Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Windstriker (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, przedstawiciel klasy ostrej. Pojawia się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2, obecny jest także w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Smok ten jest dość duży, kształtem ciała przypomina nieco Koślawego Mruka. Zwierzę posiada dwie pary łap, z czego tylna jest masywniejsza i służy do poruszania się, zaś przednia jest bez porównania mniejsza. Smok ma długą szyję oraz podłużną głowę. Między nozdrzami znajduje się chudy, ostro zakończony róg, podobnie jak na dolnej części szczęki, trochę mniejszy i grubszy, przez co jego pysk przypomina topór. Wzdłuż jego szyi, podłużnego tułowia i ogona ciągnie się rząd długich, ostrych kolców. Jego ogon jest bardzo długi, a na jego końcu wyrastają cztery duże, zaostrzone kolce. Zwierzę jest koloru szarego z czerwonymi lub żółtymi krawędziami na skrzydłach.

Siedlisko i dieta

Przedstawicieli tego gatunku spotkać można w Smoczym Sanktuarium, nie wiadomo natomiast, jakie jest ich naturalne siedlisko. Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk Windstrikery zamieszkują Windswept Ruin.

Jak większość innych smoków, zwłaszcza tych zamieszkujących Smocze Sanktuarium i żywionych przez Oszołomostrach Valki, Windstrikery gustują w rybach

Zachowanie i tresura

Windstrikery to smoki z natury waleczne i gotowe bronić swojego domu oraz bliskich. Mają dobrą pamięć i podobnie jak Zębirogi, gdy zaciągną u kogoś dług wdzięczności, zostają przy nim i czekają na okazję do odwdzięczenia się.

Nieznana jest metoda tresury smoka, lecz prawdopodobnie można mu zaoferować pożywienie i przekonać do swoich przyjaznych intencji. Z powodu jego walecznej natury proces ten może trwać trochę czasu.

Moce i umiejętności

Ogień

Smok ten nie zieje ogniem, lecz przypominającymi go gorącymi podmuchami wiatru, które parzą cel i ułatwiają smokowi atak.

Umiejętności bojowe

Windstriker to smok waleczny i skory do bitwy. Potrafi zaciekle atakować oraz się bronić, wykorzystując w walce wszystkie swoje atuty.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo smoka ma owalny kształt oraz zielono-żółtą barwę. W dodatku skorupa jaja cała pokryta jest długimi, zagiętymi, ostrymi kolcami, które zapewne mają za zadanie odstraszać drapieżniki.

Pisklę

Młody Windstriker na pierwszy rzut oka przypomina pisklęta innych smoków z podobną budową ciała, jak chociażby Kroplorwija lub Koślawego Mruka. Posiada dość grube ciało i chudą szyję, na której osadzona jest duża głowa. Mały smok nie posiada natomiast charakterystycznego rogu na nosie.

Tytan

Jak to zwykle bywa w przypadku tytanów, tytaniczny Windstriker posiada oddzielny zestaw barw, choć względnie podobny do tego, jaki ma smok w stadium dorosłości. Skóra posiada teraz purpurową barwę z charakterystycznymi dla gatunku plamami w odcieniu błękitu. W niektórych miejscach wyrastają nowe rogi, a te już obecne ulegają znacznemu powiększeniu.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2

Windstrikery pojawiają się kilkukrotnie jako smoki występujące w tle. Licznie zamieszkują Smocze Sanktuarium. Pojawiają się także podczas bitwy o nie i zaciekle walczą z wrogimi smokami. Po przejęciu władzy nad stadem przez Oszołomostracha Drago ulegają jego rozkazom i lecą z nim na Berk. Gdy Alfa zostaje pokonany, Windstrikery wraz z innymi osobnikami sprowadzają się na Berk.

Jak wytresować smoka 3

Windstrikery pojawiają się w ostatniej części trylogii, zarówno na Berk, jak i później, podczas relokacji berkian, niosąc ich dobytek razem z innymi smokami. Wiele osobników tego gatunku zamieszkuje także Ukryty Świat, gdzie kłaniają się one wraz ze stadem przed królem smoków - Szczerbatkiem. Po zwycięstwie nad Grimmelem smoki wracają do swojego miejsca pochodzenia.

Znani przedstawiciele

Z filmów i serialu

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement