FANDOM


Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.
Wodny kraj

Wodny Kraj (na dole)

Wodny Kraj (ang. Waterlands) – jedna ze średnich wysp wchodzących w skład Archipelagu Barbarzyńskiego, wspomnianych w powieściach Cressidy Cowell. Nie odgrywa w powieściach żadnej roli, pojawia się jedynie na mapie.

Położenie

Wyspa ta jest położona w południowej, centralnej części Archipelagu. Jej bardzo bliskim, północnym sąsiadem jest Tajemnica. Od zachodu sąsiaduje także z Pożarciem, zaś od wschodu opływa ją Letni Prąd. Na południu rozlewa się Ocean, prowadzący do imperium Rzymian.

Opis

Wyspa ma wydłużony, nieco owalny kształt, na południu tworzący niewielką zatokę. W niej znajdują się cztery maleńkie wysepki. Nazwa Wodnego Kraju wzięła się z obecności kilkunastu jezior.

Mieszkańcy

Nie wiadomo, czy ktoś ją zamieszkuje - jeśli tak, prawdopodobnie są to zwierzęta żyjące w słodkich wodach. Nieznany jest także żaden klan wikingów, który zasiedlałby wyspę.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.