Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy odcinka serialu. Jeśli szukasz organizacji, sprawdź Wierni Słudzy Ingermana (organizacja).


Poprzedni odcinek
A kto tu dowodzi?
Wierni słudzy Ingermana Następny odcinek
Toporna próba
Artykuł

Wierni słudzy Ingermana (ang. Loyal Order of Ingerman) — czwarty odcinek szóstej serii serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Śledzik jest zmartwiony po tym, jak dowiedział się, iż jego przodkowie byli Łowcami, którzy wytrzebili Dramilliony. Wyrusza sprawdzić, czy jest w stanie odnaleźć jeszcze jakiegokolwiek przedstawiciela tego gatunku.

Fabuła

Jeźdźcy przebywają na Końcu Świata, każdy zajęty swoimi sprawami. Podekscytowany Śledzik dzieli się z Czkawką swoim odkryciem - w starych notatkach znalazł informacje na temat swoich przodków, Wiernych Sług Ingermana. Jednak szybko, ku własnemu przerażeniu, zdaje sobie sprawę, że jego przodkowie specjalizowali się w zabijaniu smoków. To załamuje chłopaka, który jest przekonany, że w jego żyłach płynie krew okrutnego zabójcy, a ponadto, że nie zasługuje na miano Ingermana.

Jednocześnie na Koniec Świata przybywa trójka dzieci, nazywających siebie Odkrywcami Smoków. Chcą nauczyć się obcowania ze smokami i ich tresowania. Nauką zajmują się bliźniaki oraz Sączysmark.

Śledzik tymczasem udaje się samotnie na wyspę, na której żyją Dramilliony. Ze zdumieniem odkrywa niezwykłą umiejętność tego smoka, mianowicie naśladowanie ognia od smoków, z którymi ma styczność. Smok jest bardzo agresywny i dochodzi do walki pomiędzy nim a Śledzikiem oraz Astrid, która przybyła przyjacielowi na pomoc.

Wkrótce odkrywają poligon, na którym Łowcy Smoków trzymają klatki z uwięzionymi Dramillionami. Uświadamiają sobie, że smoki są wykorzystywane w celu nauczania nowych adeptów walki ze smokami, właśnie ze względu na wszechstronność ognia Dramilliona. Co więcej, na samym środku poligonu stoi posąg przedstawiający Ingara Ingermana, stanowiącego wzór do naśladowania dla Łowców. Śledzik jest zdeterminowany, by uwolnić smoki, i w tym celu tresuje wciąż grasującego po lesie dzikiego Dramilliona. Ten nie daje się wytresować ze względu na hełm Śledzika, łudząco podobny do tego z posągu. Chłopak odrzuca hełm na bok, dając smokowi do zrozumienia, że nie jest Łowcą, i w ten sposób zdobywa jego zaufanie. Z pomocą różnorodnego ognia uwalniają pozostałe Dramilliony, które uciekają do lasu.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Zobacz też