Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Wyrzutki (część 1)
Wyrzutki (część 2) Następny odcinek
Smocze Oko pana tuczy (część 1)
Artykuł

Wyrzutki (część 2) (ang. Cast Out, Part 2) — dwudziesty i ostatni odcinek sezonu Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk. Jego premiera odbyła się 26 lutego 2014 roku w USA i 28 czerwca 2014 roku w Polsce na Polsacie.

Opis

Czkawka musi zaufać i współpracować, z dotychczasowym wrogiem Berk - Albrechtem. Wszystko po to, aby ratować ojca z Wyspy Berserków. Nieobliczalny Dagur pragnie zdobyć Szczerbatka. Na dodatek Krzykozgon zmierza nieubłaganie w stronę Berk.

Fabuła

Stoick zostaje uwięziony na wyspie ŁupieżcówDagur opowiada wodzowi Berk, że jego sytuacja zależy teraz od decyzji Czkawki i podaje Bestialowi pismo, które ma dostarczyć do Czkawki.

Czkawka i Astrid po wejściu do twierdzy spotykają dużą grupę mieszkańców Berk. W tłumie zauważają bliźniaki, od których chcą się dowiedzieć, co się tutaj dzieje. Mieczyk i Szpadka mówią, że nie wiedzą, ale to, co się tutaj dzieje bardzo im się podoba i dalej krzyczą razem z tłumem. Pyskacz po zauważeniu Czkawki odpowiada mieszkańcom, że szef akademii udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania i prowadzi młodzieńca przed tłum. Sączysmarka bardzo oburzyła decyzja kowala i wypytuje go, dlaczego tak postanowił, ten opowiada, że Czkawka jest tymczasowym wodzem wioski. Po znalezieniu się przed tłumem, Czkawka chce uspokoić ludzi, ale nie daje rady. Sączysmark, widząc to, chce pokazać, że nadawałby się na wodza i dzięki pomocy Hakokła opanowuje mieszkańców. Lecz przypadkiem smok podpala go, przez co ustępuje miejsca Czkawce. Astrid podpowiada przyjacielowi, żeby powiedział że ma wszystko pod kontrolą i tak robi, ale nie odnosi to zamierzonego skutku.

Śledzik i Sztukamięs podczas patrolu nie spotykają łodzi Berserków, jednak w oddali słyszą dziwny dźwięk. Okazuje się, że jest to Krzykozgon, który ponownie kieruje się na Berk. Śledzik postanawia jak najszybciej wrócić do wioski, by ostrzec o tym Czkawkę.

W domu Czkawka znajduje topór ojca i przyznaje, że bycie wodzem jest ciężką sprawą i zastanawia się, jak to znosił Stoick. Natomiast Pyskacz po przyjściu do młodzieńca przyznaje, że bycie wodzem nie jest takie łatwe i opowiada, że Stoick też na początku sobie nie radził, w co Czkawka nie może uwierzyć, lecz kowal mówi, że niektórzy sądzili, że ten nie poradzi sobie. W czasie rozmowy Pyskacz opowiada, że Stoick i Albrecht byli najlepszymi przyjaciółmi i w pewnym momencie wszystko się zmieniło. Rozmowę przerywa Śledzik, który przynosi tragiczne wieści związane z powrotem Krzykozgona. Na domiar tego przylatują Astrid na Wichurze z żądaniami Dagura, w których Berserk proponuje wymianę Szczerbatka za Stoicka. Astrid sugeruje Czkawce, że to jest pułapka Dagura. Ten jednak każe jeźdźcom szykować się na atak Krzykozgona, a z Szczerbatkiem zajmą się ratowaniem wodza.

Młodzieniec razem z smokiem przychodzą do Smoczej Akademii, gdzie uwieziony jest Albrecht. Łupieżca wypytuje chłopaka o spotkanie z ludem. Czkawka mówi, że to nie jest teraz ważne i uwalnia więźnia, Albrechta bardzo dziwi czyn chłopaka i pyta się, co ma teraz zrobić. Szef akademii każe mu pomóc w uratowaniu Stoicka z rąk Dagura.

Podczas lotu na wyspę Łupieżców, Czkawka pyta się Albrechta, czy kiedyś był przyjacielem Stoicka i dlaczego już nie są. Łupieżca mówi, że kiedyś z Stoickiem bronili Berk przed smokami, ojciec Czkawki dowodził nimi (bo był synem wodza), a on wykonywał jego rozkazy. Jednak kiedyś nie posłuchał rozkazu dowódcy i po ataku Koszmara Ponocnika było kilka rannych osób. Natomiast kiedy Stoick został wodzem, wygnał go z Berk. Po doleceniu do wyspy Łupieżców, Czkawka sądzi, że nie mogą dalej lecieć, gdyż Dagur spodziewa się ich. Albrecht wie o tym i chce pokazać inną drogę (pod wodą), ale treser ma wątpliwości. Jednak gdy Łupieżca zwraca się do tresera o trochę zaufania, Czkawka każe Szczerbatkowi nurkować. Pod wodą Albrecht pokazuje im wejście do tuneli znajdujących pod wyspą.

Pod wyspą jeździec spotyka Pleśniaka, który opiekuje się młodymi Szeptozgonami należącymi do Albrechta. Ten widok bardzo zdziwił Czkawkę, gdyż starzec nigdy nie przepadał za smokami, a teraz się opiekuje nimi. W jednej klatce znajduje się samica Szeptozgona. Pleśniak opowiada, że ten smok zniósł wszystkie jaja, które podrzucili pod Berk. Czkawka, słysząc to, wypytuje się dokładnie, czy ten Szeptozgon zniósł jajo, z którego wykluł się Krzykozgon, co Pleśniak potwierdził. Po zebraniu tych wiadomości młodzieniec domyślił się, że Krzykozgon szuka matki i postanawia napisać list do jeźdźców, by przyprowadzili albinosa na tę wyspę. Albrecht chce opowiedzieć swój plan, ale Czkawka daje mu do zrozumienia, że jego plany są "okropne". Szef akademii postanawia przedstawić Łupieżcom swój plan.

Koło areny na Wyspie Łupieżców Czkawka wypuszcza Straszliwca z wiadomością, a razem z Szczerbatkiem zaczynają walkę z Berserkami, podczas której Nocna Furia zostaje złapana w klatkę, a młodzieniec otoczony przez wrogów. Dagur cieszy się z zdobycia Nocnej Furii i na początek chce zmienić jego imię. Natomiast Szczerbatek pragnie zaatakować Dagura, ale przeszkadza mu w tym klatka, w której się znajduje. Berserk, widząc nieposłuszeństwo smoka, chce go ukarać, lecz Czkawka prosi, by ten nic nie robił Szczerbatkowi. Dagur każe zaprowadzić swoim ludziom młodzieńca do Stoicka.

Do Smoczej Akademii przybiega Sączysmark ze Straszliwcem wysłanym przez Czkawkę. Przekazuje smoka bliźniakom, a wiadomość zabiera Astrid. Bliźniaki są bardzo podekscytowane zaciskiem szczęk tegoż smoka i Szpadka postanawia przetestować go na Mieczyku. Astrid opowiada, że Czkawka ma pewien pomysł, jak powstrzymać Krzykozgona, lecz muszą go zwabić na wyspę Łupieżców. Mieczyk, słysząc to, opowiada swój genialny plan, jak mogą tego dokonać, lecz Astrid szybko wyraża swoje zdanie na ten temat. Śledzik proponuje spróbować ze smoczym korzeniem, ten pomysł bardzo się spodobał dziewczynie i przypomina sobie, że jeszcze jeden korzeń znajduje się u Pyskacza. Sączysmark mówi, że ten plan jest niewykonalny, gdyż żaden ich smok nie będzie zdolny transportować takiego ładunku. Jednak Śledzik szybko przypomina im, że może to zrobić Sztukamięs, na którą nie działa smoczy korzeń. Wszystkim jeźdźcom podoba się ten plan, jednak Śledzik dopiero zrozumiał na co się zgodził. Chwilę później jeździec i Sztukamięs latają nad wodą z przywiązanym smoczym korzeniem i wywołują Krzykozgona, który po jakimś czasie odzywa się.

Tymczasem na wyspie Łupieżców Stoick chce się dowiedzieć jaki syn ma plan na uratowanie ich i pyta się o pozostałych jeźdźców. Czkawka odpowiada że ich nie ma, wtedy wódz pyta się o flotę z Berk, jednak syn znowu mówi to samo. W końcu Stoick pyta się syna, czy ma jakiś plan, ten wątpliwie odpowiada, że ma. Wódz, zdenerwowany, chce od syna wyciągnąć szczegóły tego planu, lecz ten pragnie poczekać na to, co się stanie.

Dagur podczas rozmowy z Szczerbatkiem oznajmia mu, że stanie się ich nowym symbolem. Natomiast w tym czasie jego żołnierze znikają. Dopiero gdy na powierzchni pojawia się Szeptozgon, Dagur orientuje się, co dzieje się wokół niego. Na arenę wpada Albrecht i Pleśniak, wiking od razu rzuca staruszka do klatki, w której znajduje się Nocna Furia. Pleśniak otwiera klatkę i ściąga kaganiec smoka. Wódz Berk podniosłym tonem pyta się syna, czy to jego plan, ten mówi ojcu, że tego nie mógł się spodziewać. Tymczasem Albrecht uwalnia Czkawkę i Stoicka. Treser po uwolnieniu od razu biegnie po swoją tarczę, następnie do swojego smoka. Albrecht i Stoick dzielnie odpierają ataki przeciwników, nawet Czkawce się udaje powalić kilku wrogów. W pewnym momencie znajdują się z Szczerbatkiem niedaleko siebie, ale ziemia się rozstępuje, przez co Nocna Furia, Dagur i kilku Berserków spada do podziemi. Na domiar tego dach areny zaczyna opadać na ziemię. Czkawka, by się ratować, łapie się go. W wyniku dalej zapadającej się ziemi w opałach są również Albrecht i Pleśniak, lecz pomaga im Stoick.

W podziemiach Dagur dalej chce zdobyć Nocną Furię, ta natomiast pragnie się bronić za pomocą pocisku z plazmy, lecz wykorzystał już limit strzałów. Tymczasem ogrodzenie areny zaczyna znowu się ruszać, przez co wiszący na nim Czkawka o mało nie spadł. Wódz Berserków każe swoim ludziom obezwładnić Nocną Furię, jednak smok dzielnie się broni. W ferworze walki Dagurowi udaje się dosiąść Szczerbatka, ale nie na długo, gdyż Nocna Furia zrzuca wroga z grzbietu i idzie pomóc swojemu przyjacielowi.

Po krótkim kontakcie wzrokowym Czkawka puszcza się metalowej konstrukcji, w powietrzu łapie go Szczerbatek. Treser od razu ustawie ogon, dzięki czemu mogą bezpiecznie wylądować. Jednak Berserkowie nie odpuszczają i zaciekle chcą zaatakować smoka. Szczerbatek, niemogący strzelać, zaczyna używać swoich kończyn do bronienia się. Lecz wrogowie mają ogromną przewagę liczebną, ale w odpowiednim momencie pomagają im bliźniaki, a tuż za nimi przybywają pozostali jeźdźcy.

Do wyspy Łupieżców zbliża się Krzykozgon, który jest kierowany przez Śledzika i Sztukamięs. Jednak albinos jest za szybki dla Gronkiela, przez co ten o mały włos ich nie pożarł, ale dzięki specjalnej zdolności Sztukamięs uwalniają się z paszczy Krzykozgona i dostają się do wyspy.

Stoick, widząc Krzykozgona, wypytuje syna, czemu go tutaj sprowadził. Czkawka opowiada wodzowi, że tylko w taki sposób mogą go się pozbyć, gdyż jeden Szeptozgonów należący do Albrechta jest matką tego smoka.

Po zbliżeniu się Krzykozgona do wyspy, Szeptozgon zauważa swoje dziecko, Czkawka, widząc to, każe jeźdźcom pomóc Szeptozgonowi, by smoki mogły się spotkać.

Gdy Śledzik znajdował już się nad wyspą, szef akademii każe mu zrzucić smoczy korzeń do wody, co bardzo uszczęśliwia jeźdźca i wykonuje rozkaz. Dzięki temu Krzykozgon zauważa matkę, natomiast Dagur postanawia złapać tego smoka, czego dokonuje wraz z swoimi ludźmi. Czkawka tłumaczy przeciwnikowi, żeby tego nie robił, lecz ten mówi, że bez nie bez powodu nazywają go szalonym. Krzykozgon zaczyna niszczyć powierzchnię wyspy, przez co Bestial postanawia się wycofać.

Dagur każe się wycofać Czkawce i jego ludziom, bo inaczej zabije tego Szeptozgona. Szef akademii każe jeźdźcom wykonać to, co mówił Dagur. Później wódz Berserków teraz chce się zamienić z Czkawką. Jednak Sączysmark krzyczy do dowódcy, żeby nigdy się nie podawał i razem z Hakokłem wykonuje kulę ognia, którą kieruje w Berserków za pomocą podmuchu, dzięki czemu uwalnia Szeptozgona, który dziękuje Czkawce i odlatuje z pozostałym dziećmi do Krzykozgona.

Na powierzchni wyspy smoki czule się witają, lecz po jakimś czasie Krzykozgon przylatuje do Czkawki i Szczerbatka. Na początku jeździec przestraszył się tego, lecz smok ryknął na nich (podziękował). Po tym odleciał razem z swoją rodziną. Później przylatuje Sączysmark, który chce się wytłumaczyć z tego, że nie wykonał ponownie rozkazu dowódcy, ale Czkawka mówi koledze, że bardzo dobrze zrobił, co bardzo zdziwiło Jorgensona i opowiada, że był lekkomyślny, lecz Czkawka tłumaczy, że czasami to jest dobra cecha , znosi zawieszenie kolegi i podaje mu rękę. Sączysmark nie wie, co ma myśleć o tym, ale ostatecznie godzi się z przyjacielem . Natomiast z dołu wyskakuje jeszcze Dagur z włócznią, lecz powala go Albrecht, który pyta się, czy go jeszcze pamięta, na co Berserk odpowiada krzykiem i prosi Czkawkę o pomoc.

Po tych wydarzeniach Stoick i Albrecht prowadzą poważną rozmowę, podczas której Stoick w ramach podziękowania za to, co ten zrobił dzisiaj dla niego i Czkawki przebacza koledze wszystko i nawzajem podają sobie ręce. Od tej pory Łupieżcy i Wandale są sprzymierzeńcami.

Po powrocie do Berk, Stoick rozmawia z synem, gdzie mówi do Czkawki, że będzie kiedyś świetnym wodzem, lecz szef akademii, po obowiązkach, które na nim ciążyły pod nieobecność Stoicka przyznaje, że bycie wodzem jest ciężkie i postanawia to pozostawić swojemu ojcu. Ich rozmowę przerywa Sączysmark, który ma znowu problemy z swoim smokiem. Astrid oznajmia koledze, że potrzebują jego pomocy, natomiast po Stoicka przychodzi Pyskacz z wiadomością, że Sven zaczął mówić. Wódz mówi do syna, że muszą wracać do swoich obowiązków, po czym jeździec odlatuje na Szczerbatku.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • To już trzeci raz, kiedy smok gryzie Mieczyka w nos, a po raz drugi jest to Straszliwiec Straszliwy.
  • Jest to drugi odcinek, w którym Czkawka i Szczerbatek zostali na krótko złapani i pojmani przez Dagura, zaraz po odcinku Pięć drogowskazów.
  • W tym odcinku po raz drugi zostaje użyta poczta lotnicza.
  • Okazuje się, że smoczy korzeń nie wywołuje agresji u Krzykozgona, lecz go przyciąga.
  • Sączysmark przez chwilę stara się przejąć władzę jak jego książkowy odpowiednik.

Zobacz też

Advertisement