Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Mi Amore
Wypadki Szpadki Następny odcinek
Zdrada
Artykuł

Wypadki Szpadki (ang. Ruff Transition) — siódmy odcinek szóstej serii serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Podczas wizyty jeźdźców na Wyspie Skrzydlatych Panien, jeden z małych Zbiczatrzasłów przywiązuje się do Szpadki, która postanawia spróbować swoich sił jako Skrzydlata Panna.

Fabuła

Jeźdźcy lecą na Wyspę Skrzydlatych Panien. Czkawka przypomina grupie o celu wizyty - przeniesieniu soczewek do Smoczego Oka. Bliźniaki twierdzą, że to oni powinni poinformować Atali o tym fakcie, na co oburza się Sączysmark. Astrid szybko ripostuje pyszne zachowanie Jorgensona, chwilę później drużyna dociera na ląd.

Atali w pełni popiera plan przeniesienia soczewek. Opowiada przy okazji o zbliżającym się Rytuale Przejścia, czyli odejściu dotychczasowych wychowanków i przybyciu nowego stadka Zbiczatrzasłów. Haddock, wiedząc o możliwych pomysłach Thorstonów i Smarka, usiłuje zniechęcić ich i wrócić na Koniec Świata. Przywódczyni jednak zaprasza ich na ceremonię.

Atali wygłasza mowę dotyczącą Rytuału. Kiedy nadchodzi moment wyboru, jeden z smoków podchodzi do spanikowanej Szpadki. Dziewczyna nie wie, co się dzieje, ale jej brat zaraz zajmuje się maluszkiem, nazywając go Skrzydlatkiem. Młode wplątuje się we włosy siostry Mieczyka. Atali próbuje je uwolnić, ale wysiłki idą na marne. Wreszcie przywódczyni stwierdza, że Zbiczatrzasł wybrał Szpadkę na swoją opiekunkę - dziewczyna ma zostać Skrzydlatą Panną.

Podręcznik23.JPG
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!

Zobacz też

Advertisement