Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Wilkoskrzydły (ang. Lycanwing) — legendarny gatunek smoka, wspomniany w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku W cieniu księżyca. Tak naprawdę jest on tylko mitem i nie istnieje w rzeczywistości.

Wygląd

Według hologramu w Smoczym Oku Wilkoskrzydły przypomina wilka, chociaż może też przywodzić na myśl Szeptozgona. To, co upodabnia go do tego gatunku, to smukłe, wężowate ciało. Gad wydaje się posiadać parę tylnych łap, a także niezwykle małe w stosunku do reszty ciała skrzydła. Ogon jest długi, być może pokryty kolcami. Na głowie występuje charakterystyczna kryza z kolców, pojawiają się także struktury przypominające uszy.

Według opowieści Pyskacza osobnik z podań posiada czerwone łuski i czarne oczy, jednak ubarwienie smoka zdaje się zależeć od tego, jaki kolor włosów i oczu ma ugryziona osoba.

Siedlisko i dieta

Zgodnie z informacjami ze Smoczego Oka, Wilkoskrzydły ma zamieszkiwać zawdzięczającą mu swoją nazwę wyspę. Tak naprawdę nie jest ona siedliskiem bestii, lecz skrywa w sobie jaskinię, w której, w skalnej formie przypominającej kształtem smoka, ukryte zostały dwie soczewki do Smoczego Oka. Legenda Wilkoskrzydłego została stworzona po to, by zniechęcić poszukiwaczy soczewek do wyspy, a co za tym idzie – uniemożliwić ich odnalezienie.

Podania o Wilkoskrzydłym nie zawierają informacji o jego diecie, ale według Pyskacza jednym z symptomów, który przejawia ugryziona osoba przemieniająca się w tego smoka, jest wzrost apetytu tylko na świeże ryby.

Moce i umiejętności

Przemiana

Według legendy Wilkoskrzydły może ugryźć człowieka, co poskutkuje tym, że zainfekowana osoba podczas każdej pełni będzie zamieniała się w smoka z tego gatunku. Objawami ugryzienia przez Wilkoskrzydłego – i w konsekwencji rzekomej przemiany – mają być: wstręt do światła, mimowolne ruchy rąk, przekształcających się w skrzydła, ciągłe pragnienie oraz zamiłowanie do świeżych ryb.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Hologram ze Smoczego Oka przedstawiający wizerunek człowieka przeobrażającego się w Wilkoskrzydłego

W odcinku W cieniu księżyca Mieczyk zostaje ugryziony przez stworzenie, którego z powodu jego zwinności i szybkości nie jest w stanie zidentyfikować. Przyjaciele przeszukują Smoczy Podręcznik pod kątem wyglądu uzębienia różnych smoków, ale ugryzienie żadnego z gatunków nie ma poszukiwanego kształtu.

Pyskacz, który akurat przebywa na Końcu Świata, nie jest zdziwiony tym faktem i opowiada młodzieży o bardzo rzadko spotykanym smoku, jakim jest Wilkoskrzydły. Podobno jego ugryzienie sprawia, że w czasie każdej pełni człowiek zamienia się w przerażającego smoka. Według opowieści Pyskacza pierwszą znaną ofiarą Wilkoskrzydłego był wiking imieniem Kessler, który pewnego razu wyruszył do lasu na Berk i nigdy nie wrócił. Po tym wydarzeniu w każdym dniu urodzin Kesslera tajemniczy, czerwonołuski smok nawiedzał domostwo jego rodziców. Wierzyli oni, że bestia jest ich zaginionym synem przemienionym przez Wilkoskrzydłego, a historia przekazywana z ust do ust przerodziła się w legendę. Na prośbę Sączysmarka kowal wymienia objawy ugryzienia, a sugerujący się opowieścią Mieczyk odkrywa u siebie wszystkie z nich. To upewnia go w stwierdzeniu, że został zaatakowany właśnie przez to enigmatyczne stworzenie.

Ponieważ zbliża się pełnia, Thorston rozdaje swoje rzeczy przyjaciołom i przygotowuje się do nadchodzącej przemiany. Zamyka się też w klatce ze swoją kurą, by jako smok nie zrobił nikomu krzywdy.

Czkawka nie chce uwierzyć w istnienie smoka z mitów, lecz znaleziona przez niego soczewka ujawnia informacje o prawdopodobnym miejscu występowania tajemniczego gatunku. Razem ze Śledzikiem postanawia wyruszyć na wyspę. Wikingowie rozmawiają o tym, mijając klatkę Mieczyka. Chłopak, słysząc to, przyznaje kurze, że dotąd udawał, chcąc zażartować z przyjaciół. Wierząc jednak, że naprawdę przemieni się w potwora, opuszcza klatkę i rusza ze swoją przyjaciółką na klif. Po drodze doznaje halucynacji i ma wrażenie, że kura przemawia do niego ludzkim głosem.

Tymczasem Czkawka i Śledzik docierają na Wyspę Wilkoskrzydłych, gdzie znajdują posąg smoka. W miejscu oczu figury umieszczone są dwie soczewki do Smoczego Oka. Wikingowie dochodzą do wniosku, że legenda miała za zadanie odstraszyć potencjalnych poszukiwaczy chcących odnaleźć soczewki.

Wróciwszy na Koniec Świata jeźdźcy odnajdują Mieczyka i tłumaczą mu całą sytuację. Okazuje się, że sprawcą ataku na Mieczyka był zwykły wilk.

Ciekawostki

  • Nazwa smoka, jego zdolność do przemieniania ludzi w przedstawicieli swojego gatunku poprzez ugryzienie oraz fakt, że ofiary zmieniają się w smoki w czasie pełni zostały zainspirowane naturą wilkołaków.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement