FANDOM


Strona ta jest poświęcona wydawnictwom książkowym o tematyce filmów z serii Jak wytresować smoka oraz serialu Jeźdźcy smoków.

Jak wytresować smoka

Wydane po polsku

Opowieść filmowa

Książka ta ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont 29 marca 2010 roku. W kilku ilustrowanych, krótkich rozdziałach opowiada fabułę filmu.

Czkawka ma waleczne serce, lecz nie jest bohaterem, o jakim marzyłby jego tata. Chłopak zamiast ujarzmiać smoka, zaprzyjaźnia się z nim i nazywa Szczerbatkiem. Mimo to Czkawka zdobędzie jednak sławę, o której marzy każdy wiking.

Smocze zagadki

Książka ta ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont 29 marca 2010 roku. Zawiera ona zadania i zagadki dotyczące filmowych postaci, smoków i pojęć.

Jeśli lubisz świat wikingów i smoków, to jest to książka dla ciebie. Baw się, rozwiązując zadania i kolorując rysunki.

Kolorowanki i naklejanki

Książka ta ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont 29 marca 2010 roku. Zawiera ona kolorowanki, zadania z naklejkami i inne łamigłówki dotyczące filmowych postaci i smoków.

W tej książce znajdziesz wiele naklejek. Posłużą ci one do rozwiązania ciekawych zadań i stworzenia własnych, fantastycznych smoczych światów.

Jeźdźcy smoków

Wydane po polsku

Jak stać się wikingiem

Książeczka z laminowanymi stronami oraz mazakiem ścieralnym umożliwiającym wielokrotne pisanie i ścieranie. Wspaniała zabawa i nauka.

Wyspa smoków

Daj się porwać smokom i zabawie! Rozwiązuj zadania, przyklejaj naklejki i fantastycznie się baw.

Na koniec świata!

Dołącz do Czkawki i jego dzielnej drużyny i poleć z nimi na sam koniec świata, gdzie czeka mnóstwo fantastycznych przygód. Baw się naklejkami wielokrotnego użytku i twórz nowe scenki.

500 naklejek

Wyrusz po wielką przygodę z Czkawką i Szczerbatkiem! W środku znajdziesz 500 naklejek, kolorowanki, mnóstwo zabaw, zagadek i łamigłówek.

Opisy pochodzą z internetowych opisów książek na stronie Smyka.

Jak wytresować smoka 2

Wydane po polsku

Książki te ukazały się nakładem wydawnictwa Ameet.

Zadanie: naklejanie!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Ameet 20 czerwca 2014 roku, w dniu polskiej premiery filmu. Zawiera ona liczne zadania dotyczące filmowych wydarzeń, postaci i smoków, a także ponad 200 naklejek, z których tylko część jest przeznaczona do zadań, zaś reszta może być dowolnie wykorzystana.

W obronie Berk!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Ameet 20 czerwca 2014 roku, w dniu polskiej premiery filmu. Zawiera ona liczne zadania dotyczące filmowych bohaterów i wydarzeń. Znajdują się tam m.in. puzzle, kolorowanki, wykreślanki, labirynty, oraz ponad 40 naklejek.

Super zadania

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Ameet 20 czerwca 2014 roku, w dniu polskiej premiery filmu. Zawiera ona liczne zadania dotyczące filmowych bohaterów i wydarzeń, a także ciekawostki na temat jeźdźców i ich smoków. Wewnątrz znaleźć można także kilkadziesiąt naklejek.

Smocze zabawy

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Ameet 20 czerwca 2014 roku, w dniu polskiej premiery filmu. Zawiera bardzo dużo zadań, takich jak kolorowanki, wyklejanki czy łamigłówki.

Zestaw aktywizujący

Zestaw ukazał się nakładem wydawnictwa Ameet 20 czerwca 2014 roku, w dniu polskiej premiery filmu. Zawiera rozmaite zadania, a także papierowe modele smoków do samodzielnego złożenia.

Magiczna lupka

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Ameek 20 czerwca 2014 roku, w dniu polskiej premiery filmu. Zawiera specjalną lupkę, pozwalająca rozwiązywać znajdujące się w książce zadania.

Wydane po angielsku

A Tale of Dragons

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Simon Spotlight 6 maja 2014 roku. Zawiera opowieść filmową, opartą na fabule sequelu.

Link do książki: amazon.com

Toothless: A Dragon Hero's Story

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Simon Spotlight 6 maja 2014 roku. Zawiera opowieść filmową, opartą na fabule sequelu. 

Link do książkI: amazon.com

All About the Dragons

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Simon Spotlight 6 maja 2014 roku. Zawiera informacje i ciekawostki na temat smoków, wytresowanych przez głównych bohaterów filmu. 

Link do książki: amazon.com

Dragon Race!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Simon Spotlight 6 maja 2014 roku. Zawiera opowieść na temat przebiegu wyścigów smoków odbywających się na Berk.

Link do książki: amazon.com

Book of Dragons

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Simon Spotlight 26 sierpnia 2014 roku. Zawiera informacje i ciekawostki na temat smoków, wytresowanych przez głównych bohaterów filmu. 

Link do książki: amazon.com

Dragon Mountain Adventure

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Simon Spotlight 6 maja 2014 roku. Opowiada historię, która oparta jest o fabułę sequelu.

Link do książki: amazon.com

Jak wytresować smoka 3

Wydane po polsku

Jak wytresować smoka 3. Ukryty Świat

Rzuć się w wir przygód wraz ze swoimi ulubionymi wikingami. W książce znajdziesz wiele wspaniałych zabaw oraz mnóśtwo fantastycznych naklejek. Co poza tym? Oczywiście smoki, smoki i jeszcze więcej smoków!

- Opis z tylnej okładki książki

Jak wytresować smoka. Przewodnik filmowy

Z przewodnika po filmowej trylogii "Jak wytresować smoka" dowiesz się wszystkiego o swoich ulubionych wikingach i smokach! Dzięki jedynemu oficjalnemu przewodnikowi poznasz każdą przygodę, jaką przeżyli razem Czkawka i Szczerbatek - od pierwszego spotkania po najtrudniejsze starcie. W tym skarbcu wiedzy o Berk znajdziesz legendy wikingów, mity o smokach oraz historie o wielkich bitwach.

- Opis z tylnej okładki książki

Jak wytresować smoka 3. Opowieść filmowa

W Berk wikingowie żyją w przyjaźni ze smokami. Niestety świat ludzi nadal jest pełen łowców, którzy pragną uwięzić te niezwykłe stworzenia. Czkawka wierzy, że jedynym miejscem, w którym smoki będą bezpieczne, jest legendarny Ukryty Świat. Tylko czy on istnieje naprawdę?

- Opis z tylnej okładki książki

Magazyn "Dragons"

Z okazji premiery ostatniej części trylogii, wznowione zostało wydawnictwo magazynu "Dragons". Dwa pierwsze numery nowej serii dotyczą bezpośrednio tematyki filmowej, zaś kolejne numery powracają do tematyki serialu, kontynuując serię wcześniejszych numerów.

Świat Pierwszoklasisty

Z okazji premiery filmu wydany został również tematyczny numer magazynu "Świat Pierwszoklasisty", w którym zawarto reklamę zabawek filmowych firmy Playmobil.

Wydane po angielsku

 • World of Dragons
 • How to Train Your Dragon: The Hidden World
 • Ready to Fly!
 • The Hidden World Magnetic Fun
 • Meet the New Dragons
 • Journey to New Berk
 • The Story of the Film
 • The Night Fury and the Light Fury
 • Ultimate Movie Guide
 • Dragon Gliders
 • Coloring Book
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.