje ognia, bardzo wielu rodzajów smoków. Smoki te są więc przetrzymywane w klatkach, a ich ogony unieruchamiane ciężką obręczą z ognioodpornego metalu, by uniemożliwić wzbicie się w powietrze.

W sercu ich niewielkiej wioski stoi pomnik patrona i założyciela, Ingara Ingermana. To właśnie on, jako jeden z Łowców Smoków, opracował stosowane przez Sług techniki walki ze smokami, a także metody handlu, w którym Łowcy również się specjalizują.

Nowi rekruci mają zwyczaj dotykania pomnika Ingara Ingermana na szczęście, by powodziło im się w polowaniach. Skandując imię swojego bohatera, zakładają na głowy charakterystyczne hełmy - okrągłe z małymi smoczymi skrzydełkami po bokach.

Historia

Historia Sług sięga setek lat wstecz, gdy żył jeszcze Ingar Ingerman. To on założył szkoleniową grupę Łowców i opracował techniki walk ze smokami, którymi przez cały okres swojej działalności kierowali się Łowcy Smoków.

Ingar

Pomnik Ingara Ingermana w seru obozowiska

Grupa istniała przez kolejnych kilkaset lat. Pojawia się w odcinku Wierni słudzy Ingermana. Śledzik dowiaduje się o ich istnieniu ze starych notatek. Jest przerażony pokrewieństwem z człowiekiem, który był jednym z najbardziej cenionych Łowców Smoków. Wraz z Astrid udaje się na Wyspę Dramillionów w poszukiwaniach wioski Wiernych Sług. Tam obserwuje ich codzienne zwyczaje i odkrywa pomnik swojego przodka. Każdy z grupy rekrutów przed wyruszeniem na szkolenie kładzie dłoń na sprzączce pasa posągu Ingara, by ten zapewnił im powodzenie w polowaniach, po czym walczą z Dramillionami. Jeden ze smoków zbiega z pola walki i Śledzikowi udaje się go wytresować - lecz dopiero po tym, jak zdejmuje z głowy swój hełm Ingermanów, bowiem smokom kojarzy się on właśnie z Ingarem i jego wojownikami. Z pomocą dzikiego smoka Śledzikowi udaje się uwolnić pozostałe, a ostatecznie zniszczyć wioskę Sług i zburzyć pomnik samego Ingara. Tym samym Śledzik zyskał poczucie, że dzięki jego czynom nazwisko Ingerman przestanie kojarzyć się z przemocą wobec smoków, a zacznie być kojarzone z rodem zaprzyjaźnionym ze smokami.

Ciekawostki

  • Odcinek poświęcony Wiernym Sługom Ingermana zawiera pewną nieścisłość chronologiczną. Sugeruje bowiem, że okrągły hełm z maleńkimi smoczymi uszami jest charakterystycznym nakryciem głowy członków rodu Ingerman, i to od setek lat, biorąc pod uwagę historię Ingara Ingermana. Tymczasem Śledzik jeszcze w wieku piętnastu lat (w filmie Jak wytresować smoka) nosił zwykły hełm, w którym zamiast uszu były rogi, zaś hełm ze skrzydłami zainspirowanymi uszami Sztukamięs zaczął nosić dopiero po wytresowaniu smoczycy i była to ewidentnie jego własna inwencja.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.