FANDOM


Artykuł

Wyrwiflak Szkarłatny (ang. Crimson Goregutter) - gatunek ogromnego smoka, pojawiający się w filmie Jak wytresować smoka 3. Przedstawiciel kamiennej klasy.

Wygląd

Jest to wielkich rozmiarów smok o masywnej sylwetce, krępych łapach i krótkim pysku. Jego skrzydła są duże w stosunku do reszty ciała, a na ich zgięciach wyrastają potężne szpony. Głowę zdobi charakterystyczne, okazałe poroże, przypominające to u łosia. Zęby smoka są dość krótkie i zaokrąglone. Skórę pokrywają liczne zgrubienia i wypustki, wzdłuż grzbietu ciągną się kolce. Na końcu długiego i chudego ogona znajduje się narośl w kształcie ostrza siekiery.

Poroże Wyrwiflaka Szkarłatnego jest koloru karmazynowego, skóra zaś ma pomarańczową barwę przeplataną z fioletem. Niektóre części ciała mają różowe elementy. Brzuch i łapy od spodu są bladożółte, natomiast oczy - ciemnożółte.

Siedlisko i dieta

Nieznane jest naturalne siedlisko Wyrwiflaków. Jedyny poznany przedstawiciel był przetrzymywany przez łowców na ich statkach. Prawdopodobnie smoki te zajmują tereny, na których występują wielkie jaskinie, gdzie gady mogą urządzać sobie legowiska[1].

Podobnie jak inne gatunki, Wyrwiflak prawdopodobnie żywi się rybami lub innym mięsem.

Zachowanie i tresura

Wyrwiflaki są dość łagodnymi, choć czasem marudnymi smokami, ceniącymi sobie spokój. Jeśli jakiś człowiek im go zakłóci, potrafią stać się agresywne. Jednak mimo swoich ogromnych rozmiarów i wielkiej siły są zaskakująco opiekuńcze. Jeśli upatrzą sobie kogoś i postanowią go chronić, będą za nim podążać wszędzie i pilnować, by nic mu się nie stało; zemszczą się także z nawiązką za każdą wyrządzoną podopiecznemu krzywdę.

Nie wiadomo, jak wytresować Wyrwiflaka. Prawdopodobnie należy zdobyć jego zaufanie poprzez pomoc i okazać mu, że nie ma się złych zamiarów, jednak trzeba uważać, by trafić na odpowiedni moment - smok ten bywa humorzasty i przy próbie tresury może nawet stać się agresywny.

Moce i umiejętności

Ogień

Wyrwiflak pluje strumieniami płynnej lawy. Potrafi zrzucić taki ładunek prosto na dół bądź zionąć do góry, schwycić lawę swoim porożem i w ten sposób ruszyć na przeciwnika.

Poroże

W bitwie Wyrwiflak Szkarłatny wypluwa na swoje poroże ciekłą lawę, po czym z rozpędu szarżuje na przeciwników. Potrafi też z pomocą rogów i swojej ogromnej siły taranować rozmaite obiekty, w które wlatuje z impetem z powietrza. Dzięki twardemu porożu oraz dużej masie ciała potrafi zniszczyć kamienne forty, wielkie drewniane maszty statków i inne, nawet duże i toporne obiekty, nie czyniąc sobie przy tym żadnej krzywdy.

Skrzydła

Wielkie skrzydła Wyrwiflaka czynią z niego doskonałego lotnika i zapewniają mu dobrą nośność, dzięki czemu smok w znacznej mierze szybuje, nie musząc machać skrzydłami. Ponadto, gdy smok wzbija się w powietrze, uderzenie jego potężnych skrzydeł potrafi zniszczyć znajdujące się nieopodal budynki.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 3

Wyrwiflak Szkarłatny pojawia się pierwszy raz w filmie Jak wytresować smoka 3, gdzie bliżej poznany jest tylko jeden przedstawiciel tego gatunku. Zostaje on uwolniony ze statków smoczych łowów podczas jednej z misji jeźdźców, a następnie zabrany na Berk. Wielokrotnie pomaga jeźdźcom podczas walk, między innymi niszcząc bazę Grimmela Gnębiciela czy zwalając maszt na jednym ze statków Lordów Wojny.

Znani przedstawiciele

Z filmów i serialu

W grach

School of Dragons

Wyrwiflak Szkarłatny pojawił się wraz z aktualizacją 19 marca 2019 roku. Jego jajo kosztuje 750 gemów i wykluwa się 12 godzin. Smok posiada własną animację

DreamWorks Dragons: Dawn of New Riders

Wyrwiflak Szkarłatny pojawia się w grze, na co wskazuje grafika udostępniona przez jej twórców.

Przypisy

  1. Jak wytresować smoka 3 - scena usunięta: Alternate Opening

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały CieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomSkrzydłocieńStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtail
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightsNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperDeathly GaleslashGhastly ZapplejackHushbogleRidgesnipper
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.