Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Windwalker (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, pojawiający się w jedynie w grach School of Dragons oraz DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Przedstawiciel klasy wodnej.

Wygląd

Ciało smoka jest smukłe i aerodynamiczne. Gad posiada cztery łapy, zakończone długimi pazurami, na których porusza się po lądzie, oraz parę dużych skrzydeł umożliwiających mu szybkie latanie. Jego ciało kończy się długim ogonem, zwieńczonym naroślą w kształcie grotu strzały.

Głowa Windwalkera osadzona jest na smukłej, długiej szyi. Smoka cechuje wydłużona, charakterystyczna paszcza, podobna do tych, jakie mają gawiale. Posiada on oczy po bokach głowy oraz mały, zagięty do tyłu róg na nosie. Wzdłuż linii szyi, grzbietu i ogona biegnie pas krótkich, ostrych, trójkątnych kolców.

Siedlisko i dieta

Nieznane jest naturalne siedlisko Windwalkerów. Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk zamieszkują one Lava-Lout Island.

Jak większość innych smoków, Windwalker jest mięsożerny. Gustuje głównie w rybach.

Zachowanie i tresura

Windwalkery są bardzo spokojnymi, łagodnymi smokami o przyjaznej naturze. Bardzo dbają o swoich bliskich – dzielą się z nimi pożywieniem i zaciekle ich bronią, jeśli grozi im niebezpieczeństwo. Większość życia spędzają w locie, w powietrzu. Na ziemię schodzą głównie po to, żeby polować na ryby, które łapią, czając się w zbiornikach wodnych, i wychowywać młode.

Nieznana jest metoda tresury Windwalkerów. Prawdopodobnie, jak w przypadku innych gatunków, należy przekonać smoka, że nie ma się złych intencji i zdobyć jego zaufanie poprzez zaoferowanie pożywienia lub pomoc.

Moce i umiejętności

Ogień

Jak większość smoków z klasy wodnej, Windwalker nie zieje zwykłym ogniem. Zamiast tego, podobnie jak Shockjaw, strzela ładunkami elektrycznymi w formie kolistej. Prawdopoodbnie tak jak u Shockjawa ładunki te mogą mieć różne napięcie, powodując zarówno lekkie kopnięcia, jak i śmietelne porażenia.

Szybkość

Dzięki budowie ciała Windwalkera, która jest stosunkowo aerodynamiczna i opływowa, smok jest szybkim lotnikiem i zwinnym pływakiem.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo Windwalkera jest owalne i pomarańczowe. Faktura jego skorupy jest gładka, a sama skorupa przypomina nachodzące na siebie od dołu nierówne warstwy, tworzące biegnące pod kątem pasy.

Pisklę

Pisklę Windwalkera poza rozmiarem nie różni się za wiele od dorosłego osobnika. Głowa u młodego jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do reszty ciała, brak charakterystycznego kolca pomiędzy jego nozdrzami, a także zdaje się on nie posiadać kolców biegnących wzdłuż grzbietu i ogona.

Tytan

Tytaniczny Windwalker cechuje się większymi rozmiarami oraz większą ilością kolców i wypustek, które pokrywają szyję, grzbiet oraz ogon gada. Ma również większych rozmiarów róg pomiędzy nozdrzami. To, co jest charakterystyczne dla tytana, to para rogów wyrastających z tyłu głowy.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

School of Dragons

Windwalker pojawił się wraz z aktualizacją 26 czerwca 2016 roku. Jego jajo kosztuje 500 gemów i wykluwa się 12 godzin. Smok posiada własną animację z częścią ruchów Shovelhelma.

Ciekawostki

  • Jest to odpowiednik gatunku z książek Cressidy Cowell i zarazem trzeci inspirowany książkami smok, który trafił do gier.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement