Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Wyrwiflak Szkarłatny (ang. Crimson Goregutter) — gatunek ogromnego smoka, pojawiający się w filmie Jak wytresować smoka 3. Przedstawiciel kamiennej klasy.

Wygląd

Jest to wielkich rozmiarów smok o masywnej sylwetce, krępych łapach i krótkim pysku. Jego skrzydła są duże w stosunku do reszty ciała, a na ich zgięciach wyrastają potężne szpony. Głowę zdobi charakterystyczne, okazałe poroże, przypominające to u łosia. Zęby smoka są dość krótkie i zaokrąglone. Skórę pokrywają liczne zgrubienia i wypustki, wzdłuż grzbietu ciągną się kolce. Na końcu długiego i chudego ogona znajduje się narośl w kształcie ostrza siekiery.

Poroże Wyrwiflaka Szkarłatnego jest koloru karmazynowego, skóra zaś ma pomarańczową barwę przeplataną z fioletem. Niektóre części ciała mają różowe elementy. Brzuch i łapy od spodu są bladożółte, natomiast oczy - ciemnożółte.

Siedlisko i dieta

Nieznane jest naturalne siedlisko Wyrwiflaków. Jedyny poznany przedstawiciel był przetrzymywany przez łowców na ich statkach. Prawdopodobnie smoki te zajmują tereny, na których występują wielkie jaskinie, gdzie gady mogą urządzać sobie legowiska[1].

Podobnie jak inne gatunki, Wyrwiflak prawdopodobnie żywi się rybami lub innym mięsem.

Zachowanie i tresura

Wyrwiflaki są dość łagodnymi, choć czasem marudnymi smokami, ceniącymi sobie spokój. Jeśli jakiś człowiek im go zakłóci, potrafią stać się agresywne. Jednak mimo swoich ogromnych rozmiarów i wielkiej siły są zaskakująco opiekuńcze. Jeśli upatrzą sobie kogoś i postanowią go chronić, będą za nim podążać wszędzie i pilnować, by nic mu się nie stało; zemszczą się także z nawiązką za każdą wyrządzoną podopiecznemu krzywdę.

Nie wiadomo, jak wytresować Wyrwiflaka. Prawdopodobnie należy zdobyć jego zaufanie poprzez pomoc i okazać mu, że nie ma się złych zamiarów, jednak trzeba uważać, by trafić na odpowiedni moment - smok ten bywa humorzasty i przy próbie tresury może nawet stać się agresywny.

Moce i umiejętności

Ogień

Wyrwiflak pluje strumieniami płynnej lawy. Potrafi zrzucić taki ładunek prosto na dół bądź zionąć do góry, schwycić lawę swoim porożem i w ten sposób ruszyć na przeciwnika.

Poroże

W bitwie Wyrwiflak Szkarłatny wypluwa na swoje poroże ciekłą lawę, po czym z rozpędu szarżuje na przeciwników. Potrafi też z pomocą rogów i swojej ogromnej siły taranować rozmaite obiekty, w które wlatuje z impetem z powietrza. Dzięki twardemu porożu oraz dużej masie ciała potrafi zniszczyć kamienne forty, wielkie drewniane maszty statków i inne, nawet duże i toporne obiekty, nie czyniąc sobie przy tym żadnej krzywdy.

Skrzydła

Wielkie skrzydła Wyrwiflaka czynią z niego doskonałego lotnika i zapewniają mu dobrą nośność, dzięki czemu smok w znacznej mierze szybuje, nie musząc machać skrzydłami. Ponadto, gdy smok wzbija się w powietrze, uderzenie jego potężnych skrzydeł potrafi zniszczyć znajdujące się nieopodal budynki.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo smoka przedstawione zostało jedynie w grach. Ma owalny kształt i skorupę o fakturze łusek. Układają się one w kolorystyczne pasy turkusu, fioletu i czerwieni z pojedynczymi akcentami barwy pomarańczowej i żółtej.

Pisklę

Pisklę Wyrwiflaka pojawia się w grach i jest bardzo małe w stosunku do dorosłego osobnika. Jego ciało jest znacznie krótsze i bardziej krępe, pysk drobniejszy, a oczy większe. Poroże też jest jeszcze niewykształcone, ma łagodne krawędzie bez wypustek i przypomina nieco uszy. Z tego powodu mały Wyrwiflak przywodzi na myśl szczenię.

Tytan

Tytaniczny Wyrwiflak Szkarłatny pojawia się tylko w grach. Fizyczne zmiany zachodzące w smoku obejmują powiększenie się i zaostrzenie występujących na jego ciele wypustek i kolców, a także jego ogromnego poroża.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 3

Wyrwiflak Szkarłatny pojawia się pierwszy raz w filmie Jak wytresować smoka 3, gdzie bliżej poznany jest tylko jeden przedstawiciel tego gatunku. Zostaje on uwolniony ze statków smoczych łowców podczas jednej z misji jeźdźców, a następnie zabrany na Berk. Wielokrotnie pomaga jeźdźcom podczas walk, między innymi niszcząc bazę Grimmela Gnębiciela czy zwalając maszt na jednym ze statków Lordów Wojny. Wyrwiflaki Szkarłatne pojawiają się również w Ukrytym Świecie, gdzie wraz z innymi smokami oddają pokłon Szczerbatkowi.

Znani przedstawiciele

Z filmów i serialu

Z gier

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

 • Bulwark
 • Grainfield Goregutter
 • Gruff Goregutter
 • Magnanimous Martyrium
 • Wapititan

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Crimson Goregutter RoB2.png

Wyrwiflak Szkarłatny pojawił się w grze po aktualizacji w grudniu 2019 roku. Jest ósmym ze smoków legendarnych. Zamieszkuje tereny wysunięte daleko na wschód, poniżej Końca Świata. Jego leże znajduje się na Havenholme.

Wyrwiflak różni się od pozostałych legendarnych smoków tym, że nie odblokowuje dostępu do żadnych nowych kolekcji smoków, zbiera jedynie przedmioty potrzebne do uzupełniania innych legendarnych kolekcji. Ponadto po jego zdobyciu gracz nie zostaje nagrodzony krótką animacją, jak w przypadku innych legendarnych osobników.

Aby odblokować tego smoka, należy:

 • mieć 8 100 wikingów na Berk,
 • mieć odblokowaną Fioletową Śmierć,
 • uzbierać kolekcję lub zapłacić 200 000 run.

Dzięki posiadaniu Wyrwiflaka Szkarłatnego:

 • zostaje odblokowany ląd Havenholme,
 • zostaje odblokowane jedno dodatkowe miejsce do zbierania ryb,
 • można czasowo podwyższyć statystyki dotyczące zbierania drewna i ryb,
 • zostają odblokowane poszukiwania Wyrwiflaka Szkarłatnego (trwają 24 godziny).

School of Dragons

Wyrwiflak Szkarłatny pojawił się wraz z aktualizacją 19 marca 2019 roku. Jego jajo kosztuje 750 gemów i wykluwa się 12 godzin. Jego tytaniczna forma została dodana do gry 2 lipca 2019 roku. Smok posiada własną animację.

DreamWorks Dragons: Dawn of New Riders

Wyrwiflak Szkarłatny pojawia się w grze jako finałowy przeciwnik. Ogromne zwierzę jest zniewolone przez Eir Stormheart i zakute w łańcuchy, by nie uciekło. Po uwolnieniu przez gracza spod wpływu toksyny Eir Wyrwiflak odlatuje.

Przypisy

 1. Jak wytresować smoka 3 - scena usunięta: Alternate Opening

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement