FANDOM


Wojna z Berserkami (ang. The Berserker War) - konflikt, który rozegrał się między plemionami Wandali, Łupieżców i Berserków. Miała miejsce w serialu, w rok po wydarzeniach z filmu Jak wytresować smoka.

Przyczyny

Główną przyczyną konfliktu był fakt, iż Wandale zaczęli tresować smoki, i związany z tym strach, a także ambicje, Łupieżców i Berserków. Liczyli, że również zdobędą informacje na temat tresowania smoków, które mogliby wykorzystać do zasilenia swoich armii.

Przebieg konfliktu

W odcinku Bliźniacze szaleństwa, Dagur usiłował zawrzeć pakt z Wandalami, ale zagroził wojną, jeśli pogłoski o przyjaźni ze smokami okażą się prawdą. Mimo utrzymywania tego w tajemnicy, tresowanie smoków w końcu wyszło na jaw podczas wspólnej wyprawy Dagura i Czkawki na Smoczą Wyspę. Czkawce udało się chwilowo pokonać Dagura, który zaczął planować atak.

W ten sposób, w odcinku Wandersmok, Dagur zdobył Wandersmoka, którego zmusił do walki przeciwko Czkawce i Szczerbatkowi. Przyjaciołom udało się powstrzymać smoka, jednak konflikt na tym się nie skończył. Co więcej, Wandersmoka przechwycili Łupieżcy, przez co Dagur zażądał zawarcia sojuszu między Berserkami a Łupieżcami. Na jaw wyszedł podstęp Dagura, który wykorzystał okazję i gdy Albrecht wpadł do oceanu, kazał Wandersmokowi zionąć piorunem w wodę, aby zabić wodza Łupieżców. Mężczyzna przeżył, choć początkowo Dagur nie był tego świadom. Mimo późniejszej utraty Wandersmoka, postanowił i tak zastawić pułapkę na Smoczych Jeźdźców i za pośrednictwem Johanna Kupczego zasadził na wyspie Berk smoczy korzeń

Stoick i Albrecht godzą się

Sojusz między Stoickiem a Albrechtem

W odcinkach Wyrzutki (część 1) oraz Wyrzutki (część 2) rozgrywa się bezpośrednia walka między Berserkami a Wandalami. Podczas bitwy do walki dołącza się Albrecht, który jednak przeżył podstęp Dagura i teraz zwrócił się przeciw niemu. Dzięki połączonym siłom, Stoick Ważki i Albrecht Perfidny pokonują Dagura Szalonego.

Rezultat

Efektem wojny było zawarcie paktu między Wandalami i Łupieżcami, a także wtrącenie Berserków do więzienia, gdzie spędzili następne trzy lata.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.